20.08.2010 09:09

«Teraz „Legia” Michałowice,
w przyszłości „Legia” Warszawa?»
IV Turniej Michałowice Cup trwa

92
Na obiekcie sportowym Zespołu Szkół w Michałowicach trwa IV Turniej Michałowice Cup w piłce nożnej.
Pierwsze rozgrywki tego turnieju odbyły się w dniach 24-25 lipca, drugie - 14-15 sierpnia, trzecie odbędą się w dniach 28-29 sierpnia, czwarte i piąte rozgrywki mają odbyć się we wrześniu.

I Turniej Michałowice Cup został zorganizowany w 2007 r. na nowo otwartym obiekcie sportowym przy Zespole Szkół w Michałowicach przez Pawła Stelmaszewskiego - instruktora sportu i rekreacji tego zespołu szkół. W tym roku Paweł Stelmaszewski organizuje IV Turniej.

Przypomnijmy, w turniejach biorą udział sześcioosobowe drużyny (w tym roku do teraz zgłosiło się 10 drużyn) w tzw. kategorii open (czyli kto zgłosi się, to gra) najczęściej dwudziestolatków, przeważnie z miejscowości gminy Michałowice, ale również z ościennych gmin. Turnieje mają charakter międzynarodowy: bierze w nich udział drużyna Turków, mieszkających i pracujących na terenie naszej gminy. W tych rozgrywkach cudzoziemcom nie udało się zebrać drużyny.
Mecze trwają w czasie rozgrywek 2 razy po 12 minut, a od ćwierćfinałów 2 razy po 15 minut.

- W ten sposób promowany jest zdrowy tryb życia – podkreśla Paweł Stelmaszewski. - Rozgrywki są swoistym podsumowaniem codziennych zajęć ze sportu i rekreacji, na które istnieje wielkie zapotrzebowanie w naszej gminie. W czasie wakacji i podczas roku szkolnego na obiekcie sportowym w Michałowicach zajęcia odbywają się codziennie. Obiekt ten wykorzystuje się maksymalnie. Największą popularnością cieszy się oczywiście piłka nożna, ale sporo osób gra też w siatkówkę i koszykówkę, ale też uprawia lekką atletykę. Zimą mieszkańcy jeżdżą na łyżwach na sztucznym lodowisku.
- Rozgrywki sportowe integrują społeczność – dodał Paweł Stelmaszewski.
– Podczas gry w piłkę nożną emocje niekiedy sięgają zenitu. Dlatego gra może być nauką panowania nad emocjami; nauką postępowanie fair play, kształtowania poczucia sprawiedliwości – zakończył wypowiedź instruktor.

W tegorocznych 1. rozgrywkach (24-25 lipca) zwyciężyła „Legia”, (nie jest to oczywiście „Legia” Warszawa, tylko „Legia” z Michałowic), drugie miejsce zajęła The A Team, a trzecie drużyna „Komorów”.

W 2. rozgrywkach pierwsze miejsce zajęła również „Legia”, drugie miejsce wywalczyła The A Team z Michałowic, a trzecie – drużyna „Komorów”.
Królem strzelców został Ludomir Kalukiewicz z drużyny „Komorów”, strzelił 16 goli. Najlepszym zawodnikiem rozgrywek okazał się Konrad Osiński z The A Team, najlepszym bramkarzem - Igor Marszałek – (też The A Team), a ulubieńcem publiczności został Rafał Jabłoński z drużyny „Jutrzenka” Team z Salomei.
Po dwóch rozgrywkach w IV Turnieju Michałowice Cup prowadzi drużyna „Legia” z Michałowic. Jej kapitan, Marcin Rusek nie grał w sobotnich meczach 2. rozgrywek (tj. 14 sierpnia). – 14 sierpnia urodziły mi się bliźniaczki – pochwalił się. – Są to moje pierwsze dzieci. Teraz moja drużyna musi wygrać finał, dla moich córek (rozmowa przeprowadzona przed finałem).
W „Legii”, w ataku, gra najmłodszy zawodnik tegorocznego turnieju – 14-letni Bartłomiej Brzezek.
- To bardzo dobry zawodnik – mówi Marcin Rusek. – Ma przed sobą wielką przyszłość.
Talent Bartka odkrył Paweł Stelmaszewski. Teraz młody piłkarz uczęszcza do szkoły sportowej, Gimnazjum nr 4 w Pruszkowie. Czy za kilka lat zagra w „Legii” Warszawa?

- Cieszę się, że michałowicka i ościenna społeczność skupia się na naszym boisku i aktywnie uczestniczy w życiu Michałowic; w imprezach, które corocznie organizuję, spędzając pożytecznie czas – powiedział w niedzielę 15 sierpnia br. po zakończeniu rozgrywek Paweł Stelmaszewski. – Starałem się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Myślę, że organizacyjnie podołałem po raz kolejny.

PS
3. rozgrywki odbyły się w dniach 28-29 sierpnia. Znowu pierwsze miejsce zajęła „Legia” z Michałowic, drugie drużyna „Komorów”, a trzecie The A Team. W finale „Legia” pokonała „Komorów” 7:2, w meczu o trzecie miejsce The A Team wygrał z „Nieobliczalnymi” 11:3.
Autor: Stanisław Szałapak
Opublikowany przez: Stanisław Szałapak