01.03.2019 09:00

Przedszkolak – na sportowo rosnę zdrowo

139
W Michałowicach realizowany jest autorski program dla przedszkolaków, którego celem jest rozbudzenie zainteresowań sportem i zachęcenie do aktywności ruchowej.

Działający w naszej gminie Klub Sportowy KS Zdrowie od lat dba o kondycję mieszkańców w różnym wieku. Tym razem uczestnikami zajęć sportowych są najmłodsi mieszkańcy gminy Michałowice.

KS Zdrowie głównie kojarzy nam się z zajęciami tanecznymi oraz karate, jednak tym razem sensei Jarosław Gajek przygotował specjalne zajęcia dla przedszkolaków. Zajęcia ogólnorozwojowe, które w doskonały sposób wpisują się zarówno w rozwój ruchowy dzieci jak i ich adaptację w gronie rówieśników. Przypomnijmy, że zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej w Michałowicach, więc dla przedszkolaków są to nierzadko początki ich obecności w szkolnych murach. To także świetna aklimatyzacja do czasu, gdy dzieci rozpoczną tu naukę.

Zajęcia odbywają się w soboty, o godz. 13:00, a grupa uczestników ograniczona jest do 12 przedszkolaków. Nieduża grupa pozwala prowadzącemu na bezpośredni kontakt z uczestnikiem zajęć, a gdy tylko jest potrzeba - każdemu służy pomocą. Oczywiście, jak przystało na zajęcia sportowe, rozpoczynają się one od solidnej rozgrzewki, która płynnie przechodzi w ćwiczenia ruchowe.

Biegi, skoki, wspinaczki i rozciąganie to zaledwie część z ćwiczeń, jakie przedszkolaki wykonują podczas sobotnich zajęć. Wszystko odbywa się w formie zabawy i nauki, więc czasu na nudę nie ma. Widać to po uśmiechniętych buziach dzieci i po tym, jak chętnie wykonują kolejne ćwiczenia.

Bez wątpienia „Przedszkolak – na sportowo rosnę zdrowo” jest ciekawą inicjatywą, która najmłodszym mieszkańcom naszej gminy stwarza okazję na rozwój sprawności ruchowej, a ponadto jest też sprzyjającą okolicznością do zainteresowania naszych dzieci sportem.

 

 

Podobne tematy: Michałowice

Zobacz także