28.02.2016 19:25

Turniej piłki ręcznej „Mazovia Cup”

376
Drużyna szczypiornistów z Gimnazjum im. ks. Józefa Poniatowskiego w Michałowicach drugą drużyną na zachodnim Mazowszu podczas turnieju „Mazovia Cup”.

27 lutego, w hali sportowej Zespołu Szkół w Michałowicach odbył się turniej piłki ręcznej „Mazovia Cup”, w którym rywalizowało 7 drużyn zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gmin Zachodniego Mazowsza – Mazovia.

Do rywalizacji w rozgrywanym w Michałowicach turnieju stanęły drużyny z gmin: Brwinów, Leszno, Nadarzyn, Milanówek, Podkowa Leśna oraz Michałowice, które wystawiły dwie drużyny.

 

Kwadrans po dziewiątej drużyny rozpoczęły eliminacje w fazach grupowych:

 

Grupa A

Michałowice I – Milanówek 9:3

Nadarzyn – Brwinów 2:5

Michałowice I – Brwinów 10:7

Nadarzyn – Milanówek 7:5

Michałowice I – Nadarzyn 11:5

Brwinów – Milanówek 6:5

 

Grupa B

Podkowa Leśna – Michałowice II 11:5

Podkowa Leśna – Leszno 14:2

Michałowice II – Leszno 11:3

 

Po eliminacjach w fazach grupowych przyszedł czas na wielkie emocje w fazie pucharowej, gdzie spotkały się drużyny walczące o miejsca 1 – 6.

Na początek w meczu o piąte miejsce zmierzyły się drużyny z Nadarzyna i Leszna, w którym to lepszym okazał się Nadarzyn pokonując Leszno 8:2. Emocje są coraz większe, a na boisku w walce o trzecie miejsce stają Brwinów i Michałowice II. Drugi zespół naszej gminy od początku starał się nawiązać walkę, jednak szczelna i skuteczna obrona zawodników z Brwinowa przynosi im zwycięstwo.

 

W meczu na szczycie o pierwsze miejsce turnieju „Mazovia Cup” spotkali się zwycięscy swoich grup eliminacyjnych. Z grupy A drużyna Michałowice I oraz z grupy B drużyna Podkowy Leśnej.

Podopieczni Łukasza Zielińskiego w fazie grupowej rozegrali jedno spotkanie więcej, co nie bez wpływu odbiło się na ich występie w meczu finałowym. Ataki naszej drużyny z wykorzystaniem obrotowego i skrzydłowych rozbijały się o obronę Podkowy, a gdy udawało się ją pokonać, to bramkarz naszych rywali wykazywał się duża skutecznością.

 

Kibice żywiołowo dopingowali naszych zawodników, którzy do ostatniej minuty walczyli o zwycięstwo w turnieju, lecz tym razem przypadło ono drużynie z Podkowy Leśnej.

Drugie miejsce naszej drużyny jest potwierdzeniem stałej, wysokiej formy, a zespół od 2012 r. zajmuje czołowe lokaty w turniejach „Mazovia Cup”, zwyciężając lub plasując się na drugim miejscu.

 

Podczas ceremonii medalowej wójt gminy Michałowice – Krzysztof Grabka wraz z burmistrzem Podkowy Leśnej – Arturem Tusińskim i prezesem Zarządu Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza i  burmistrzem Brwinowa – Arkadiuszem Kosińskim pogratulowali zwycięzcom wygranej oraz podziękowali wszystkim uczestnikom za udział i sportową rywalizację podczas całego turnieju „Mazovia Cup”. Wszystkim zawodnikom wręczyli piłki i pamiątkowe koszulki z turnieju, zaś pierwszym trzem drużynom - puchary i nagrody rzeczowe. 

 

Na zakończenie turnieju wybrano najlepszego zawodnika w polu, którym został Mateusz Jaworski oraz najlepszego bramkarza Alana Gałeckiego, obaj z drużyny Podkowy Leśnej.

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także