Mazovia Cup ponownie zdobyta

05.02.2018 11:05     305

Szczypiorniści z Michałowic ponownie zwyciężyli w Turnieju Mazovia Cup. Gratulujemy!!!


Jak co roku w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia” odbył się turniej piłki ręcznej „Mazovia Cup”. Dokładnie 3 lutego w hali sportowej szkoły podstawowej w Michałowicach do rywalizacji o główne trofeum stanęło 7 drużyn reprezentujących zrzeszone w stowarzyszeniu gminy.

 

Zgodnie z regulaminem turnieju przed jego rozpoczęciem sędziowie i trenerzy spotkali się na odprawie, w trakcie której odbyło się losowanie drużyn. I tak Michałowice, Leszno, Błonie i Nadarzyn znalazły się w grupie A, natomiast Podkowa Leśna, Brwinów i Milanówek w grupie B.

 

Wnyki spotkań w poszczególnych grupach:

 

Grupa A

 

Michałowice – Nadarzyn 12:2

Leszno – Błonie 5:5

Michałowice – Błonie 13:4

Leszno – Nadarzyn 7:2

Michałowice – Leszno 14:4

Błonie – Nadarzyn 4:6

 

Grupa B

 

Podkowa Leśna – Milanówek 14:7

Podkowa Leśna – Brwinów 10:5

Brwinów – Milanówek 10:4

 

Eliminacje w fazie grupowej pokazały, które z drużyn przygotowały się do tego turnieju najlepiej i wszystko było już jasne, że finale spotkają się ubiegłoroczny finaliści tzn. nasza reprezentacja z drużyną z Podkowy Leśnej.

 

Zanim jednak to nastąpiło na boisku spotkały się drużyny z Nadarzyna i Milanówka. Mecz zakończył się wynikiem 8:0 i tym samym Nadarzyn zdobył 5 miejsce w turnieju.

 

Zapowiedzią tego co się będzie działo w meczu finałowy było spotkanie o 3 miejsce, w którym na przeciw siebie stanęły drużyny z Leszna i Brwinowa. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem remisowym 7:7, więc do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Tu także nie było łatwo i zawodnicy na przemian zdobywali bramki, jednak zawodnikom z Brwinowa udało się zdobyć przełamanie i zdobyli 3 miejsce w turnieju.

 

Emocje są już naprawdę na wysokim poziomie, a z trybun rozlega się niesamowity doping „Michałowice, Michałowice, Michałowice”. Na boisku sali gimnastyczne SP w Michałowicach czas na pojedynek dwóch tytanów. Mecz finałowy to już powoli tradycja tego turnieju, w którym spotykają się drużyny z Michałowic i Podkowy Leśnej. Podobnie jak spotkanie o 3 miejsce tak i mecz o 1 miejsce był niezwykle zacięty i wyrównany. Duch sportowej rywalizacji był obecny przez cały czas tego spotkania w obu drużynach, a bramkarze mieli sporo pracy. Jednak to nasza drużyna częściej potrafiła przełamywać obronę przeciwników i pokonując zespół z Podkowy Leśnej 10:6 zwyciężyła w całym turnieju piłki ręcznej Mazovia Cup, zajmując w nim 1 miejsce drugi raz z rzędu. Gratulacje!!!

 

Turniej zakończyła uroczysta ceremonia medalowa w trakcie której wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka pogratulował wszystkim drużynom sportowej rywalizacji, a zwycięzcom wręczył pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. 

 

Klasyfikacja końcowa:

 

1 – Michałowice

2 – Podkowa Leśna

3 – Brwinów

4 – Leszno

5 – Nadarzyn

6 – Milanówek

7 – Błonie

 

Ogromny sukces naszej reprezentacji to zasługa całej drużyny, która pod kierownictwem trenera Łukasza Zielińskiego spisywała się rewelacyjnie podczas całego turnieju, tak jakby każdy mecz był tym najważniejszym.

 

Skład "złotej" drużyny ze szkoły w Michałowicach - Piotr Brodowicz, Jakub Mantey, Filip Osadca, Franek Szewczyk, Jakub Gostkowski, Maciej Świeciński, Szymon Gruda, Julian Włodarek, Bartosz Kobyłecki, Jakub Lenarczyk, Szymon Rzepniewski i Bartosz Mantey. 

 

Na szczególne uznanie w naszym zespole zasługuje Piotr Brodowicz, który został wybrany zawodnikiem turnieju.

 

Nie zapomnijmy również o dopingu kibiców naszej drużyny. Dopingu, który poniósł naszą reprezentację do zwycięstwa. Dziękujemy wszystkim kibicom i jeszcze raz gratulujemy sukcesu całej drużynie.

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Hala pneumatyczna przy michałowickiej szkole

„Balon” nad boiskiem w Michałowicach 18.01.2018 15:20

Pneumatyczna hala, potocznie zwana balonem, już od jakiegoś czasu stoi nad boiskiem w Michałowicach. Trwają końcowe odbiory niezbędne do przekazania obiektu w pełni do użytkowania.

czytaj więcej
I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice

I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice 18.12.2017 10:40

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, jak również ich opiekunom-trenerom, którzy reprezentowali gminę Michałowice w turniejach "Mazovia Cup" w roku szkolnym 2016/2017. To dzięki nim już po raz trzeci nasza gmina zajęła I miejsce w podsumowaniu Turniejów Sportowych organizowanych w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”.

czytaj więcej
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 10.12.2017 17:50

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.

czytaj więcej
Mazovia Cup - turniej koszykówki. fot. Mariusz Marcysiak

Koszykarskie złoto - Mazovia Cup! 21.11.2017 09:10

Seria sukcesów naszych drużyn sportowych trwa. Tym razem koszykarze reprezentujący gminę Michałowice w rozgrywkach koszykówki chłopców szkół gimnazjalnych „Mazovia Cup” udowodnili swoją klasę, wygrywając cały turniej!

czytaj więcej
Wizyta wolontariuszek z Gruzji i Kolumbii w ramach projektu KIDSPEAK

Wizyta wolontariuszek z Gruzji i Kolumbii w ramach projektu KIDSPEAK 11.10.2017 14:50

Już po raz trzeci szkoła podstawowa w Michałowicach gościła wolontariuszki w ramach projektu KIDSPEAK. Tym razem szkołę odwiedziły Daniela z Kolumbii oraz Kristine z Gruzji. Przez pięć dni ( 1- 8 października ) towarzyszyły one uczniom klas 4-7 w czasie ich lekcji.

czytaj więcej
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. fot. Mariusz Marcysiak

Witaj szkoło! 04.09.2017 13:35

I choć „Jeszcze w uszach szumią morskie fale, śpiewa głośno rześki, górski wiatr. Na wakacjach było, było tak wspaniale, ale teraz już do szkoły nadszedł czas.”

czytaj więcej
Michałowice - jadalnia

Wakacyjne remonty szkół 23.08.2017 13:45

Wakacje, wakacjami, a w gminnych szkołach praca wre. Właśnie kończą się remonty.

czytaj więcej
Żegnaj szkoło fot. Mariusz Marcysiak

Żegnaj szkoło! 23.06.2017 15:35

Uczniowie szkół doczekali się upragnionych wakacji. W końcu mogą odłożyć mundurki, teczki, podręczniki, zeszyty i odpocząć od nauki. Na zabawę i wypoczynek przyszedł czas.

czytaj więcej
Brawo gminni gimnazjaliści!

Brawo gminni gimnazjaliści! 19.06.2017 11:10

Znów uczniowie III klas gimnazjów uzyskali średni wynik z obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego wyższy nich ich koledzy uczęszczający do szkół w Warszawie czy na terenie powiatu pruszkowskiego. Gratulujemy!!!

czytaj więcej
Sukces michałowickich szczypiornistów

Sukces michałowickich szczypiornistów 09.06.2017 10:10

Piłkarze ręczni ze szkoły w Michałowicach zostali 6. drużyną Igrzysk Młodzieży Szkolnej województwa mazowieckiego . Gratulujemy!

czytaj więcej