18.12.2017 10:40

I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice

72
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, jak również ich opiekunom-trenerom, którzy reprezentowali gminę Michałowice w turniejach "Mazovia Cup" w roku szkolnym 2016/2017. To dzięki nim już po raz trzeci nasza gmina zajęła I miejsce w podsumowaniu Turniejów Sportowych organizowanych w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”.

W całym cyklu turniejów odbyło się 10 rozgrywek w takich dyscyplinach sportowych jak: piłka ręczna, piłka nożna, koszykówka, lekkoatletyka, unihokej i siatkówka. W zawodach uczestniczyły reprezentacje gminnych szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

 

W sezonie 2016/2017 uczniowie z naszych szkół aż pięciokrotnie stanęli na najwyższym podium. Gimnazjaliści nie mieli sobie równych w rozgrywkach koszykarskich, piłki ręcznej  oraz siatkówki. Natomiast uczniowie szkól podstawowych klas IV-VI zwyciężyli  bezapelacyjnie 2 turnieje: piłki nożnej i ręcznej. Na podium stanęli także uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, zajmując II miejsce w turnieju piłki nożnej. 

 

Łącznie reprezentanci naszej gminy uzyskali w generalnej klasyfikacji cyklu turniejów „Mazovia Cup” aż 70 punktów.  Jest to bardzo dobry wynik, gdyż druga w klasyfikacji gmina Milanówek uzyskała 57 pkt, natomiast trzecia, gmina Błonie, 55 pkt.   

 

Podczas oficjalnego ogłoszenia wyników, które odbyło się w Brwinowie, dyplom za tegoroczne osiągnięcia sportowców odebrał wójt gminy, Krzysztof Grabka.  

 

Jeszce raz gratulujemy wszystkim uczniom, jak również ich opiekunom-trenerom, którzy reprezentowali gminę Michałowice w turniejach "Mazovia Cup".  Trzymając mocno kciuki, życzymy sukcesów w tym roku szkolnym. 

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji

Zobacz także