19.11.2012 16:00

IX Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice

35
Jak co roku dzień po przeglądzie artystycznym, w hali gimnastycznej Zespołu Szkół w Michałowicach, odbył się IX Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice.
W turnieju wzięło udział 250 zawodników z całego województwa: z Warszawy, Komorowa, Zielonki, Radzymina… oraz Michałowic; 40 karateków z Klubu „Zdrowie” w wieku od 6 do 12 lat.

Były to zawody rangi wojewódzkiej. Najlepsi zawodnicy turnieju wezmą udział w zawodach ogólnopolskich.

– Rozumiem, że trudno okiełznać tyle energii – mówił, otwierając turniej, wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka. – Zawody są dla was podsumowaniem całorocznej pracy. Życzę samych sukcesów. (…) Dziękuję Jarosławowi Gajkowi, wiceprezesowi Klubu „Zdrowia”, dzięki któremu te turnieje odbywają się i są znakomicie zorganizowane.

Zawodnicy walczyli symultanicznie (równocześnie) na trzech matach. Zwycięzcom puchary wójta gminy Michałowice oraz dyplomy wręczali: wspomniany wyżej wiceprezes Klubu „Zdrowie” sensei Jarosław Gajek oraz inny wiceprezes Warszawski Klub Sportowo-Rekreacyjny „Zdrowie” – Rafał Tomala.

Walki robiły wrażenie. Zawodnicy znakomicie prezentowali się w białych kimonach. Jak powiedział wiceprezes Gajek: – Karatecy ćwiczą swoje ciało, siłę i precyzję, ale przede wszystkim kształtują swoją osobowość, charaktery, uczą się panować nad swoimi emocjami oraz wytrwałości w dążeniu do celu – co przenosi się na inne dziedziny życia młodego człowieka.

Chłopaki nie płaczą, ale dziewczyny też nie płaczą – przynajmniej tak możemy powiedzieć o zawodniczkach i zawodnikach karate, których oglądaliśmy w Michałowicach. Chociaż na pewno niejednemu zawodnikowi czy rodzicowi zakręciła się łezka – niekoniecznie z bólu, ale np. z radości ze zwycięstwa. Nadopiekuńczym rodzicom tłumaczymy: Jak przypominał na początku zawodów jeden z sędziów – należy walczyć na dotyk, a nie na siłę; kto nie będzie panował nad siłą, otrzyma punkty karne, a nawet zostanie zdyskwalifikowany. Zgodnie z przepisami zawodnicy walczą w pancerzach, ochraniaczach, hełmach, a chłopcy zakładają suspensory – chroniące krocze.

Karate ćwiczy ciało i umysł. Udowodnił to kolejny, już IX turniej w Michałowicach. Turnieje karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice, jak i michałowickie spotkania artystyczne dzieci i młodzieży stały się ważną tradycją naszej gminy.

Wyniki zawodników z michałowickiego Klubu ZDROWIE
Turniej Kumite:
Dziewczynki mł. 2005-2006 - kat. wagowa. 2
Helenka Lang – 1 miejsce

Chłopcy nł. 2003-2004 - kat. wag.1
Przemek Zajko – 3 miejsce

Chłopcy mł. 2003-2004 - kat.wag. 4
Wojtek Bedełek – 2 miejsce

Chłopcy mł. 2003-2004 - kat wag. 6
Szymon Rzepniewski – 2 miejsce

Chłopcy mł. 2005-2006 - kat. wag. 1
Henio Szewczyk – 3 miejsce
Szymeon Sobieraj – 3 miejsce

Kadetki mł. 2001-2002 - kat. wag. 1
Ala Rychlik – 3 miejsce

Turniej Kata:

dzieci mł. 2005-2006
Henio Szewczyk – 1 miejsce
Adam Walczak – 2 miejsce
Szymon Sobieraj – 3miejsce

dzieci mł. 2003-2004
Rafał Bryl – 1 miejsce
Szymon Rzepniewski – 2 miejsce
Maciej Parol – 3 miejsce

dzieci mł. 2001-2002
Ala Rychlik – 1 miejsce
Franciszek Szewczyk – 2 miejsce
Mikołaj Chojnacki – 3 miejsce
Autor: Stanisław Szałapak
Opublikowany przez: Stanisław Szałapak