29.01.2016 11:25

Triumf michałowickich szczypiornistów

154
Uczniowie szkoły podstawowej w Michałowicach nie mieli sobie równych, wygrywając międzypowiatowy turniej mini piłki ręcznej chłopców w Teresinie, który odbył się 27 stycznia.

W  zawodach wzięły udział drużyny, które wygrały rozgrywki w swoich powiatach w zeszłym roku: Michałowice, Teresin,  Iłów, Podkowa Leśna, Jaktorów, Stare Babice.

W fazie grupowej turnieju, reprezentacja szkoły podstawowej z Michałowic zwyciężyła z drużyną z Jaktorowa 8:6 i z Iłowa- 12:4, zajmując pierwsze miejsce w grupie B i uzyskując tym samym prawo gry w finale.

Mecz finałowy ze zwycięzcami grupy A okazał się bardzo emocjonujący i zacięty. Po regulaminowym czasie gry widniał remis 11:11. W dogrywce lepszą drużyną okazał się zespół z Michałowic, tym samym zajmując I miejsce turnieju. Najlepszym zawodnikiem rozgrywek został uczeń michałowickiej szkoły, Piotr Brodowicz.

Skład drużyny: Piotr Brodowicz, Maciej Świeciński, Antoni Ślęzak, Marcel Sołowiej, Szymon Gruda, Mikołaj Grochala, Mateusz Ruciński, Szymon Rzepniewski, Maksymilian Brejnak, Maksymilian Sybilski, Maciej Czarnicki. Trenerem drużyny jest nauczyciel -  Łukasz Zieliński

Gratulujemy i życzymy takiego sukcesu w marcowych rozgrywkach mini piłki ręcznej w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.