17.07.2012 00:00

Liga Szóstek w Michałowicach

54
Z rozpoczęciem wakacji zakończyła się wiosenna runda michałowickiej Ligi Szóstek. Najlepsza okazała się drużyna FC Malichy, drugie miejsce w tabeli zajmuje Komorów, a trzecie Michałowice.
FC Malichy przegrały tylko jeden mecz, co w Lidze Szóstek zdarzyło się po raz pierwszy.

Rozgrywki ligi odbywają się po raz trzeci. W obecnych wzięło udział 12 drużyn, oprócz wyżej wymienionych: Armia Boga, Chaos Raszyn, Opacz, The A-Team, Exportiva, Dawidy, Bombowce, No Stress, Kosiarze Ursus.

Jak wynika z nazw, grają zespoły z okolicznych miejscowości, nie tylko z naszej gminy – uzupełniamy listę przynależności geograficznej: w Armii Boga grają piłkarze z Raszyna, w Exportivie z Falent, Bombowce z Okęcia, No Stress z różnych okolic.

Wiosenna liga zaczęło się 19 marca br., formalnie zakończyła 17 czerwca (mecze były przekładane). Ligowa kolejka odbywała się co niedzielę – było 11 kolejek. Grano wg zasady „każdy z każdym”. Drużyny zagrały razem 66 meczów.

Jak powiedział Paweł Stelmaszewski – organizator Ligi Szóstek, instruktor sportu opiekujący się boiskiem przy Zespole Szkół w Michałowicach: - Poziom ligi jest wysoki. Obfituje ona w zacięte mecze.

- Cieszę się, że boisko Zespołu Szkół w Michałowicach jest tak oblegane przez piłkarzy. Udzieliła się też magia Euro 2012. Wykreował się nowy region szóstek piłkarskich – zakończył swoją wypowiedź Paweł Stelmaszewski.

W atmosferze Euro o Lidze Szóstek wypowiedzieli się zawodnicy z drużyny Bombowce Okęcie Rafał Jędral – lider tego zespołu i Arek Hildebrandt – napastnik, filar Bombowców:
- Nie będziemy komentować udziału polskiej drużyny w Euro. – Szkoda, że selekcjoner nie zatelefonował do nas – żartowali. – Liga to świetna zabawa, ale nie tylko: chłopaki na boisku zostawiają dużo serca i każdy piłkarz traktuje ligę bardzo poważnie.

Jesienna runda Ligi Szóstek rozpocznie się pod koniec września.
Autor: Stanisław Szałapak
Opublikowany przez: Stanisław Szałapak