Michałowice, Michałowice, Michałowice, Michałowice. Doping pomógł i nasza reprezentacja w piłce ręcznej wygrała Turniej „Mazovia Cup” zorganizowany w michałowickiej szkole.


11 marca, w hali sportowej Zespołu Szkół w Michałowicach odbył się organizowany przez Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”, turniej piłki ręcznej „Mazovia Cup”. Turniej, w którym  rywalizowało 6 drużyn reprezentujących zrzeszone w stowarzyszeniu gminy.

 

Do rywalizacji w rozgrywanym w Michałowicach turnieju stanęły drużyny z gmin: Błonie, Brwinów, Leszno, Michałowice, Milanówek i Podkowa Leśna.

 

Przed rozpoczęciem turnieju sędziowie i trenerzy spotkali się na odprawie, w trakcie której odbyło się losowanie drużyn które w swoich grupach rywalizowały o awans do rundy finałowej.

 

Grupa A

 

Michałowice – Leszno 13:2

Michałowice – Milanówek 13:1

Milanówek – Leszno 11:5

 

Grupa B

 

Podkowa Leśna – Brwinów 14:0

Podkowa Leśna – Błonie 10:1

Błonie – Brwinów 7:4

 

Po eliminacjach w fazach grupowych przyszedł czas na wielkie emocje w półfinale fazie pucharowej. W tej rudzie drużyna z Leszna wygrywając z Brwinowem wywalczyła piąte miejsce w turnieju.

 

Półfinały

 

Michałowice – Błonie 15:5

Podkowa Leśna – Milanówek 14:7

Leszno – Brwinów 7:2

 

Emocje rosną, a na boisku w walce o trzecie miejsce spotkają się drużyny z Błonia i Milanówka. Bardzo wyrównany pojedynek, ale to szczypiorniści z Milanówka okazują się lepsi i zajmują trzecie miejsce.

 

Mecz finałowy to starcie zwycięzców swoich grup eliminacyjnych Michałowic i Podkowy Leśnej. To również spotkanie rewanżowe za ubiegłoroczny turniej, w którym to lepsi okazali się piłkarze z Podkowy Leśnej. W tym roku skuteczna obrona oraz swobodna i konsekwentna gra naszych zawodników w polu była widoczna już od pierwszego spotkania. Nie inaczej było w finale, gdzie przy wsparciu dopingiem kibiców nasza zespół pokonał drużynę z Podkowy Leśnej i zwyciężył w tegorocznym Turnieju piłki ręcznej „Mazovia Cup”. 

 

Podczas ceremonii medalowej wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka pogratulował zwycięzcom wygranej oraz podziękował wszystkim uczestnikom za udział i sportową rywalizację podczas całego turnieju „Mazovia Cup”.

 

Klasyfikacja końcowa:

 

1 – Michałowice

2 – Podkowa Leśna

3 – Milanówek

4 – Błonie

5 – Leszno

6 – Brwinów

 

Zawodnikami turnieju zostali: najlepszy bramkarz – Jakub Popielarski z drużyny Podkowy Leśnej, najlepszy zawodnik pola -  Maciej Michalski z drużyny Michałowice. 

 

Zwycięstwo w michałowickim turnieju jest kolejnym jakie odnieśli uczniowie gminnych szkół w cyklu turniejów organizowanych przez Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza. w sezonie 2016/2017. W lutym br., podobnie jak starsi koledzy, również chłopcy ze szkoły podstawowej okazali się najlepsi w turnieju piłki ręcznej, który odbył się w Podkowie Leśnej. Nie mieli sobie równych  także chłopy ze szkół gimnazjalnych w koszykarskich i siatkarskich rozgrywkach, które zorganizowane zostały w Komorowie i Nadarzynie. Gratulujemy!!!

 

Wszystkim, którzy reprezentowali gminę Michałowice w sportowych zmaganiach, dziękujemy za udział w turniejach i życzymy kolejnych sukcesów.   

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Turniej piłki ręcznej Mazovia Cup 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Mazovia Cup ponownie zdobyta 05.02.2018 11:05

Szczypiorniści z Michałowic ponownie zwyciężyli w Turnieju Mazovia Cup. Gratulujemy!!!

czytaj więcej
Hala pneumatyczna przy michałowickiej szkole

„Balon” nad boiskiem w Michałowicach 18.01.2018 15:20

Pneumatyczna hala, potocznie zwana balonem, już od jakiegoś czasu stoi nad boiskiem w Michałowicach. Trwają końcowe odbiory niezbędne do przekazania obiektu w pełni do użytkowania.

czytaj więcej
I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice

I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice 18.12.2017 10:40

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, jak również ich opiekunom-trenerom, którzy reprezentowali gminę Michałowice w turniejach "Mazovia Cup" w roku szkolnym 2016/2017. To dzięki nim już po raz trzeci nasza gmina zajęła I miejsce w podsumowaniu Turniejów Sportowych organizowanych w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”.

czytaj więcej
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Kiermasz świąteczny w Michałowicach 10.12.2017 17:50

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze 2 tygodnie, ale ich atmosfera od pewnego czasu unosi się nad naszą gminą. W minioną sobotę, 9 grudnia można było ją poczuć w szkole podstawowej w Michałowicach.

czytaj więcej
Mazovia Cup - turniej koszykówki. fot. Mariusz Marcysiak

Koszykarskie złoto - Mazovia Cup! 21.11.2017 09:10

Seria sukcesów naszych drużyn sportowych trwa. Tym razem koszykarze reprezentujący gminę Michałowice w rozgrywkach koszykówki chłopców szkół gimnazjalnych „Mazovia Cup” udowodnili swoją klasę, wygrywając cały turniej!

czytaj więcej
Wizyta wolontariuszek z Gruzji i Kolumbii w ramach projektu KIDSPEAK

Wizyta wolontariuszek z Gruzji i Kolumbii w ramach projektu KIDSPEAK 11.10.2017 14:50

Już po raz trzeci szkoła podstawowa w Michałowicach gościła wolontariuszki w ramach projektu KIDSPEAK. Tym razem szkołę odwiedziły Daniela z Kolumbii oraz Kristine z Gruzji. Przez pięć dni ( 1- 8 października ) towarzyszyły one uczniom klas 4-7 w czasie ich lekcji.

czytaj więcej
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. fot. Mariusz Marcysiak

Witaj szkoło! 04.09.2017 13:35

I choć „Jeszcze w uszach szumią morskie fale, śpiewa głośno rześki, górski wiatr. Na wakacjach było, było tak wspaniale, ale teraz już do szkoły nadszedł czas.”

czytaj więcej
Michałowice - jadalnia

Wakacyjne remonty szkół 23.08.2017 13:45

Wakacje, wakacjami, a w gminnych szkołach praca wre. Właśnie kończą się remonty.

czytaj więcej
Żegnaj szkoło fot. Mariusz Marcysiak

Żegnaj szkoło! 23.06.2017 15:35

Uczniowie szkół doczekali się upragnionych wakacji. W końcu mogą odłożyć mundurki, teczki, podręczniki, zeszyty i odpocząć od nauki. Na zabawę i wypoczynek przyszedł czas.

czytaj więcej