Turniej Tenis10 o Puchar Wójta Gminy Michałowice
Podobne tematy: tenis, szkoła w Nowej Wsi

Na kortach w Nowej Wsi rywalizowało 50 młodych tenisistów (7-10 lat), którzy reprezentowali czołowe mazowieckie kluby, jak również Stargard Gdański, Nowy Sącz, Elbląg i Bełchatów. Wśród laureatów znalazła się mieszkanka naszej gminy, Wiktoria Stachurska, zajmując II miejsce w kategorii dziewcząt, rocznik 2009. Gratulujemy!!!


To już czwarta edycja ogólnopolskiego turnieju Tenis10 o  Puchar Wójta Gminy Michałowice, w której rywalizowało około pięćdziesięciu zawodników w wieku od 7 do 10 lat.

 

Zawody zostały rozegrane na kortach przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi, w dniach 10-11 czerwca, w których udział wzięli zawodnicy z kilku czołowych mazowieckich klubów, a także ze Starogardu Gdańskiego, Nowego Sącza, Elbląga i  Bełchatowa.

 

Turniej, jak zwykle, stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Uczestnicy byli pod wrażeniem jakości kortów, pielęgnowanych na co dzień przez uczniów i ich rodziców oraz klub. 

 

Także i tym razem nie zabrakło tradycyjnej już pizzy, upieczonej wspólnie z  uczestnikami turnieju.

 

Zwycięzcy i finaliści turnieju otrzymali piękne pamiątkowe statuetki, które wręczali Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice i  Ewa Dymura, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w  Nowej Wsi. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale i upominki zapewnione przez gminę Michałowice. 

 

 

Wyniki poszczególnych kategorii:

 

kategoria Niebieska (roczniki  2010-2012) - I miejsce Jakub Drewa ( NST  Starogard Gdański), II miejsce Emil Mihułka ( KS “Tennis Life” Brwinów), III miejsce Antoni Oczkowksi ( KS “Tennis Life” Brwinów),

 

kategoria Czerwona dziewcząt ( rocznik 2009) – I miejsce Marta Dudek ( NST Bełchatów), II miejsce Wiktoria Stachurska (  KS “Tennis Life” Brwinów), III miejsce Weronika Lipska ( KS “Tennis Life” Brwinów) i Natalia Pham ( NST Nadarzyn),

 

kategoria Czerwona chłopców – I miejsce Mateusz Nowak (“Matchpoint” Żyrardów), II miejsce Aleks Pałyszko (“Matchpoint” Żyrardów),

III miejsce Wojciech Buzuk ( NST Grodzisk Mazowiecki) i Bartek Raztawicki ( “Matchpoint” Żyrardów),

 

kategoria Pomarańczowa dziewcząt ( rocznik 2008) – I miejsce Matusik Nel ( Węgrowskie Stowarzyszenie Tenisowe),

II  miejsce Matusik Liwia (Węgrowskie Stowarzyszenie Tenisowe), III miejsce Maja Nowak ( “Matchpoint” Żyrardów i  Kaczmarek Milena ( NST Warszawa),

 

kategoria Pomarańczowa chłopców - I miejsce Antoni Szary ( KT “Astra” Książenice), II miejsce Maksymilian Kwiatkowski (  WTS “DeSki” Warszawa), III miejsce Jeremi Mihułka ( KS “ Tennis Life” Brwinów) i Mikołaj Owramko ( KT “Break” Warszawa),

 

kategoria Zielona dziewcząt (rocznik 2007) – I miejsce Julia Pacocha ( KS “ Tennis Life” Brwinów), II miejsce Iga Piotrowska ( KS “ Tennis Life” Brwinów), III miejsce Julia Szary ( KT “Astra” Książenice),

 

kategoria Zielona chłopców – I miejsce Jan Nowacki (KT Legia Warszawa), II miejsce Piotr Dzikołowski ( „Korty Macieja” Warszawa,

III miejsce Oliwier Zygrmunt ( NST Warszawa) i Piotr Kowalik ( TT „Score” Elbląg).

 

Organizatorem turnieju, który został umieszoczny w kalendarzu Warszawsko-Mazowieckiego Związku Tenisa, był Klub Sportowy “Tennis Life” Brwinów.

 

Warto dodać, że troje uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi, Wiktoria Stachurska , Parys Koskiniotis i Piotr Kozielski walczyli niedawno w rozgrywkach Talentiady 2017 - prestiżowym turnieju, którego organizatorem jest Polski Związek Tenisowy. Dzieci w wieku do 10 lat rywalizowały w konkurencjach lekkoatletycznych, paratenisowych i tenisowych, grają w unihokeja, piłkę ręczną i nożną. Uczestnicy, żeby sprostać wszystkim wyzwaniom, musieli wykazać się żelazną kondycją fizyczną.

 

 

Waldemar Cecuła

prezes KS  “Tennis Life”

 

Zobacz także

Koniec roku szkolnego 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Koniec roku szkolnego 2018 25.06.2018 10:45

Nareszcie wakacje! Tak wyczekiwane przez wielu uczniów, którzy jak najszybciej chcieliby rozpocząć czas wspaniałej zabawy. Koniec roku szkolnego to także okazja do podsumowań i prezentacji osiągnięć, a tych w tym roku szkolnym było naprawdę sporo.

czytaj więcej
Gala Konkursu - Zdrowo i aktywnie w Gminie Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Zdrowo i aktywnie w Gminie Michałowice 21.06.2018 20:55

„Zdrowo i aktywnie w Gminie Michałowice” to nazwa gminnego konkursu, który propaguje zdrowy styl życia, a jego uroczysta gala, na której zostali nagrodzeni jego laureaci odbyła się 7 czerwca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Spotkania edukacyjne w gminnych szkołach Bezpieczne Wakacje. fot. Mariusz Marcysiak

W wakacje „Kręci mnie bezpieczeństwo” 20.06.2018 11:10

Już za kilka dni rozpoczną się upragnione wakacje, a ostatnie dni roku szkolnego są bardzo dobrą okazją na przypomnienie najważniejszych zasad bezpiecznego wypoczynku.

czytaj więcej
Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice

I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice 18.12.2017 10:40

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, jak również ich opiekunom-trenerom, którzy reprezentowali gminę Michałowice w turniejach "Mazovia Cup" w roku szkolnym 2016/2017. To dzięki nim już po raz trzeci nasza gmina zajęła I miejsce w podsumowaniu Turniejów Sportowych organizowanych w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”.

czytaj więcej
foto Urząd Gminy Michałowice

Awans nauczycieli gminnych szkół 15.09.2017 13:10

Na ostatniej sesji Rady Gminy Michałowice, która odbyła się 14 września br, powody do świętowania mieli nauczyciele gminnych szkół, którzy odebrali z rąk wójta gminy Michałowice, Krzysztofa Grabki akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.


czytaj więcej
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. fot. Mariusz Marcysiak

Witaj szkoło! 04.09.2017 13:35

I choć „Jeszcze w uszach szumią morskie fale, śpiewa głośno rześki, górski wiatr. Na wakacjach było, było tak wspaniale, ale teraz już do szkoły nadszedł czas.”

czytaj więcej
Michałowice - jadalnia

Wakacyjne remonty szkół 23.08.2017 13:45

Wakacje, wakacjami, a w gminnych szkołach praca wre. Właśnie kończą się remonty.

czytaj więcej
Żegnaj szkoło fot. Mariusz Marcysiak

Żegnaj szkoło! 23.06.2017 15:35

Uczniowie szkół doczekali się upragnionych wakacji. W końcu mogą odłożyć mundurki, teczki, podręczniki, zeszyty i odpocząć od nauki. Na zabawę i wypoczynek przyszedł czas.

czytaj więcej
Brawo gminni gimnazjaliści!

Brawo gminni gimnazjaliści! 19.06.2017 11:10

Znów uczniowie III klas gimnazjów uzyskali średni wynik z obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego wyższy nich ich koledzy uczęszczający do szkół w Warszawie czy na terenie powiatu pruszkowskiego. Gratulujemy!!!

czytaj więcej