20.02.2019 14:30

Koszykarze Gminy Michałowice ponownie najlepsi w Mazovia Cup

111
1. i 3. miejsce na podium - nasi koszykarze byli bezapelacyjnie najlepsi podczas całego Turnieju Mazovia Cup, który w miniona sobotę, 16 lutego odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Komorowie. Gratulujemy zawodnikom i trenerowi.

Drużyna Michałowice 1, która została zwycięzcą turnieju, wystąpiła w składzie - Adam Janik, Jakub Kowalski, Michał Przytulski, Franciszek Garbacik, Juliusz Dukaczewski, Franciszek Cocyk i Teodor Harasimowicz. Natomiast druga drużyna, Michałowice 2, zajęła ostatecznie 3. miejsce,  rozgrywała mecze w składzie - Mateusz Tokarski, Maciej Machowski, Ignacy Ciolek, Mikołaj Kowlaczyk, Jakub Dyba, Franciszek Kosk. Trenerem obydwu drużyn był Grzegorz Tomaszewski. 

Już od piętnastu lat w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia” organizowane są imprezy sportowe, które odbywają się na ternie zrzeszonych w stowarzyszeniu gminach. W 2019 pierwszą taką imprezą był Turniej Koszykówki Chłopców „Mazovia Cup”, a skoro koszykowa to turniej musiał się odbyć w ZSO w Komorowie.

Na starcie do turnieju stanęło 7 drużyn, a wśród nich zespoły reprezentujące gminy: Błonie, Brwinowów, Leszno, Milanówek, Podkowa Leśna i Michałowice. Nasza gmina w tym turnieju była najsilniej reprezentowana, a to za spraw dwóch drużyn, które wystawił trener i zarazem koordynator turnieju, Grzegorz Tomaszewski. Choć trzeba dodać, iż były to najmłodsze zespoły w całym turnieju.

Skuteczni egzekutorzy

Szybki i skuteczny kontratak oraz solidna obrona i zbiórki pod koszem zapewniły naszym koszykarzom sukces w „Turnieju Mazovia Cup”. Ponad wszelką wątpliwość sobotni turniej pokazał również, że koszykówka w naszej gminie stoi na bardzo wysokim poziomie, a utalentowana i wysportowana młodzież ma ku temu warunki, aby prezentować swoje umiejętności. Oprócz tego, że nasi chłopcy zwyciężyli w turnieju to według sędziów najbardziej wartościowym zawodnikiem tych zawodów został wybrany Franciszek Garbacik z Komorowa – zawodnik drużyny Michałowice I.

Praca, praca i jeszcze raz praca

Trenujemy cały rok [jak zawodowcy – przyp. red.]. Nawet przerwy między świąteczne są dla nas czasem wytężonej pracy – mówił w rozmowie trener naszych koszykarzy, Grzegorz Tomaszewski. W składzie naszych drużyn, które dziś rywalizują w turnieju są chłopcy ze wszystkich gminnych szkół. Z SP w Michałowicach, ZSP w Nowej Wsi i ZSO w Komorowie. Są również z UKS Akademia Koszykówki, która działa w szkole w Komorowie i od piętnastu lat jest moim oczkiem głowie i pasją. Pasji i motywacji nie brakuje również zawodnikom, a sport i sportowe porażki uczą wyciągać wnioski i są niezłą szkołą do dorosłego życia.

Jak pokazała faza grupowa turnieju już od jego początku nasi koszykarze byli jego faworytami, a wyniki meczów tylko to potwierdzają.

Grupa A

Błonie – Michałowice II 18:17

Michałowice II – Podkowa Leśna 25:6

Podkowa Leśna – Błonie 5:17

Grupa B

Michałowice I – Brwinów 31:5

Leszno – Milanówek 12:8

Michałowice – Leszno 26:6

Brwinów – Milanówek 14:8

Michałowice – Milanówek 36:6

Brwinów – Leszno 6:15

 

Mecze o miejsca I – V -

Mecz o V miejsce: Podkowa Leśna – Brwinów 3:4

Mecz o III miejsce: Michałowice II – Leszno 19:17

Mecz o I miejsce: Michałowice I – Błonie 28:6

Klasyfikacja końcowa Turnieju Koszykówki Chłopców „Mazovia Cup” 2019

  1. Gmina Michałowice I
  2. Gmina Błonie
  3. Gmina Michałowice II
  4. Gmina Leszno
  5. Gmina Brwinów
  6. Gmina Podkowa Leśna
  7. Gmina Milanówek 

W trakcie turnieju sędziowie oprócz najwartościowszego zawodnika zawodów, którym został Franciszek Garbacik z Komorowa – zawodnik drużyny Michałowice I, wybrali również najlepszego rozgrywającego, a został nim Kacper Kieżczewski – zawodnik reprezentujący gminę Błonie.

Sobotni turniej zakończyła uroczysta dekoracja zwycięzców, której wspólnie dokonali: wójt gminy Michałowice – Małgorzata Pachecka, burmistrz Milanówka – Piotr Remiszewski, zastępca burmistrza gminy Brwinów – Jerzy Wysocki, koordynator ds. sportu Urzędu Gminy Podkowa Leśna – Artur Niedziński i koordynator Mazovia Cup – Wojciech Wlazło.

Najlepsi w całym cyklu Mazovia Cup 2017/2018

Puchary, pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe za zwycięstwo i udział w Turnieju Koszykówki Chłopców były świetną okazją do podsumowania ubiegłorocznych dokonań sportowców na arenie zmagań w „Mazovia Cup”. A te również okazały się zwycięskie dla naszych zawodników. Uwzględniając wszystkie turnieje dyscyplin sportowych, jakie odbywają się w ramach SGZM „Mazovia” nasi sportowcy byli bezapelacyjnie najlepsi. Gmina Michałowice – 1 miejsce, Gmina Brwinów – 2 miejsce, Miasto Milanówek i Gmina Leszno ex aequo – miejsce 3.

Gratulujemy naszym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów.

Podobne tematy: Mazovia Cup, koszykówka

Zobacz także