21.04.2016 10:30

Komorowscy mistrzowie kartingu

112
Nie da się ukryć, że gmina Michałowice obfituje w sportowe talenty, a wywodzący się z niej sportowcy odnoszą liczne sukcesy nie tylko w regionie, ale także na arenie ogólnopolskiej. Obiecująco rozwija się kariera utalentowanych kierowców kartingowych - braci Pyłków.

Mateusz i Oliwier Pyłkowie są mieszkańcami Komorowa i uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie (szkoły podstawowej i gimnazjum). 

 

Sportem kartingowym zaraził chłopców ich tata, który jest wielkim fanem motoryzacji. Pierwsze okrążenia na profesjonalnym torze wykręcili w Radomiu, a po uzyskaniu licencji rozpoczęli zmagania w serii ROK CUP na torach w całej Polsce. Obsługą techniczną i merytoryczną braci Pyłków zajmuje się profesjonalny zespół Jastrzębski Racing. Dzięki dobrej współpracy obaj chłopcy zaczęli szybko i regularnie stawać na podium.

 

Ich sportowy grafik jest bardzo napięty - w sezonie – od maja aż do końca października mają zaledwie 3-4 wolne weekendy. Wyścigowe weekendy zaczynają się dla nich już od czwartku, kiedy zaczynają pracę z mechanikami nad odpowiednim przygotowaniem swoich pojazdów do wyścigów.

 

Bracia Pyłkowie rywalizują w Polsce, pojawiają się także na zagranicznych torach (Węgry, Włochy), gdzie zaliczają starty w zawodach, jak i odbywają wczesnowiosenne treningi.

 

W połowie kwietnia, w Zielonej Górze odbyła się inauguracja wyścigów serii ROTAX MAX CHALLENGE POLAND, w którym uczestniczyli również bracia Pyłkowie. Młodzi komorowianie zaprezentowali się z najlepszej strony. Mimo niesprzyjających warunków i ulewnego deszczu obaj stawali w sumie czterokrotnie na podium. 

 

W klasyfikacji generalnej Mateusz pozostaje liderem JUNIOR MAXA, z kolei Oliwier zajmuje miejsce vice-lidera MINI MAXA.

 

Kolejna okazja do walki o punkty dla komorowskich kierowców będzie miała miejsce w dniach 30.04-01.05 na torze w Bydgoszczy, gdzie rozegrane zostaną kolejne dwie rundy pucharu.

 

Życząc kolejnych równie udanych startów, gratulujemy dotychczasowych sukcesów. 

 

 

Opracowanie w oparciu o relacje i zdjęcia otrzymane od Media4u

 

 

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji
Podobne tematy: szkoła w Komorowie

Zobacz także