Udany sezon koszykarek

27.04.2017 13:30     99
UKS Nowa Wieś U 18 (zdjęcia otrzymane od Cezarego Grzelaka)
UKS Nowa Wieś U18 (zdjęcia otrzymane od Cezarego Grzelaka) UKS Nowa Wieś U18 (zdjęcia otrzymane od Cezarego Grzelaka) UKS Nowa Wieś U 18 (zdjęcia otrzymane od Cezarego Grzelaka) UKS Nowa Wieś U13 (zdjęcia otrzymane od Cezarego Grzelaka) UKS Nowa Wieś U13 (zdjęcia otrzymane od Cezarego Grzelaka) UKS Nowa Wieś U13(zdjęcia otrzymane od Cezarego Grzelaka)
Podobne tematy: szkoła w Nowej Wsi

Zawodniczki dwóch koszykarskich drużyn z Nowej Wsi zakończyły sezon udanymi występami.


Koszykarki z rocznika 2004/05 brały udział w rozgrywkach Warszawskiego Okręgowego Związku Koszykówki w kategorii wiekowej U13. Młodziczki Młodsze zakończyły sezon zajmując III miejsce w województwie mazowieckim. Dziewczęta rozegrały 16 meczów - 10 z nich zakończyło się sukcesem,  6 - porażką. Przez cały sezon koszykarki zdobyły 825 punktów, co daje średnio 51 punktów na mecz.

 

Drużyna UKS Nowa Wieś w rozgrywkach  występowała w składzie:Alicja Głąbikowska, Justyna Pietracha, Judycka Małgorzata, Julia Mróz, Gabriela Socha, Julia Hryciuk, Agata Młyńska, Dominika Kwasiborska, Aleksandra Poniatowska, Barbara Kabala, Maja Wesołowska. 

 

Ich starsze koleżanki z klubu,  podopieczne Trenera Cezarego Grzelaka, w dniach 31.03 – 02.04.2017 r. brały udział w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Juniorek U18 w Gdyni. Turniej miał wyłonić dwie drużyny  (dwa pierwsze miejsca), które awansowały do półfinałów Mistrzostw Polski. Niestety koszykarkom z Nowej Wsi nie udało się awansować do kolejnych rozgrywek, jednak sam udział w turnieju na szczeblu ogólnopolskim jest dużym sukcesem drużyny i dobrze wróży na przyszły sezon 2017/18.

 

Wyniki poszczególnych meczów:

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 72 - 32 UKS Nowa Wieś

UKS Nowa Wieś 50 – 51 KS Wichoś Jelenia Góra

VBW GTK Gdynia 70 – 37 UKS Nowa Wieś

 

Klub w kategorii U18  reprezentowały: Wrona Zofia, Jaguś Kaja, Jasińska Alicja, Jasińska Agata, Krzewska Magdalena, Jestadt Zuzanna, Szymczyk Weronika, Skrzypczak Katarzyna, Korzeniowska Natalia, Kazarnowicz Aleksandra, Życka Natalia, Wiśniewska Ida. Trener: Grzelak Cezary , asystent trenera Adamczewska Anna, Firlik Marta. 

 

Wszystkim zawodniczkom dziękując za udział i dobrą postawę w rozgrywkach, życzymy celnych "trójek", szczęścia podczas zbiórek, pozytywnej energii w kolejnych zmaganiach i dużo radości z gry.     

 

Wyjazdy na turnieje zostały dofinansowane z dotacji gminnej dla organizacji  pozarządowych z zakresu kultury fizycznej i sportu.  

 

Trener Cezary Grzelak 

Zobacz także

Koniec roku szkolnego 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Koniec roku szkolnego 2018 25.06.2018 10:45

Nareszcie wakacje! Tak wyczekiwane przez wielu uczniów, którzy jak najszybciej chcieliby rozpocząć czas wspaniałej zabawy. Koniec roku szkolnego to także okazja do podsumowań i prezentacji osiągnięć, a tych w tym roku szkolnym było naprawdę sporo.

czytaj więcej
Gala Konkursu - Zdrowo i aktywnie w Gminie Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak

Zdrowo i aktywnie w Gminie Michałowice 21.06.2018 20:55

„Zdrowo i aktywnie w Gminie Michałowice” to nazwa gminnego konkursu, który propaguje zdrowy styl życia, a jego uroczysta gala, na której zostali nagrodzeni jego laureaci odbyła się 7 czerwca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
Spotkania edukacyjne w gminnych szkołach Bezpieczne Wakacje. fot. Mariusz Marcysiak

W wakacje „Kręci mnie bezpieczeństwo” 20.06.2018 11:10

Już za kilka dni rozpoczną się upragnione wakacje, a ostatnie dni roku szkolnego są bardzo dobrą okazją na przypomnienie najważniejszych zasad bezpiecznego wypoczynku.

czytaj więcej
Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice

I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice 18.12.2017 10:40

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, jak również ich opiekunom-trenerom, którzy reprezentowali gminę Michałowice w turniejach "Mazovia Cup" w roku szkolnym 2016/2017. To dzięki nim już po raz trzeci nasza gmina zajęła I miejsce w podsumowaniu Turniejów Sportowych organizowanych w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”.

czytaj więcej
foto Urząd Gminy Michałowice

Awans nauczycieli gminnych szkół 15.09.2017 13:10

Na ostatniej sesji Rady Gminy Michałowice, która odbyła się 14 września br, powody do świętowania mieli nauczyciele gminnych szkół, którzy odebrali z rąk wójta gminy Michałowice, Krzysztofa Grabki akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.


czytaj więcej
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. fot. Mariusz Marcysiak

Witaj szkoło! 04.09.2017 13:35

I choć „Jeszcze w uszach szumią morskie fale, śpiewa głośno rześki, górski wiatr. Na wakacjach było, było tak wspaniale, ale teraz już do szkoły nadszedł czas.”

czytaj więcej
Michałowice - jadalnia

Wakacyjne remonty szkół 23.08.2017 13:45

Wakacje, wakacjami, a w gminnych szkołach praca wre. Właśnie kończą się remonty.

czytaj więcej
Żegnaj szkoło fot. Mariusz Marcysiak

Żegnaj szkoło! 23.06.2017 15:35

Uczniowie szkół doczekali się upragnionych wakacji. W końcu mogą odłożyć mundurki, teczki, podręczniki, zeszyty i odpocząć od nauki. Na zabawę i wypoczynek przyszedł czas.

czytaj więcej
Turniej Tenis10 o Puchar Wójta Gminy Michałowice

Turniej Tenis10 o Puchar Wójta Gminy Michałowice 22.06.2017 10:40

Na kortach w Nowej Wsi rywalizowało 50 młodych tenisistów (7-10 lat), którzy reprezentowali czołowe mazowieckie kluby, jak również Stargard Gdański, Nowy Sącz, Elbląg i Bełchatów. Wśród laureatów znalazła się mieszkanka naszej gminy, Wiktoria Stachurska, zajmując II miejsce w kategorii dziewcząt, rocznik 2009. Gratulujemy!!!

czytaj więcej