25.09.2021 15:15

III półmaraton "Lasy nad Utratą" i bieg na 5 km

445
III półmaraton "Lasy nad Utratą" i bieg na 5 km za nami! W tym roku wystartowało 225 biegaczek i biegaczy. Na trasie nie brakowało również kibiców, którzy z zaangażowaniem dopingowali zawodników.

Wrzesień w kalendarzu to znak, że w gminie będzie wielkie bieganie. Tegoroczne trasy poprowadzono ścieżkami leśnymi na terenie leśnictwa Sękocin, a start i meta zlokalizowane były na parkingu w Suchym Lesie. Oczywiście jak przystało na profesjonalne wydarzenie sportowe, trasy zostały przygotowane z dużą starannością i dokładnością. Nie sposób było się zgubić na leśnych duktach, które dla biegaczy były oznaczone co 1 km.

W jednym z wywiadów zapowiadających trzeci już półmaraton i bieg na 5 km „Lasy nad Utratą” Pani wójt Małgorzata Pachecka mówiła: Bardzo się cieszę, że formuła zorganizowanego biegu po uroczych leśnych duktach przypadła do gustu mieszkańcom i gościom naszej gminy. Stąd decyzja o organizacji kolejnej edycji wydarzenia, które stało się naszą sportową tradycją i biegową wizytówką. 

18 września, punktualnie o godz. 10.00, Pani wójt Małgorzata Pachecka wystartowała biegaczy, którzy rywalizowali na dystansie 5 km. Już po nieco ponad osiemnastu minutach na mecie zameldowali się pierwsi zawodnicy z niemal identycznym czasem. Zaledwie 5 sekund dzieliło Mateusza Zarębę od drugiej na mecie Elizy Galińskiej. To był pasjonujący finisz.

Po rywalizacji na 5 km przyszedł czas na wyzwanie z dystansem 21,0975 km. Do biegu zgłosiło się aż 127 zawodniczek i zawodników. Biegacze mieli do pokonania 4 pętle, w trakcie których przygotowany był dla nich bufet z napojami i odżywczymi przekąskami. Dystans półmaratonu najszybciej pokonał Tomasz Mikulski osiągając czas 01:21:45. Dodajmy, że Pan Tomasz został zwycięzcą półmaratonu „Lasy nad Utratą” drugi raz z rzędu.

Oczywiście na trasie nie brakowało kibiców, którzy z ogromnym zaangażowaniem dopingowali wszystkim sportowcom. Emocje i świetna atmosfera udzielała się nie tylko kibicom, ale i zawodnikom, którzy radością przekraczali linię mety, na której czekały na nich pamiątkowe medale.

Medale nie były jedynymi nagrodami, które czekały na biegaczy. Nasi lokalni (i nie tylko) sponsorzy jak zawsze chętnie angażują się w to sportowe wydarzenie. W trakcie uroczystej ceremonii, w której udział wzięli: Pani wójt Małgorzata Pachecka, Pani przewodnicząca rady gminy Beata Rycerska oraz komandor biegu Radosław Chlebicki wręczyli zwycięzcom statuetki i nagrody w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn, a także najszybszym biegaczom z gminy Michałowice oraz w pięciu kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn.

Wyniki biegu na 5 km

Kategoria Open kobiety:

 1. Eliza Galińska – czas 00:18:16 
 2. Katarzyna Ślusarczyk – czas 00:21:16
 3. Agnieszka Bąk – czas 00:24:02

Kategoria Open mężczyźni:

 1. Mateusz Zaręba – czas 00:18:11
 2. Krzysztof Wójcik– czas 00:18:41
 3. Sebastian Strumnik – czas 00:18:47

Wśród biegaczy na dystansie 5 km najszybszą mieszkanką gminy Michałowice była Ewa Roman, a najszybszym biegaczem Patryk Tkacz. Natomiast jedną z najstarszych biegaczek biegu na 5 km była mieszkanka naszej gminy, Pani Grażyna Okrasa, która szlifowała formę na środowych zajęciach plenerowych dla seniorów. Gratulujemy i jesteśmy z Was dumni!

Wyniki półmaratonu

Kategoria Open kobiety:

 1. Magda Sekścińska – czas 01:40:54
 2. Agnieszka Pietrzak – czas 01:47:38
 3. Anna Koba – czas 01:48:28

Kategoria Open mężczyźni:

 1. Tomasz Mikulski – czas 01:21:45
 2. Daniel Pluta – czas 01:22:23
 3. Damian Falandysz – czas 01:22:39

Najszybszymi mieszkańcami gminy w półmaratonie [21,0975 km] byli: Anna Koba i Krzysztof Dąbkowski trenujący w lokalnej grupie biegowej "Rozbiegane Michałowice" pod okiem Julity Koteckiej - Nerek oraz Krzysztofa Wójcika, którzy tuż przed startem obu dystansów poprowadzili rozgrzewkę i zmotywowali wszystkich zawodników do biegu.

WYNIKI

Ogromne gratulacje dla wszystkich biegaczy trzeciej edycji półmaratonu i biegu na 5 km „Lasy nas Utratą”. Gratulacje i podziękowania składamy również wolontariuszom, sponsorom nagród i współorganizatorom tego jakże niezwykłego wydarzenia. 

Partnerami i fundatorami wspierającymi III edycję biegów Lasy nad Utrata byli: Orka Team z Komorowa, Restauracja U Ochmanów z Opaczy-Kolonii  Magazyn 5 z Michałowice, Specjalistyczne Centrum Rehabilitacji Vita, Grupa Progress - Ubezpieczenia, Knauf PolskaApteka Centralna w Michałowicach, Apteka Ostoja w Komorowie i Thalgo Poland. 

Współorganizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Przyjazne Jutro, Ekobrygada, Koło Kobiet Kreatywnych w Suchym Lesie i Akademicki Związek Sportowy Warszawa.

Do zobaczenia za rok!

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także