25.11.2019 15:50

Koszykarze na medal, złoty medal!

81
Ten rok obfituje w sukcesy naszych koszykarzy. UKS Akademia Koszykówki Komorów do swoich sukcesów dołączyła kolejny, zwycięstwo w turnieju Mazovia Cup.

Turniej koszykówki chłopców Mazovia Cup nie mógł się odbyć nigdzie indziej jak tylko w Komorowie, kolebce koszyków w naszej gminie. Koordynatorem turnieju był trener Grzegorz Tomaszewski, który jak zawsze wyśmienicie przygotował swoich zawodnik. Choć mogłoby się wydawać, że po European Youth Basketball League i Mistrzostwach Polski U14, turniej Mazovia Cup to niższa ranga, więc nie trzeba się zbytnio starać. Jednak ci, którzy interesują się tym sportem i kibicują naszej drużynie dobrze wiedzą, że zarówno zawodnicy jak i ich trener zawsze podchodzą z pełnym profesjonalizmem i każdy mecz, turniej są dla nich ważne. Po tym poznaje się zawodowców i profesjonalistów. Oczywiście nie zawsze się też wygrywa, ale nie tym razem.

23 listopada UKS Akademia Koszykówki Komorów zdeklasowała drużyny z Błonia, Brwinowa, Leszna, Milanówka, Nadarzyna i Podkowy Leśnej zdobywając łącznie 138 punktów.

Już pierwsze spotkanie naszej drużyny z koszykarzami z Podkowy Leśnej pokazało jakość i poziom wyszkolenia teamu z Komorowa. 36:2 z Podkową było tylko preludium do tego co na parkiecie sali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Komorowie zaprezentowali w meczu z Milanówkiem, który zakończył się zwycięstwem naszych koszykarzy 63:7.

Po przejściu fazy grupowej, z której UKS Akademia Koszykówki Komorów wyszła z pierwszego miejsca przyszedł czas na fazę pucharową. Drużyny z Milanówka i Nadarzyna spotkały się jako pierwsza, a była to walka o miejsce piąte, które przypadło koszykarzom z Nadarzyna [8:16]. W meczu o trzecie miejsce spotkali się koszykarze z Podkowy Leśnej i Leszna. Z tej potyczki zwycięsko wyszli Lesznianie wygrywając 20:12.

W spotkaniu na szczycie udział wzięły dwie najlepsze drużyny turnieju, czyli drużyny reprezentujące gminy Brwinów i Michałowice. Już pierwsza połowa spotkania pokazała, pod czyje dyktando będzie prowadzone spotkanie, które od początku do końca kontrolowali nasi koszykarze UKS Akademia Koszykówki Komorów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 39:9 i tym samy po raz kolejny zwyciężyli w turnieju Mazovia Cup. Dopisując tym samy do swojej długiej listy sukcesów kolejne trofeum.

Gratulujemy naszym koszykarzom, a także koszykarzom z innych drużyn uczestniczącym w turnieju życząc przy tym wielu sukcesów na sportowych arenach.

Gratulacje również dla Bartka Jaworskiego z UKS Akademia Koszykówki Komorów, który został wybrany zawodnikiem turnieju.      

Wyniki spotkań grupowych

Grupa A

Michałowice – Podkowa Leśna 36:2

Milanówek – Michałowice 7:63

Milanówek – Podkowa Leśna 14:24

Grupa B

Leszno – Błonie 15:10

Błonie – Brwinów 8:30

Brwinów – Leszno 20:12

Brwinów – Nadarzyn 21:20

Nadarzyn – Leszno 6:18

Nadarzyn – Błonie 25:18

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także