04.06.2012 00:00

Turniej tenisowy dla dzieci w Nowej Wsi

2
W sobotę 2 czerwca, w ramach obchodów Dnia Dziecka, w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi odbył się turniej tenisowy.
To już kolejne tego typu zawody zorganizowane przez Klub Sportowy „Tennis Life” z Brwinowa, który od roku szkoli blisko 100-osobową grupę dzieci ze szkoły podstawowej w Nowej Wsi. Była to też kolejna okazja do promocji programu „Tenis10”, który jest skierowany do dzieci poniżej 10 roku życia. W sobotę rywalizowali najmłodsi tenisiści z Brwinowa, Milanówka, Podkowy Leśnej, Grodziska Mazowieckiego, Nadarzyna i Nowej Wsi. Rozegrano prawdziwy turniej, była szkółka gry w tenisa, dla dzieci przygotowano również inne zabawy sportowe. Jak przystało na prawdziwy Dzień Dziecka, na wszystkich czekał słodki poczęstunek z mnóstwem smakołyków. Nie zabrakło też oczywiście medali i nagród ufundowanych przez firmę EMPIK, sponsora projektu „Tenis10. Każde dziecko gra w tenisa”. Wręczali je wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka i dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi Ewa Dymura.
Najlepszymi młodymi tenisistami sobotniego turnieju okazali się: Adaś Chechłacz i Wojtek Mierzejewski z Brwinowa. W starszej kategorii wśród chłopców najlepszy był Adrian Krzemiński z Nadarzyna, drugie miejsce zajął Kuba Bukowski z Podkowy Leśnej, a trzeci był Staś Antoniewicz z Nowej Wsi. Wśród dziewcząt najlepsza była Asia Miszczak, która wygrała w finale z Martą Krzemińską. Trzecie miejsce zajęła Karolina Siara. Wszystkie te zawodniczki przyjechały na zawody do Nowej Wsi z Nadarzyna. W sobotnich zawodach minitenisa wzięło udział około 60 dzieci z klas 0-4.
Działający od 2007 roku Klub Sportowy „Tennis Life” z Brwinowa może się już pochwalić znaczącymi osiągnięciami: młodzi zawodnicy wygrywają makroregionalne turnieje organizowane na Mazowszu.
Polski Związek Tenisowy ogłosił w tym roku konkurs pod nazwą „Tenis10 - Klub Roku 2012”. W aktualnym rankingu KS „Tennis Life” znalazł się na piątym miejscu, wyprzedzając wiele znanych ośrodków tenisowych z całej Polski.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Autor: Anna Bąkowska
Opublikowany przez: Anna Bąkowska