09.11.2020 12:10

Kobieca koszykówka w Gminie Michałowice - nasze drużyny rozpoczęły sezon

95
Pomimo pandemii i wielu obostrzeń 3 października rozpoczął się nowy sezon 2020/2021 rozgrywek WOZKoszWM.

W tegorocznych rozgrywkach reprezentujące naszą gminę UKS Nowa Wieś i TK Nowa Wieś wystawiły trzy drużyny:

  1. II Liga Kobiet.
  2. U19K – juniorka.
  3. U17K – juniorka młodsza.

3 października po raz pierwszy w historii drużyna TK Nowa Wieś reprezentując Gminę Michałowice wybiegła na parkiety II ligi rozgrywek koszykówki WOZKoszWM odnosząc historyczne zwycięstwo. W pierwszym spotkaniu nasz zespół poprowadzony przez najstarszą zawodniczkę, kapitana drużyny Zuzię Roszczyk pokonał na wyjeździe UKS 4 Ursus 69 : 42.

TK Nowa Wieś jest odpowiedzią na potrzeby lokalnego środowiska, jest jedyną kobiecą drużyną w gminie Michałowice i kontynuatorem 12. letniej młodzieżowej historii UKS Nowa Wieś.

II ligowa drużyna stanęła do tegorocznych rozgrywek w bardzo odmłodzonym składzie, wspierana przez wyróżniające się zawodniczki młodzieżowych zespołów UKS Nowa Wieś. Dzięki podpisanej umowie szkoleniowej nasze wychowanki mogą doskonalić swoje koszykarskie umiejętności w barwach TK Nowa Wieś.

Po trzech kolejkach nasza drużyna z dwoma zwycięstwami zajmuje 2 miejsce w tabeli II Ligi Kobiet.

Juniorki UKS Nowa Wieś w kategorii U19K rozegrały dwa spotkania, które były bardzo dobrą lekcją koszykówki. Pomimo waleczności i nieustępliwości musiały uznać wyższość doświadczonych i starszych przeciwniczek, momentami walcząc jak równy z równym. Ten sezon dla juniorek to dalszy rozwój zespołu, etap przygotowań do przyszłorocznych rozgrywek, ponieważ nasze najstarsze zawodniczki urodziły się w 2003 roku i jeszcze za rok mogą grać w tej samej kategorii wiekowej.

Z wielkim niepokojem i nadziejami czekaliśmy na pierwszy mecz juniorek młodszych U17K z połączonymi siłami drużyn LaBasketu Warszawa i Huraganu Wołomin, z którą to drużyną przegraliśmy decydujący mecz o wejście do finału Mistrzostw Polski ubiegłorocznych rozgrywek. Nasze obawy okazały się nieuzasadnione. Pomimo kontuzji jednej z podstawowych zawodniczek nasza drużyna nie zawiodła. Na gorącym terenie w Wołominie dziewczyny wygrały 62:52 w pierwszym meczu rozgrywek i zajmują I miejsce w tabeli. Mamy nadzieję, że obecna sytuacja pandemii nie pokrzyżuje tegorocznych planów, że odniesione zwycięstwo i sumienna praca doprowadzą naszą drużynę do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.

Wszystkie treningi i mecze mistrzowskie odbywają się bez publiczności z zachowanym rygorem sanitarnym.

Głównymi trenerami naszych kobiecych zespołów są Cezary Grzelak i Anna Adamczewska. W ramach dalszej specjalizacji i intensyfikacji treningów został zatrudniony trener przygotowania motorycznego, który czuwa nad poprawieniem motoryki. Mamy nadzieję, że intensywne treningi pod okiem specjalistów zaczną przynosić pożądane efekty.

Życzymy trenerom i zawodniczkom jak największej liczby wygranych w sezonie 2020/2021, trzymamy za Was kciuki.

Autorem dołączonych zdjęć jest Jan Szurek, Arkadiusz Młyński oraz portal Huragan Wołomin.

Więcej i informacji na stronach uksnowawies.club oraz tknowawies.pl