17.06.2019 12:00

I Turniej Judo o Puchar Wójt Gminy Michałowice

133
76 zawodników i zawodniczek z 9 klubów wzięło udział w I Turnieju Judo o Puchar Wójt Gminy Michałowice, który odbył się w minioną sobotę, 15 czerwca.

Judocy z UKS Kata Pruszków, UKS Judo Victoria Międzyborów, UKS Piranie Grodzisk Mazowiecki, UKS Czerwone Smoki Nadarzyn, Klub Sportowy Nastula Club Warszawa, UKS Siódemka Sochaczew, UKJ Bushido Piaseczno, Klub Sportowy Gwardia Białystok i Towarzystwo Sportowe Gwardia Warszawa zmierzyli się na trzech matach w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi.  

Turniej, w którym zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych – U10, U11, U12 i U13 oraz w 17 kategoriach wagowych został rozegrany zgodnie z przepisami Polskiego Związku Judo, a sędziowali go profesjonalni sędziowie.

Najliczniejszą grupę zawodników stanowili judocy w kategorii U10 [48] co nie znaczy, że w pozostałych kategoriach rywalizacja była mniejsza. Nic podobnego. Już przed godziną 10:00, kiedy to wójt gminy Michalowice – Małgorzata Pachecka i trener – Nina Tykhoniuk-Diuve oficjalnie otworzyły turniej, a zawodnicy rozpoczęli zmagania na matach, emocje i rywalizacja stały na bardzo wysokim poziomie. Te pierwsze udzielały się nie tylko zawodnikom, ale i trenerom oraz rodzicom, którzy dopingowali swoje pociechy.

Klasyfikację medalową i punktową wygrał UKS Judo Victoria Międzyborów [5 złotych, 4 srebrne, 4 brązowe i 45 punktów], a w poszczególnych kategoriach triumfowali:

U10

M 21 kg

  • 1 miejsce Zasina Antoni – UKS Kata Pruszków
  • 2 miejsce Czarnecki Franek – UKS Kata Pruszków
  • 3 miejsce Ratowski Stefan – UKS Czerwone Smoki Nadarzyn  

M 23 kg

  • 1 miejsce Jarecki Andrzej – UKS Czerwone Smoki Nadarzyn  
  • 2 miejsce Rokita Alex – UKS Judo Victoria Międzyborów
  • 3 miejsce Jęda Tadeusz – UKS Czerwone Smoki Nadarzyn  

M 26 kg

  • 1 miejsce Sapogow Jeremi – UKS Czerwone Smoki Nadarzyn
  • 2 miejsce Zieliński Maciek – UKS Judo Victoria Międzyborów
  • 3 miejsce Opolski Wiktor – UKS Czerwone Smoki Nadarzyn  

M 32 kg

  • 1 miejsce Staniszkis Jędrzej – UKS Judo Victoria Międzyborów
  • 2 miejsce Ręczyn Michał – KS Nastula Club Warszawa
  • 3 miejsce Nyc Adrian – UKS Judo Victoria Międzyborów

M 36 kg

  • 1 miejsce Zelenyi Nikita – UKS Kata Pruszków
  • 2 miejsce Woźniak Oskar – UKS Siódemka Sochaczew
  • 3 miejsce Stanisławski Nazariusz – UKS Kata Pruszków

M 44 kg

  • 1 miejsce Lenart Mikołaj – UKJ Bushido Piaseczno

K 01

  • 1 miejsce Modzelewska Maja – KS Gwardia Białystok  
  • 2 miejsce Staniszkis Zosia – UKS Judo Victoria Międzyborów

K 25 kg

  • 1 miejsce Brzozowska Sabina – UKS Piranie Grodzisk Mazowiecki  
  • 2 miejsce Ostrowska Nina – UKS Judo Victoria Międzyborów
  • 3 miejsce Ślusarczyk Amelia – UKS Kata Pruszków

K 26 kg

  • 1 miejsce Kalisz Anastazja – UKS Judo Victoria Międzyborów  
  • 2 miejsce Białek Zuzia – UKS Piranie Grodzisk Mazowiecki
  • 3 miejsce Sokołowska Karolina – UKS Judo Victoria Międzyborów

K 04

  • 1 miejsce Florczyk Laura – UKS Czerwone Smoki Nadarzyn  
  • 2 miejsce Witkowski Natalia – UKS Czerwone Smoki Nadarzyn

K 05

  • 1 miejsce Nowakowska Celina – UKS Piranie Grodzisk Mazowiecki  
  • 2 miejsce Tymokhina Sofia – UKS Piranie Grodzisk Mazowiecki

U11

M 30 kg

  • 1 miejsce Lis Wojciech – UKS Judo Victoria Międzyborów
  • 2 miejsce Chrościki Patryk – UKS Kata Pruszków
  • 3 miejsce Czupmiak Tomek – UKS Piranie Grodzisk Mazowiecki  

M 36 kg

  • 1 miejsce Zieliński Mikołaj – UKS Judo Victoria Międzyborów
  • 2 miejsce Czyż Michał – UKS Czerwone Smoki Nadarzyn
  • 3 miejsce Zięba Szymon – UKS Piranie Grodzisk Mazowiecki  

K 34 kg

  • 1 miejsce Meszka Natalia – UKS Piranie Grodzisk Mazowiecki  
  • 2 miejsce Ślusarczyk Natalia – UKS Kata Pruszków
  • 3 miejsce Ostrowska Lena – UKS Judo Victoria Międzyborów

U12

K 31 kg

  • 1 miejsce Brzozowska Hania – UKS Piranie Grodzisk Mazowiecki  
  • 2 miejsce Kuźmicka Julia – KS Gwardia Białystok
  • 3 miejsce Kwietniak Zuzanna – UKS Judo Victoria Międzyborów

U13

M 46 kg

  • 1 miejsce Zaremba Filip – UKS Judo Victoria Międzyborów
  • 2 miejsce Zviadauri Mate – UKS Czerwone Smoki Nadarzyn
  • 3 miejsce Zięba Damian – UKS Piranie Grodzisk Mazowiecki  

K + 48 kg

  • 1 miejsce Braune Karolina – UKS Piranie Grodzisk Mazowiecki
  • 2 miejsce Michalski Wojciech – UKS Kata Pruszków

 

Szczegółowa tabela wyników dostępna na: judostat

Gratulujemy zwycięzcom wygranej, a wszystkim zawodnikom dziękujemy za sportowego ducha i postawę fair play.

 

 

 

Podobne tematy: szkoła w Nowej Wsi

Zobacz także