18.08.2021 14:10

Puchar Polski Nordic Walking

200
W gminie Michałowice odbyła się wyjątkowa impreza sportowa, która przyciągnęła fanów skandynawskiej dyscypliny.

Widok mieszkańców aktywnie spędzających czas za sprawą kijków do nordic-walking na dobre wpisał się w krajobraz naszej gminy. Dyscyplina ta przyciąga zawodników i miłośników w każdym wieku – dlatego organizacja Pucharu Polski Nordic Walking w gminie Michałowice została przyjęta z tak dużym entuzjazmem.

Zawody odbyły się 14 sierpnia (sobota) w Suchym Lesie. Wzięło w nich udział 316 uczestników z całej Polski: 55 osób wystartowało w półmaratonie, 91 osób na dystansie 10km. Największą popularnością cieszył się dystans 5 km.  

Wyniki:

5km

W rywalizacji kobiet, metę jako pierwsza przekroczyła Marta Radomska z Warszawy (czas 00:34:15)

W rywalizacji mężczyzn najszybciej trasę pokonał Maciej Kłos z Gdańska (czas 00:31:19)

10km

W rywalizacji kobiet najlepszy wynik należy do Renaty Jędrasiak z Lubina (czas 01:09:39)

W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Adam Kuźmicz z miejscowości Maszewko (czas 01:03:34)

Półmaraton

Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Elżbieta Wojciechowska z Pakości (czas 02:13:45)

Pierwsze miejsce wśród mężczyzn zdobył Krzysztof Czerski z Łodzi (czas 02:23:02)

Gratulujemy formy wszystkim zawodnikom!

Wyniki rywalizacji mieszkańców

Wśród mieszkańców naszej Gminy najszybszą zawodniczką na 5 km była pani Beata Jarząbek z Komorowa (czas 00:40:53), natomiast na 10km najszybszą panią była Agata Brożyna z Michałowic (czas 01:18:20), zaś najlepszy wynik wśród panów z naszej gminy na 10 km uzyskał Pan Michał Iwanowski z Reguł (czas 01:24:29).

Uroczyste wręczenie pucharów nastąpi 13 września (poniedziałek godz. 17.00) w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice podczas spotkania z wszystkimi zawodnikami gminnymi startującymi w zawodach. Na spotkanie serdecznie zaprasza Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice.

Gmina zawsze będzie wspierać takie aktywności, gdyż najbardziej pozytywnym efektem krzewienia kultury fizycznej jest poprawa zdrowia i kondycji mieszkańców.  Przygodę z nordic walking można rozpocząć w każdej chwili. Jest to sport dla każdego. Wzorem są dwie uczestniczki sobotnich zmagań: Pani Helena, która ma 82 lata i doskonałą formę oraz Anastazja, najmłodsza uczestniczka, która ma 6 lat.  Panie rywalizowały na dystansie 5 km.    

Gratulujemy!

Kilometry na złotówki 

Podczas sobotnich zmagań sportowych wszyscy zawodnicy uczestniczyli w akcji „Zamieniamy kilometry na złotówki”, dzięki której można było wesprzeć naszego mieszkańca 14 – letniego Patryka Dąbrowskiego. Fundatorem akcji została lokalna firma ESPES z Opaczy - Kolonii, która za każdy przebyty kilometr przeznaczy złotówkę na rehabilitację Patryka. Dziękujemy!.

Zawodnicy przeszli łącznie 2915 km. Taka kwota zostanie przekazana na leczenie Patryka.

*

        Wywiad z Elżbietą Wojciechowską,  zwyciężczynią zawodów na dystansie 10 km.

Została pani mistrzynią w Pucharze Polski w Nornic Walking. Kiedy odkryła pani pasje do tego sportu?

 Przyznam szczerze, że Nordic Walking trenuję od ponad 10 lat. Swoją przygodę z tym sportem rozpoczęłam w 2009 roku. Wówczas wystartowałam w pierwszych mistrzostwach Polski. Zawody odbyły się wtedy w Gembarzewie. To była pierwsza edycja, którą zaczęła organizować Polska Federacja Nordic Walking.

Ma pani dłuższą przerwę w uprawianiu sportu. Jak udało się odbudować formę?

Faktycznie, miałam dłuższą przerwę macierzyńską. Powróciłam jednak do treningów, ponieważ po prostu kocham sport. Uwielbiam biegać, wiec jak najszybciej chciałam wrócić do sportu i rywalizacji oraz zawodów. Na tę chwilę w miarę dobrą formę trzymam. Jestem bardzo zadowolona ze swojej kondycji.

Co osiągnęła pani dzięki Nordic Walking?

 Nordic Walking daje mi ogromną radość. Sport wyzwala endorfiny. Dzięki sportowej rywalizacji poznaje nowych ludzi, zawodników. Zawsze na zawodach jest wspaniała atmosfera, rewelacyjni zawodnicy i sędziowie. To są miłe spotkania. Dzięki Nordic Walking mogę nie tylko szlifować swoją formę, lecz także odczuwam satysfakcję, że poznaję wspaniałych ludzi dzielących podobne zainteresowania.

Jakie są pani dalsze sportowe plany?

Planuje w tym roku start w ultramaratonie w Nordic Walking. Moim celem jest dobrze przygotować się do następnych zawodów. Po drodze będą również inne imprezy Nordic Walkingowe. Z pewnością będę chciała sprawdzić swoją formę podczas zawodów.

Gratuluję zwycięstwa w zawodach i życzę pani dalszych sukcesów sportowych. Dziękuje za rozmowę.  

Ślicznie dziękuję.

Wywiad przeprowadziła Maria Sawicka

 

 

Zobacz także