07.03.2011 08:30

Turniej „MAZOVIA CUP 2011” – sukces koszykarzy z Komorowa

26
W sobotę 5 marca w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi odbył się turniej koszykówki „MAZOVIA CUP 2011”. Uczestniczyły w nim drużyny reprezentujące gminy: Błonie, Brwinów, Leszno, Michałowice, Milanówek, Nadarzyn i Podkowę Leśną. Mistrzostwo, podobnie jak w roku ubiegłym, wywalczyli zawodnicy UKS Medagro Komorów, trenujący pod kierunkiem Grzegorza Tomaszewskiego.
Turniej „MAZOVIA CUP” zorganizowany został przy współpracy Związku Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia” oraz Wójta Gminy Michałowice. Koordynatorem zawodów był natomiast Grzegorz Tomaszewski.
Rozgrywki rozpoczęły się już przed godziną 9. Drużyny startujące w zawodach to reprezentacje szkół gimnazjalnych z zachodniej części Mazowsza. Zmagania młodych sportowców obserwował wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka wraz z gościem z Włoch – Claudio Guerriero, burmistrzem zaprzyjaźnionego miasta Vico nel Lazio. Na turniej przybyli również burmistrz miasta Milanówek i prezes Stowarzyszenia „Mazovia” Jerzy Wysocki oraz burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński. Rozegranych zostało 11 meczów.

Uczestnicy podzieleni byli na dwie grupy, według losowania przed turniejem. W grupie A znalazły się Brwinów, Błonie, Leszno i Komorów, zaś w grupie B – Podkowa Leśna, Milanówek i Nadarzyn. Każdy mecz składał się z dwóch dziewięciominutowych części. Zwycięzcy poszczególnych grup walczyli o pierwsze miejsce, zaś wicemistrzowie - o drugie. Kolejność pozostałych miejsc ustalona została według uzyskanych rezultatów, zgodnie z założeniem, że wygrana to 2 punkty, a porażka 1.

Nad całością rozgrywek czuwali: sędzia międzynarodowy Tomasz Prasolik i sędzia pierwszoligowy Arkadiusz Jaśkowski.
Ostatecznie do finału weszły drużyny z Leszna, Komorowa, Nadarzyna i Milanówka. Trzecie miejsce wynikiem 23:15 wywalczyła drużyna z Nadarzyna, natomiast finałowy mecz Komorów – Milanówek zakończył się rezultatem 54:12.
Po zakończonych rozgrywkach zawodnicy chętnie posilali się pizzą, którą przygotowano dla wszystkich. Taki wysiłek fizyczny pobudził apetyty młodych sportowców.

Na zakończenie turnieju odbyła się ceremonia wręczenia nagród. Wójt Krzysztof Grabka, burmistrz miasta Milanówek i prezes Stowarzyszenia „Mazovia” Jerzy Wysocki, burmistrz miasta Vico nel Lazio Claudio Guerriero i burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński wręczali puchary, medale i nagrody. Tytuł MVP – najlepszego zawodnika turnieju „MAZOVIA CUP 2011” zdobył w tym roku Przemysław Dyjas, sportowiec z Komorowa.