Turniej Tenis10 o Puchar Wójta Gminy Michałowice
Podobne tematy: tenis, szkoła w Nowej Wsi

Na kortach w Nowej Wsi rywalizowało 50 młodych tenisistów (7-10 lat), którzy reprezentowali czołowe mazowieckie kluby, jak również Stargard Gdański, Nowy Sącz, Elbląg i Bełchatów. Wśród laureatów znalazła się mieszkanka naszej gminy, Wiktoria Stachurska, zajmując II miejsce w kategorii dziewcząt, rocznik 2009. Gratulujemy!!!


To już czwarta edycja ogólnopolskiego turnieju Tenis10 o  Puchar Wójta Gminy Michałowice, w której rywalizowało około pięćdziesięciu zawodników w wieku od 7 do 10 lat.

 

Zawody zostały rozegrane na kortach przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi, w dniach 10-11 czerwca, w których udział wzięli zawodnicy z kilku czołowych mazowieckich klubów, a także ze Starogardu Gdańskiego, Nowego Sącza, Elbląga i  Bełchatowa.

 

Turniej, jak zwykle, stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Uczestnicy byli pod wrażeniem jakości kortów, pielęgnowanych na co dzień przez uczniów i ich rodziców oraz klub. 

 

Także i tym razem nie zabrakło tradycyjnej już pizzy, upieczonej wspólnie z  uczestnikami turnieju.

 

Zwycięzcy i finaliści turnieju otrzymali piękne pamiątkowe statuetki, które wręczali Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice i  Ewa Dymura, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w  Nowej Wsi. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale i upominki zapewnione przez gminę Michałowice. 

 

 

Wyniki poszczególnych kategorii:

 

kategoria Niebieska (roczniki  2010-2012) - I miejsce Jakub Drewa ( NST  Starogard Gdański), II miejsce Emil Mihułka ( KS “Tennis Life” Brwinów), III miejsce Antoni Oczkowksi ( KS “Tennis Life” Brwinów),

 

kategoria Czerwona dziewcząt ( rocznik 2009) – I miejsce Marta Dudek ( NST Bełchatów), II miejsce Wiktoria Stachurska (  KS “Tennis Life” Brwinów), III miejsce Weronika Lipska ( KS “Tennis Life” Brwinów) i Natalia Pham ( NST Nadarzyn),

 

kategoria Czerwona chłopców – I miejsce Mateusz Nowak (“Matchpoint” Żyrardów), II miejsce Aleks Pałyszko (“Matchpoint” Żyrardów),

III miejsce Wojciech Buzuk ( NST Grodzisk Mazowiecki) i Bartek Raztawicki ( “Matchpoint” Żyrardów),

 

kategoria Pomarańczowa dziewcząt ( rocznik 2008) – I miejsce Matusik Nel ( Węgrowskie Stowarzyszenie Tenisowe),

II  miejsce Matusik Liwia (Węgrowskie Stowarzyszenie Tenisowe), III miejsce Maja Nowak ( “Matchpoint” Żyrardów i  Kaczmarek Milena ( NST Warszawa),

 

kategoria Pomarańczowa chłopców - I miejsce Antoni Szary ( KT “Astra” Książenice), II miejsce Maksymilian Kwiatkowski (  WTS “DeSki” Warszawa), III miejsce Jeremi Mihułka ( KS “ Tennis Life” Brwinów) i Mikołaj Owramko ( KT “Break” Warszawa),

 

kategoria Zielona dziewcząt (rocznik 2007) – I miejsce Julia Pacocha ( KS “ Tennis Life” Brwinów), II miejsce Iga Piotrowska ( KS “ Tennis Life” Brwinów), III miejsce Julia Szary ( KT “Astra” Książenice),

 

kategoria Zielona chłopców – I miejsce Jan Nowacki (KT Legia Warszawa), II miejsce Piotr Dzikołowski ( „Korty Macieja” Warszawa,

III miejsce Oliwier Zygrmunt ( NST Warszawa) i Piotr Kowalik ( TT „Score” Elbląg).

 

Organizatorem turnieju, który został umieszoczny w kalendarzu Warszawsko-Mazowieckiego Związku Tenisa, był Klub Sportowy “Tennis Life” Brwinów.

 

Warto dodać, że troje uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi, Wiktoria Stachurska , Parys Koskiniotis i Piotr Kozielski walczyli niedawno w rozgrywkach Talentiady 2017 - prestiżowym turnieju, którego organizatorem jest Polski Związek Tenisowy. Dzieci w wieku do 10 lat rywalizowały w konkurencjach lekkoatletycznych, paratenisowych i tenisowych, grają w unihokeja, piłkę ręczną i nożną. Uczestnicy, żeby sprostać wszystkim wyzwaniom, musieli wykazać się żelazną kondycją fizyczną.

 

 

Waldemar Cecuła

prezes KS  “Tennis Life”

 

Zobacz także

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice

I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice 18.12.2017 10:40

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, jak również ich opiekunom-trenerom, którzy reprezentowali gminę Michałowice w turniejach "Mazovia Cup" w roku szkolnym 2016/2017. To dzięki nim już po raz trzeci nasza gmina zajęła I miejsce w podsumowaniu Turniejów Sportowych organizowanych w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”.

czytaj więcej
foto Urząd Gminy Michałowice

Awans nauczycieli gminnych szkół 15.09.2017 13:10

Na ostatniej sesji Rady Gminy Michałowice, która odbyła się 14 września br, powody do świętowania mieli nauczyciele gminnych szkół, którzy odebrali z rąk wójta gminy Michałowice, Krzysztofa Grabki akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.


czytaj więcej
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. fot. Mariusz Marcysiak

Witaj szkoło! 04.09.2017 13:35

I choć „Jeszcze w uszach szumią morskie fale, śpiewa głośno rześki, górski wiatr. Na wakacjach było, było tak wspaniale, ale teraz już do szkoły nadszedł czas.”

czytaj więcej
Michałowice - jadalnia

Wakacyjne remonty szkół 23.08.2017 13:45

Wakacje, wakacjami, a w gminnych szkołach praca wre. Właśnie kończą się remonty.

czytaj więcej
Żegnaj szkoło fot. Mariusz Marcysiak

Żegnaj szkoło! 23.06.2017 15:35

Uczniowie szkół doczekali się upragnionych wakacji. W końcu mogą odłożyć mundurki, teczki, podręczniki, zeszyty i odpocząć od nauki. Na zabawę i wypoczynek przyszedł czas.

czytaj więcej
Brawo gminni gimnazjaliści!

Brawo gminni gimnazjaliści! 19.06.2017 11:10

Znów uczniowie III klas gimnazjów uzyskali średni wynik z obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego wyższy nich ich koledzy uczęszczający do szkół w Warszawie czy na terenie powiatu pruszkowskiego. Gratulujemy!!!

czytaj więcej
UKS Nowa Wieś U 18 (zdjęcia otrzymane od Cezarego Grzelaka)

Udany sezon koszykarek 27.04.2017 13:30

Zawodniczki dwóch koszykarskich drużyn z Nowej Wsi zakończyły sezon udanymi występami.

czytaj więcej
Gala Zwyciezców Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej 2017

Gala Zwyciezców Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej 2017 Data wydarzenia: 22.04.2017

22 kwietnia 2017 roku w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice odbył się wspaniały koncert młodych uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy zostali laureatami trzeciej już edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej

czytaj więcej
25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowej Wsi 17.01.2017 20:59

W tym roku sztab w Nowej Wsi zebrał rekordową kwotę 64 309,97 zł, ponad 14 tys. więcej niż w ubiegłym roku. Fundusze te, zgodnie z ideą 25. finału WOŚP, zostaną przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

czytaj więcej