05.04.2016 10:45

Sukces młodych piłkarzy z Nowej Wsi - III miejsce w wojewódzkim finale o puchar Tymbarku

238
Najmłodsi piłkarze ze szkoły podstawowej w Nowej Wsi zdobyli III miejsce w finale wojewódzkim turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku, w kategorii U-8, organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz głównego sponsora firmę Tymbark.

Finał odbył się 30 marca 2016 r. na obiektach Powiatowego Ośrodka Sportu w miejscowości Mętne, powiat garwoliński. W turnieju w kategorii U-8 wzięło udział 15 zespołów podzielonych na 4 grupy. Nowa Wieś trafiła do grupy z drużynami UKS Młodzik 18 Radom, UKS Dwie Jedynki Mińsk Mazowiecki i SP 319 Warszawa. W grupie Nowa Wieś była bezkonkurencyjna i zdecydowanie wygrała wszystkie mecze awansując do ¼ finału, w którym to po zaciętym boju wygrała 2:1 z UKS Szkółka Piłkarska Talencik.

W półfinale Nowa Wieś zmierzyła się z Varsovią Warszawa i mimo prowadzenia do pierwszej połowy, nie udało się dowieźć tego wyniku do końca. Ostatecznie to starcie skończyło się bilansem 5:1 dla Varsovi. Pocieszającym jest fakt że był to jedyny przegrany mecz w tym turnieju, bo już walce o trzecie miejsce młodzi zawodnicy z Nowej Wsi pewnie pokonali 3:0  drużynę Progres Garwolin.

Po meczu nastąpiła wielka radość wśród zawodników i trenera. Następnie odbyła się ceremonia dekoracji najlepszych zespołów w województwie mazowieckim. Drużyny otrzymały piękne puchary medale i nagrody rzeczowe.

Najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik z Nowej Wsi, Julian Celmer.

Skład : Julian Celmer, Mateusz Grudziński, Jan Bigosiński, Julian Niedbała, Michał Duło, Aleksander Olszak, Antoni Pawlak, Antoni Litkie, trener - Andrzej Makowski