Udany sezon koszykarek

27.04.2017 13:30     97
UKS Nowa Wieś U 18 (zdjęcia otrzymane od Cezarego Grzelaka)
UKS Nowa Wieś U18 (zdjęcia otrzymane od Cezarego Grzelaka) UKS Nowa Wieś U18 (zdjęcia otrzymane od Cezarego Grzelaka) UKS Nowa Wieś U 18 (zdjęcia otrzymane od Cezarego Grzelaka) UKS Nowa Wieś U13 (zdjęcia otrzymane od Cezarego Grzelaka) UKS Nowa Wieś U13 (zdjęcia otrzymane od Cezarego Grzelaka) UKS Nowa Wieś U13(zdjęcia otrzymane od Cezarego Grzelaka)
Podobne tematy: szkoła w Nowej Wsi

Zawodniczki dwóch koszykarskich drużyn z Nowej Wsi zakończyły sezon udanymi występami.


Koszykarki z rocznika 2004/05 brały udział w rozgrywkach Warszawskiego Okręgowego Związku Koszykówki w kategorii wiekowej U13. Młodziczki Młodsze zakończyły sezon zajmując III miejsce w województwie mazowieckim. Dziewczęta rozegrały 16 meczów - 10 z nich zakończyło się sukcesem,  6 - porażką. Przez cały sezon koszykarki zdobyły 825 punktów, co daje średnio 51 punktów na mecz.

 

Drużyna UKS Nowa Wieś w rozgrywkach  występowała w składzie:Alicja Głąbikowska, Justyna Pietracha, Judycka Małgorzata, Julia Mróz, Gabriela Socha, Julia Hryciuk, Agata Młyńska, Dominika Kwasiborska, Aleksandra Poniatowska, Barbara Kabala, Maja Wesołowska. 

 

Ich starsze koleżanki z klubu,  podopieczne Trenera Cezarego Grzelaka, w dniach 31.03 – 02.04.2017 r. brały udział w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Juniorek U18 w Gdyni. Turniej miał wyłonić dwie drużyny  (dwa pierwsze miejsca), które awansowały do półfinałów Mistrzostw Polski. Niestety koszykarkom z Nowej Wsi nie udało się awansować do kolejnych rozgrywek, jednak sam udział w turnieju na szczeblu ogólnopolskim jest dużym sukcesem drużyny i dobrze wróży na przyszły sezon 2017/18.

 

Wyniki poszczególnych meczów:

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 72 - 32 UKS Nowa Wieś

UKS Nowa Wieś 50 – 51 KS Wichoś Jelenia Góra

VBW GTK Gdynia 70 – 37 UKS Nowa Wieś

 

Klub w kategorii U18  reprezentowały: Wrona Zofia, Jaguś Kaja, Jasińska Alicja, Jasińska Agata, Krzewska Magdalena, Jestadt Zuzanna, Szymczyk Weronika, Skrzypczak Katarzyna, Korzeniowska Natalia, Kazarnowicz Aleksandra, Życka Natalia, Wiśniewska Ida. Trener: Grzelak Cezary , asystent trenera Adamczewska Anna, Firlik Marta. 

 

Wszystkim zawodniczkom dziękując za udział i dobrą postawę w rozgrywkach, życzymy celnych "trójek", szczęścia podczas zbiórek, pozytywnej energii w kolejnych zmaganiach i dużo radości z gry.     

 

Wyjazdy na turnieje zostały dofinansowane z dotacji gminnej dla organizacji  pozarządowych z zakresu kultury fizycznej i sportu.  

 

Trener Cezary Grzelak 

Zobacz także

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018. fot. Mariusz Marcysiak

Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools” – edycja 2018 17.03.2018 21:55

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

czytaj więcej
I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice

I miejsce w klasyfikacji generalnej „Mazovia Cup” dla gminy Michałowice 18.12.2017 10:40

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, jak również ich opiekunom-trenerom, którzy reprezentowali gminę Michałowice w turniejach "Mazovia Cup" w roku szkolnym 2016/2017. To dzięki nim już po raz trzeci nasza gmina zajęła I miejsce w podsumowaniu Turniejów Sportowych organizowanych w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”.

czytaj więcej
foto Urząd Gminy Michałowice

Awans nauczycieli gminnych szkół 15.09.2017 13:10

Na ostatniej sesji Rady Gminy Michałowice, która odbyła się 14 września br, powody do świętowania mieli nauczyciele gminnych szkół, którzy odebrali z rąk wójta gminy Michałowice, Krzysztofa Grabki akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.


czytaj więcej
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. fot. Mariusz Marcysiak

Witaj szkoło! 04.09.2017 13:35

I choć „Jeszcze w uszach szumią morskie fale, śpiewa głośno rześki, górski wiatr. Na wakacjach było, było tak wspaniale, ale teraz już do szkoły nadszedł czas.”

czytaj więcej
Michałowice - jadalnia

Wakacyjne remonty szkół 23.08.2017 13:45

Wakacje, wakacjami, a w gminnych szkołach praca wre. Właśnie kończą się remonty.

czytaj więcej
Żegnaj szkoło fot. Mariusz Marcysiak

Żegnaj szkoło! 23.06.2017 15:35

Uczniowie szkół doczekali się upragnionych wakacji. W końcu mogą odłożyć mundurki, teczki, podręczniki, zeszyty i odpocząć od nauki. Na zabawę i wypoczynek przyszedł czas.

czytaj więcej
Turniej Tenis10 o Puchar Wójta Gminy Michałowice

Turniej Tenis10 o Puchar Wójta Gminy Michałowice 22.06.2017 10:40

Na kortach w Nowej Wsi rywalizowało 50 młodych tenisistów (7-10 lat), którzy reprezentowali czołowe mazowieckie kluby, jak również Stargard Gdański, Nowy Sącz, Elbląg i Bełchatów. Wśród laureatów znalazła się mieszkanka naszej gminy, Wiktoria Stachurska, zajmując II miejsce w kategorii dziewcząt, rocznik 2009. Gratulujemy!!!

czytaj więcej
Brawo gminni gimnazjaliści!

Brawo gminni gimnazjaliści! 19.06.2017 11:10

Znów uczniowie III klas gimnazjów uzyskali średni wynik z obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego wyższy nich ich koledzy uczęszczający do szkół w Warszawie czy na terenie powiatu pruszkowskiego. Gratulujemy!!!

czytaj więcej
Gala Zwyciezców Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej 2017

Gala Zwyciezców Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej 2017 Data wydarzenia: 22.04.2017

22 kwietnia 2017 roku w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice odbył się wspaniały koncert młodych uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy zostali laureatami trzeciej już edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej

czytaj więcej
25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowej Wsi 17.01.2017 20:59

W tym roku sztab w Nowej Wsi zebrał rekordową kwotę 64 309,97 zł, ponad 14 tys. więcej niż w ubiegłym roku. Fundusze te, zgodnie z ideą 25. finału WOŚP, zostaną przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

czytaj więcej