Michałowice, Michałowice, Michałowice, Michałowice. Doping pomógł i nasza reprezentacja w piłce ręcznej wygrała Turniej „Mazovia Cup” zorganizowany w michałowickiej szkole.


11 marca, w hali sportowej Zespołu Szkół w Michałowicach odbył się organizowany przez Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”, turniej piłki ręcznej „Mazovia Cup”. Turniej, w którym  rywalizowało 6 drużyn reprezentujących zrzeszone w stowarzyszeniu gminy.

 

Do rywalizacji w rozgrywanym w Michałowicach turnieju stanęły drużyny z gmin: Błonie, Brwinów, Leszno, Michałowice, Milanówek i Podkowa Leśna.

 

Przed rozpoczęciem turnieju sędziowie i trenerzy spotkali się na odprawie, w trakcie której odbyło się losowanie drużyn które w swoich grupach rywalizowały o awans do rundy finałowej.

 

Grupa A

 

Michałowice – Leszno 13:2

Michałowice – Milanówek 13:1

Milanówek – Leszno 11:5

 

Grupa B

 

Podkowa Leśna – Brwinów 14:0

Podkowa Leśna – Błonie 10:1

Błonie – Brwinów 7:4

 

Po eliminacjach w fazach grupowych przyszedł czas na wielkie emocje w półfinale fazie pucharowej. W tej rudzie drużyna z Leszna wygrywając z Brwinowem wywalczyła piąte miejsce w turnieju.

 

Półfinały

 

Michałowice – Błonie 15:5

Podkowa Leśna – Milanówek 14:7

Leszno – Brwinów 7:2

 

Emocje rosną, a na boisku w walce o trzecie miejsce spotkają się drużyny z Błonia i Milanówka. Bardzo wyrównany pojedynek, ale to szczypiorniści z Milanówka okazują się lepsi i zajmują trzecie miejsce.

 

Mecz finałowy to starcie zwycięzców swoich grup eliminacyjnych Michałowic i Podkowy Leśnej. To również spotkanie rewanżowe za ubiegłoroczny turniej, w którym to lepsi okazali się piłkarze z Podkowy Leśnej. W tym roku skuteczna obrona oraz swobodna i konsekwentna gra naszych zawodników w polu była widoczna już od pierwszego spotkania. Nie inaczej było w finale, gdzie przy wsparciu dopingiem kibiców nasza zespół pokonał drużynę z Podkowy Leśnej i zwyciężył w tegorocznym Turnieju piłki ręcznej „Mazovia Cup”. 

 

Podczas ceremonii medalowej wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka pogratulował zwycięzcom wygranej oraz podziękował wszystkim uczestnikom za udział i sportową rywalizację podczas całego turnieju „Mazovia Cup”.

 

Klasyfikacja końcowa:

 

1 – Michałowice

2 – Podkowa Leśna

3 – Milanówek

4 – Błonie

5 – Leszno

6 – Brwinów

 

Zawodnikami turnieju zostali: najlepszy bramkarz – Jakub Popielarski z drużyny Podkowy Leśnej, najlepszy zawodnik pola -  Maciej Michalski z drużyny Michałowice. 

 

Zwycięstwo w michałowickim turnieju jest kolejnym jakie odnieśli uczniowie gminnych szkół w cyklu turniejów organizowanych przez Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza. w sezonie 2016/2017. W lutym br., podobnie jak starsi koledzy, również chłopcy ze szkoły podstawowej okazali się najlepsi w turnieju piłki ręcznej, który odbył się w Podkowie Leśnej. Nie mieli sobie równych  także chłopy ze szkół gimnazjalnych w koszykarskich i siatkarskich rozgrywkach, które zorganizowane zostały w Komorowie i Nadarzynie. Gratulujemy!!!

 

Wszystkim, którzy reprezentowali gminę Michałowice w sportowych zmaganiach, dziękujemy za udział w turniejach i życzymy kolejnych sukcesów.   

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Mazovia Cup - turniej koszykówki. fot. Mariusz Marcysiak

Koszykarskie złoto - Mazovia Cup! 21.11.2017 09:10

Seria sukcesów naszych drużyn sportowych trwa. Tym razem koszykarze reprezentujący gminę Michałowice w rozgrywkach koszykówki chłopców szkół gimnazjalnych „Mazovia Cup” udowodnili swoją klasę, wygrywając cały turniej!

czytaj więcej
Wizyta wolontariuszek z Gruzji i Kolumbii w ramach projektu KIDSPEAK

Wizyta wolontariuszek z Gruzji i Kolumbii w ramach projektu KIDSPEAK 11.10.2017 14:50

Już po raz trzeci szkoła podstawowa w Michałowicach gościła wolontariuszki w ramach projektu KIDSPEAK. Tym razem szkołę odwiedziły Daniela z Kolumbii oraz Kristine z Gruzji. Przez pięć dni ( 1- 8 października ) towarzyszyły one uczniom klas 4-7 w czasie ich lekcji.

czytaj więcej
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. fot. Mariusz Marcysiak

Witaj szkoło! 04.09.2017 13:35

I choć „Jeszcze w uszach szumią morskie fale, śpiewa głośno rześki, górski wiatr. Na wakacjach było, było tak wspaniale, ale teraz już do szkoły nadszedł czas.”

czytaj więcej
Michałowice - jadalnia

Wakacyjne remonty szkół 23.08.2017 13:45

Wakacje, wakacjami, a w gminnych szkołach praca wre. Właśnie kończą się remonty.

czytaj więcej
Żegnaj szkoło fot. Mariusz Marcysiak

Żegnaj szkoło! 23.06.2017 15:35

Uczniowie szkół doczekali się upragnionych wakacji. W końcu mogą odłożyć mundurki, teczki, podręczniki, zeszyty i odpocząć od nauki. Na zabawę i wypoczynek przyszedł czas.

czytaj więcej
Brawo gminni gimnazjaliści!

Brawo gminni gimnazjaliści! 19.06.2017 11:10

Znów uczniowie III klas gimnazjów uzyskali średni wynik z obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego wyższy nich ich koledzy uczęszczający do szkół w Warszawie czy na terenie powiatu pruszkowskiego. Gratulujemy!!!

czytaj więcej
Sukces michałowickich szczypiornistów

Sukces michałowickich szczypiornistów 09.06.2017 10:10

Piłkarze ręczni ze szkoły w Michałowicach zostali 6. drużyną Igrzysk Młodzieży Szkolnej województwa mazowieckiego . Gratulujemy!

czytaj więcej
Złoto dla piłkarzy z Nowej Wsi

Złoto dla piłkarzy z Nowej Wsi 16.05.2017 08:15

Chłopcy ze szkoły w Nowej Wsi odnieśli zwycięstwo w turnieju piłki nożnej "Mazovia Cup", który odbył się w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza. Gratulujemy!!!

czytaj więcej
Gala Zwyciezców Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej 2017

Gala Zwyciezców Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej 2017 Data wydarzenia: 22.04.2017

22 kwietnia 2017 roku w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice odbył się wspaniały koncert młodych uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy zostali laureatami trzeciej już edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej

czytaj więcej
Zwycięzcy turnieju Mazovia Cup - drużyna gminy Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Złoto dla koszykarzy z gminy Michałowice w turnieju „Mazovia Cup” 04.12.2016 20:20

Turniej koszykówki chłopców szkół gimnazjalnych, to trzecie rozgrywki, jakie w tym roku odbyły się w ramach „Mazovia Cup” sezonu 2016-2017.

czytaj więcej