20.09.2011 08:40

LATA LECĄ, A UKS KOMORÓW WCIĄŻ NA PODIUM !!!

2
W dniach 9 – 11 września drużyna z UKS Medagro Komorów z rocznika 1995 uczestniczyła w Ogólnopolskim Turniej Koszykówki Juniorów „Wisła basket Cup ” dla rocznika 1994, na którym zajęliśmy trzecie miejsce, będąc najmłodszą drużyną turnieju.
W turnieju, odbywającym się w malowniczym mieście Adama Małysza - Wiśle, uczestniczyło 8 drużyn: AZS Katowice, Wisła Kraków, Kadra Polski Głuchoniemych, Zabrze, MOS Bytom, Gimbasket Wrocław, GTK Gliwice , oraz nasza drużyna, UKS Medagro Komorów.
W grupie pokonaliśmy Gimbasket Wrocław oraz MKS Zabrze, ulegając jedynie drużynie z Bytomia.
W meczu półfinałowym niestety nie sprostaliśmy drużynie z Katowic, pozostała nam więc walka o 3 miejsce. W ostatnim meczu, naszym przeciwnikiem ponownie była drużyna z Bytomia. W rozgrywkach grupowych, które odbyły się 2 dni wcześniej po długiej podróży, przegraliśmy z MOS Bytom, więc na mecz o trzecie miejsce nasi chłopcy wyraźnie się zmotywowali i po zaciętych zmaganiach pokonaliśmy rywali 70-65.

Warto wspomnieć, że był to pierwszy turniej w historii naszego klubu w kategorii juniorów, a UKS Medagro Komorów był najmłodszym zespołem w tym turnieju.
Z racji zmiany szkół oraz w niektórych przypadkach - nowych klubów, pojechaliśmy na turniej w nowym, częściowo zmienionym składzie, gdyż niektórzy chłopcy zmienili barwy klubowe, bądź zostali wypożyczeni do innych zespołów. Pomimo tylu zmian w naszej drużynie, zarówno personalnych jak i organizacyjnych, tak jak już przyzwyczailiśmy naszych kibiców i tym razem wróciliśmy z pucharem, po raz kolejny plasując się na podium – zajęliśmy 3 miejsce.

Do piątki gwiazd turnieju został wybrany Szymon Bąkiewicz z Komorowa, a królem strzelców turnieju został Roman Janik, także z naszej drużyny. Chłopcy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz koszulki.


Trener: Grzegorz Tomaszewski

Autor: Katarzyna Stygińska
Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji