05.02.2018 11:05

Mazovia Cup ponownie zdobyta

414
Szczypiorniści z Michałowic ponownie zwyciężyli w Turnieju Mazovia Cup. Gratulujemy!!!

Jak co roku w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia” odbył się turniej piłki ręcznej „Mazovia Cup”. Dokładnie 3 lutego w hali sportowej szkoły podstawowej w Michałowicach do rywalizacji o główne trofeum stanęło 7 drużyn reprezentujących zrzeszone w stowarzyszeniu gminy.

 

Zgodnie z regulaminem turnieju przed jego rozpoczęciem sędziowie i trenerzy spotkali się na odprawie, w trakcie której odbyło się losowanie drużyn. I tak Michałowice, Leszno, Błonie i Nadarzyn znalazły się w grupie A, natomiast Podkowa Leśna, Brwinów i Milanówek w grupie B.

 

Wnyki spotkań w poszczególnych grupach:

 

Grupa A

 

Michałowice – Nadarzyn 12:2

Leszno – Błonie 5:5

Michałowice – Błonie 13:4

Leszno – Nadarzyn 7:2

Michałowice – Leszno 14:4

Błonie – Nadarzyn 4:6

 

Grupa B

 

Podkowa Leśna – Milanówek 14:7

Podkowa Leśna – Brwinów 10:5

Brwinów – Milanówek 10:4

 

Eliminacje w fazie grupowej pokazały, które z drużyn przygotowały się do tego turnieju najlepiej i wszystko było już jasne, że finale spotkają się ubiegłoroczny finaliści tzn. nasza reprezentacja z drużyną z Podkowy Leśnej.

 

Zanim jednak to nastąpiło na boisku spotkały się drużyny z Nadarzyna i Milanówka. Mecz zakończył się wynikiem 8:0 i tym samym Nadarzyn zdobył 5 miejsce w turnieju.

 

Zapowiedzią tego co się będzie działo w meczu finałowy było spotkanie o 3 miejsce, w którym na przeciw siebie stanęły drużyny z Leszna i Brwinowa. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem remisowym 7:7, więc do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Tu także nie było łatwo i zawodnicy na przemian zdobywali bramki, jednak zawodnikom z Brwinowa udało się zdobyć przełamanie i zdobyli 3 miejsce w turnieju.

 

Emocje są już naprawdę na wysokim poziomie, a z trybun rozlega się niesamowity doping „Michałowice, Michałowice, Michałowice”. Na boisku sali gimnastyczne SP w Michałowicach czas na pojedynek dwóch tytanów. Mecz finałowy to już powoli tradycja tego turnieju, w którym spotykają się drużyny z Michałowic i Podkowy Leśnej. Podobnie jak spotkanie o 3 miejsce tak i mecz o 1 miejsce był niezwykle zacięty i wyrównany. Duch sportowej rywalizacji był obecny przez cały czas tego spotkania w obu drużynach, a bramkarze mieli sporo pracy. Jednak to nasza drużyna częściej potrafiła przełamywać obronę przeciwników i pokonując zespół z Podkowy Leśnej 10:6 zwyciężyła w całym turnieju piłki ręcznej Mazovia Cup, zajmując w nim 1 miejsce drugi raz z rzędu. Gratulacje!!!

 

Turniej zakończyła uroczysta ceremonia medalowa w trakcie której wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka pogratulował wszystkim drużynom sportowej rywalizacji, a zwycięzcom wręczył pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. 

 

Klasyfikacja końcowa:

 

1 – Michałowice

2 – Podkowa Leśna

3 – Brwinów

4 – Leszno

5 – Nadarzyn

6 – Milanówek

7 – Błonie

 

Ogromny sukces naszej reprezentacji to zasługa całej drużyny, która pod kierownictwem trenera Łukasza Zielińskiego spisywała się rewelacyjnie podczas całego turnieju, tak jakby każdy mecz był tym najważniejszym.

 

Skład "złotej" drużyny ze szkoły w Michałowicach - Piotr Brodowicz, Jakub Mantey, Filip Osadca, Franek Szewczyk, Jakub Gostkowski, Maciej Świeciński, Szymon Gruda, Julian Włodarek, Bartosz Kobyłecki, Jakub Lenarczyk, Szymon Rzepniewski i Bartosz Mantey. 

 

Na szczególne uznanie w naszym zespole zasługuje Piotr Brodowicz, który został wybrany zawodnikiem turnieju.

 

Nie zapomnijmy również o dopingu kibiców naszej drużyny. Dopingu, który poniósł naszą reprezentację do zwycięstwa. Dziękujemy wszystkim kibicom i jeszcze raz gratulujemy sukcesu całej drużynie.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także