17.02.2010 14:30

Turniej szachowy w Michałowicach

22
Po dłuższej przerwie na szachową mapę Mazowsza powrócił „Turniej Niedzielny”, rozgrywany tradycyjnie w Zespole Szkół w Michałowicach.
Na starcie rozgrywek zgłosiła się setka dzieci i młodzieży. Turniej, rozgrywany już po raz 85, tym razem miał nieco inną formułę (jak wiadomo, wszystko się zmienia, a rzeczy dobre stają się lepszymi – tak jak nasze michałowickie zawody). Dotychczas przedział wiekowy uczestników obejmował przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Jednak spora grupa uczestników poprzednich turniejów to już młodzież szkół średnich – i właśnie ta grupa wiekowa po raz pierwszy zawitała na niedzielne rozgrywki. Dzięki takiemu rozwiązaniu uda się jeszcze lepiej realizować cel, jakim jest popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży.

W tym miejscu warto wspomnieć o organizatorze, czyli panu Wiesławie Żochowskim. To dzięki jego konsekwencji udało się ponownie zorganizować zawody dla młodych szachistów. Należy jeszcze kilka słów poświęcić życzliwej postawie dyrekcji szkoły w Michałowicach, która użyczywszy gościnnych, szkolnych progów, umożliwiła zorganizowanie tej sympatycznej imprezy.

Zwycięzcą LXXXV Turnieju Niedzielnego został Michał Janczarski z MKS Polonia Warszawa. Najlepszym reprezentantem naszego klubu UKS Hetman Michałowice był Krzysztof Wyszomirski , który zajął ósme miejsce.

Na zakończenie trzeba powiedzieć, że jak każde zawody sportowe, również nasz Turniej Niedzielny zgromadził sporą grupę kibiców, co widać na zdjęciach. Na szczęście aktywność kibiców była dostosowana do dyscypliny (cicho, cichuteńko), co pozwoliło uczestnikom rozgrywek cieszyć się grą.

Wszystkich miłośników szachów ze szkół średnich, gimnazjów, szkół podstawowych i przedszkoli zapraszamy na następny turniej, który odbędzie się 11.04.2010.

Maciej Dąbrowski
Autor: Katarzyna Stygińska
Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji