11.04.2013 10:00

Młodzi sportowcy gminy Michałowice

124
W naszej gminie mieszka wielu utalentowanych i osiągających sukcesy sportowe młodych zawodników. Niemal codziennie, oprócz obowiązków szkolnych, uczestniczą w treningach . Ich zapał, ale równocześnie ciężka i sumienna praca, przynoszą doskonałe rezultaty.
W najbliższym czasie chcielibyśmy przybliżyć sylwetki osób, które nie mając jeszcze 18 lat, byli laureatami mistrzostw Polski oraz turniejów i zawodów międzynarodowych, w swoich kategoriach wiekowych. Otrzymują stypendium sportowe gminy Michałowice . Są nimi - Dominika Grabowska (piłka nożna), Anata Kajda (akrobatyka sportowa) , Jarosław Biernat (taniec towarzyski) , Adrian Kobyłecki (kolarstwo torowe) i Maciej Wojtasiak (strzelectwo sportowe).

Jako pierwszą przedstawimy Anetę Kajdę, która już 20 kwietnia będzie brała udział w Międzynarodowym Turnieju w Akrobatyce Sportowej 4-th Wars&Sawa Cup. Życząc jak najlepszego rezultatu, trzymamy kciuki za Anetę.Aneta Kajda, zawodniczka trenująca akrobatykę sportową w UTS „AKRO-BAD” w Ursusie, jest mieszkanką Opaczy Małej, absolwentką szkoły podstawowej oraz gimnazjum w Michałowicach. Obecnie 18-letnia Aneta uczęszcza do 2 klasy XXI LO. im. Hugona Kołłątaja w Warszawie.
Swoją przygodę z akrobatyką rozpoczęła 9 lat temu. Na początku treningi polegały na ćwiczeniach ogólnorozwojowych oraz startach na zawodach w swojej grupie wiekowej. Akrobatyka sportowa jest dyscypliną, w której trzeba stworzyć zespół- u dziewcząt są to dwie, bądź trzy osoby, które w sposób synchroniczny wykonują układ, później jest to układ z podkładem muzycznym (elementy połączone z choreografią). Startując na zawodach wykonuje się układ statyczny (elementy siłowe), dynamiczny (skoki, salta) oraz kombinowany (elementy siłowe, wraz ze skokami i saltami).
Dziewięć lat uprawiania akrobatyki to ogromna praca i wysiłek. Harmonogram dnia to szkoła oraz treningi, które odbywają się codziennie. Pomimo braku wolnego czasu sport uczy wytrwałości oraz dążenia do celu. Przez ten dziewięcioletni okres startowała w różnych zespołach, m.in. ze swoją młodszą siostrą, Karoliną. Największe sukcesy osiągnęła w dwójce z Julią Galusiakowską, uczennicą 6 klasy szkoły podstawowej w Ursusie, z którą tworzą wspaniały duet od 4 lat.

Najważniejsze osiągnięcia:
2010 r:
- 2 miejsce w dwójkach kobiet na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Warszawie/ II klasa sportowa
- 3 miejsce w trójkach kobiet na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Warszawie/ II klasa sportowa
-3 miejsce w dwójkach kobiet na Grand Prix im. Stanisława Gieronia w Rzeszowie / age group 11-16

2012 r:
- 3 miejsce w dwójkach kobiet na Mistrzostwach Polski Seniorów w Warszawie / I klasa sportowa
- 1 miejsce w dwójkach kobiet na Pucharze Polski w Brennej / I klasa sportowa
- 1 miejsce w dwójkach kobiet na międzynarodowych zawodach Open Baltic w Kaliningradzie, Rosja / I klasa sportowa
- rok 2012 to także powołanie do kadry narodowej
- 2 miejsce w dwójkach kobiet na Mistrzostwach Polski Juniorów w Chorzowie/ I klasa sportowa

Po jesiennych zawodach rozpoczęły się przygotowania i doskonalenie ćwiczeń oraz układów do zawodów międzynarodowych, które odbędą się 20 kwietnia 2013 r. w Warszawie, na które serdecznie zapraszamy wraz z Anetą- będą tam najlepsze zespoły z kraju i z zagranicy, które pokażą, jak piękną i widowiskową dyscypliną jest akrobatyka sportowa. Następne ważne imprezy odbędą się w maju i czerwcu.
Oprócz zawodów Aneta z Julią brały udział w licznych występach i pokazach oraz zgrupowaniach krajowych i zagranicznych.
Tak w skrócie wygląda 9-letni staż sportowy młodej mieszkanki, która reprezentuje gminę Michałowice w Polsce i za granicą.


Aneta Kajda- zawodniczka na I miejscu podium, z prawej strony


Autor: Katarzyna Stygińska
Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji