16.10.2016 18:05

Ogólnopolski Turniej Koszykówki Chłopców - Komorów 2016

244
W dniach 14 – 16 października w hali sportowej w Komorowie i Nowej Wsi zorganizowany został Ogólnopolski Turniej Koszykówki dla chłopców.

Mistrzem turnieju zostali koszykarze z klubu w Katowicach. Sportowcy z UKS Komorów zdobyli srebro. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy ze Słupska.

Czwarte miejsce w turnieju zajęła drużyna z Dąbrowy Górnicznej piąte – z Włocławka. Wszystkim zawodnikom gratulujemy, każda drużyna otrzymała też medal uczestnictwa w turnieju  i pamiątkowe prezenty.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kajetan Kuczawski z drużyny zwycięskiej z Katowic. Otrzymał od prezydenta RP Andrzeja Dudy gratulacje i pamiątkową, kryształową statuetkę. Bartek Jaworski z UKS Komorów został najlepszym zawodnikiem z terenu Mazowsza, również otrzymał dyplom i statuetkę od organizatorów.

Podczas całego turnieju rozegranych zostało 46 meczów najlepszych drużyn z całej Polski. Grało 16 drużyn kategorii wiekowej - rocznik 2005 i młodsi. W turnieju wzięły udział między innymi drużyny z Sopotu - mistrzowie Pomorza, Wrocławia - mistrzowie Dolnego Śląska, Włocławka - mistrzowie Kujawsko-Pomorskiego, Słupska- wicemistrzowie Pomorskiego, Kielc mistrzowie Świętokrzyskiego, Kościana - wicemistrzowie Wielkopolski, Katowic - mistrzowie Śląskiego, Wieliczki - mistrzowie małopolski oraz gospodarze UKS Akademia Koszykówki Komorów – mistrz Mazowsza. Była to bardzo duża impreza koszykarska, uczestniczyło w niej około 260 zawodników.

Turniej został zorganizowany dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych. Patronat nad nim objęli: Minister Sportu i Turystyki,  Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Pruszkowski, Wójt Gminy Michałowice, Mazowiecki Kurator Oświaty, Prezes Polskiego Związku Koszykówki, Prezes Warszawskiego Związku Koszykówki.

W gali kończącej turniej samorządowców reprezentował Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice i Krzysztof Rymuza, wicestarosta pruszkowski. W uroczystości uczestniczył także Robert Szywalski, który reprezentował Polski Związek Koszykówki i odział  warszawski Związku.

Gospodarzami turnieju była gmina Michałowice, a przede wszystkim Grzegorz Tomaszewski, wspaniały trener i organizator, który trenuje z kolejnymi rocznikami koszykarzy komorowskiej szkoły i osiąga znakomite rezultaty. Gratulujemy!