01.09.2010 11:00

MEDALOWA PASSA UKS KOMORÓW

3
Koszykarze z UKS Komorów nie zwalniają tempa.
W tym roku, poza udziałem w lidze na Mazowszu, chłopcy uczestniczyli w wielu turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych, zarówno zorganizowanych w kraju, jak i za granicą.
Ciągłe turnieje i zawody, a zwłaszcza treningi, nie pozwalały na chwilę podsumowania, co słychać w UKS KOMORÓW.
ROCZNIK 1997
W 2010 roku do dnia dzisiejszego drużyna z rocznika 1997 kolejno wchodziła na podium :

Styczeń
Turniej Ogólnopolski w Wielichowie pod Poznaniem - 2 miejsce.

Marzec
Turniej Ogólnopolski w Nidzicy - 1 miejsce.
Turniej Ogólnopolski w Bydgoszczy - 3 miejsce

Kwiecień
Turniej międzynarodowy w Wiedniu w Austrii - 3 miejsce

Czerwiec
Turniej międzynarodowy w Przemyślu - 1 miejsce.

Sierpień
Turniej międzynarodowy w Żylinie w Czechach - 2 miejsce

ROCZNIK 1995
Drużyna z rocznika 1995 odniosła największy sukces w historii szkoły w Komorowie, bowiem w rozgrywkach szkolnych pomimo występowania tylko z uczniami klasy drugiej, wygraliśmy zawody gminne, powiatowe, międzypowiatowe i awansowaliśmy do finału szkół gimnazjalnych województwa mazowieckiego, gdzie uplasowaliśmy się na 4 miejscu na Mazowszu. Wszyscy nasi rywale byli o rok starsi.

Na początku czerwca, w ogólnopolskiej Olimpiadzie Uczniowskich Klubów Sportowych w Wyszkowie, drużyna z rocznika 1995, na 6 meczy wygrała wszystkie i zajęła pierwsze miejsce.

Przed wakacjami, poza stroną sportową, promowaniem Komorowa i gminy Michałowice, chłopcy brali udział w akcji powodziowej i ratowali miejscowość Dobrzyków.

Wakacje 2010 to czas obozów w Komorowie jak i w Czechach pod Brnem, a następnie XVIII międzynarodowy turniej na Słowacji w Zylinie, gdzie chłopcy zajęli 1 miejsce, wysoko wygrywając z każdym rywalem. Na obozie w Czechach był czas zarówno na treningi w hali sportowej treningi,. w terenie oraz sparingi z lokalnymi rywalami. Co cieszy, pomimo dużego obciążenia treningowego ( po 3 – 4 treningi dziennie ), nie doszło do żadnej groźnej kontuzji u naszych podopiecznych. W czasie obozu chłopcy zwiedzali w miejscowości Pruhonowice jaskinie „Macochę”, która znajduje się na terenie Morawskiego Parku Krajobrazowego. Obóz był częścią przygotowawczą do nowego sezonu 2010 /2011, gdzie oprócz rozgrywek krajowych przyjdzie nam zmierzyć się na turniejach ligi międzynarodowej EYBL w Moskwie oraz St. Petersburgu.

Dzięki środkom pozyskanym z dotacji z gminy Michałowice oraz z 1 % na rzecz organizacji pożytku publicznego, na obozy UKS Komorów mogły jechać wszystkie chętne dzieci, bez względu na status materialny rodziców. Jest to wielki sukces naszego klubu, że możemy wychowywać dzieci przez sport bez względu na kondycję finansową ich rodziców .

Trener Grzegorz Tomaszewski
Autor: Katarzyna Stygińska
Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji