19.04.2023 11:45

Nasi koszykarze z podwójnym srebrem!

58
W miniony weekend nasi koszykarze zajęli II miejsce w European Youth Basketball League, gdzie o międzynarodowe mistrzostwo walczyły najlepsze zespoły do lat 15-stu z Litwy, Łotwy, Estonii, Danii, Finlandii i Polski oraz II miejsce w półfinałach Mistrzostw Polski do lat 17-stu.

W miniony weekend gmina Michałowice była stolicą młodzieżowej koszykówki.

Stało się tak z racji turnieju (super finału) w kategorii kadetów w niezwykle mocnej lidze European Youth Basketball League, który odbył się w Komorowie oraz półfinału Mistrzostw Polski juniorów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym imienia Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi.

Podczas tych turniejów gmina Michałowice gościła topowe zespoły do lat 15- stu z: Litwy, Łotwy, Estonii, Danii oraz Finlandii i Polski, a także polskie juniorskie zespoły wyłonione z eliminacji wojewódzkich i centralnych Enea Basket Poznań, ŁKS Coolpack Szkoła Gortata i MKS Start Lublin.

W Super Finale Eybla po wyrównanym boju o złoto z mistrzem Litwy nasza drużyna zajęła drugie miejsce! To wielki sukces! Równocześnie w hali sportowej w Nowej Wsi koszykarze z Komorowa zdobyli także drugie miejsce w turnieju półfinałowym Mistrzów Polski juniorów i uzyskali awans do Finałów Mistrzostw Polski do lat 17-stu.

Cieszymy się, że po raz kolejny jesteśmy w Finałach Mistrzostw Polski! Dziękujemy gminie Michałowice w osobie Małgorzata Pachecka - wójt gminy Michałowice za wsparcie i umożliwienie realizacji ogromnego eventu w Komorowie oraz korzystania z obiektu w Nowej Wsi! Dziękujemy niezawodnym pracownikom Gminy Michałowice w osobie Pani Marty z referatu Kultury, Sportu i Spraw Społecznych za profesjonalizm i pomoc w każdym detalu organizacyjnym! Dziękujemy rodzicom i kibicom za doping i wsparcie. Cieszymy się, że przez sport dane nam jest rozwijać dzieci i młodzież do dorosłego życia, a także promować naszą gminę na forum ogólnopolskim i międzynarodowym!

Akademia Koszykówki Komorów

Opublikowany przez: Angelika Niedzieska

Zobacz także