13.06.2011 15:45

UKS MEDAGRO KOMORÓW CZWARTYM ZESPOŁEM W POLSCE W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW DO LAT 16!!!

32
Drużyna kadetów UKS MEDAGRO KOMORÓW (chłopcy do lat 16-stu) odniosła największy sukces w historii naszej szkoły, miejscowości, klubu oraz gminy w sportach zespołowych. W dniach 1 – 5 czerwca 2011 na turnieju finałowym mistrzostw Polski kadetów w Krakowie nasza drużyna zajęła 4 miejsce. W turnieju finałowym rywalizowało 8 najlepszych drużyn w Polsce wyłonionych z długich eliminacji.


W Polsce mistrzostwa młodzieżowe naszego kraju w koszykówce są organizowane w kategoriach do lat 14stu, 16stu, 18-stu oraz 20-stu a następnie w rywalizacji seniorów w ekstraklasie.

W rozgrywkach młodzieżowych jest szereg eliminacji przez które dzielni koszykarze przebrnęli pokonując wiele renomowanych ośrodków szkoleniowych.
Zespół koszykarzy z UKS MEDAGRO Komorów najpierw wygrał rozgrywki ligowe - po raz trzeci zdobył Mistrzostwo Mazowsza. Następnie nasi koszykarze pokonali czołowe drużyny w województwie Podlaskim, aby awansować do fazy centralnej.
W fazie centralnej wygraliśmy turniej ćwierćfinałowy pokonując czołowe drużyny z innych województw : Bytom, Gdańsk, Koronę Kraków.
W turnieju półfinałowym z którego uzyskaliśmy też awans spotkaliśmy się z Sierakowem, Lublinem oraz Gnieznem.
W turnieju finałowym rywalizowało 8 drużyn . W naszej grupie pokonaliśmy kolejno Żyrardów oraz gospodarzy Wisłę Kraków i przegraliśmy z późniejszymi vice mistrzami Polski Czarnymi Słupsk. W naszej grupie trzy drużyny miały po takiej samej liczbie porażek i dzięki naszemu wysokiemu zwycięstwu z gospodarzami z Krakowa awansowaliśmy do czołowej czwórki drużyn w Polsce.
Mecz z Wisłą Kraków przejdzie do historii koszykówki młodzieżowej gdyż nasz zespół ostatnią kwartę meczu ( czyli ostatnie 10 minut) wygrał z gospodarzami w stosunku 18 do 0. W półfinale musieliśmy uznać wyższość późniejszego mistrza Polski kadetów drużynę Kormorana Sieraków. W ostatnim meczu o 3 miejsce w Polsce nie sprostaliśmy drużynie Pyry Poznań.
Nasza drużyna została doceniona pod względem indywidualnym:
Kamil Czosnowski został wybrany do piątki gwiazd turnieju.
Roman Janik zajął trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców.

Nasz zespół na ten sukces pracował – trenował wytrwale od 8 lat. Chłopcy obecnie mają 16- lat. Można stwierdzić, ze po części trenowali połowę swojego życia.
Sukces nie był by możliwy bez systematycznej zaplanowanej wspomnianej pracy. Bez wsparcia patronów i sponsorów Gminy Michałowice i firmy MEDAGRO INTERNATIONAL. Korzystając z okazji w imieniu drużyny serdecznie dziękujemy za zaufanie i wsparcie. Większość chłopców chce nadal rozwijać swoją pasje i w przyszłym sezonie znów rywalizować na forum ogólnopolskim i międzynarodowym.

Pomimo tego wielkiego i niepodważalnego sukcesu jakim jest zajęcie czwartego miejsca w Polsce ( będąc najniższą drużyną turnieju finałowego ) chłopcy wrócili z turnieju poważni, wręcz smutni. Pokazuje to, jak ci dzielni młodzi ludzie bardzo wierzyli w jeszcze lepsze miejsce, i jak wielką ambicją i wolą walki dysponują. Liczne sukcesy ogólnopolskie i międzynarodowe tej drużyny słusznie wskazywały ,że mamy szansę na udział w turnieju finałowym.
Możemy być dumni, że w naszej społeczności mamy tak wspaniałych sportowców.

Drużyna UKS MEDAGRO KOMORÓW wystąpiła w następującym składzie:

SZYMON BĄKIEWICZ
TOMASZ TARCZYK
ROMAN JANIK
KAMIL CZOSNOWSKI
PATRYK RUSIN
PRZEMYSŁAW DYJAS
RADOSŁAW KUSY
MATEUSZ MIESZKOWSKI
ADAM GŁODOWSKI
PAWEŁ ŁUC
RAFAŁ MITURA
MACIEJ WARMIAK
KAMIL KUCZBORSKI
MATEUSZ PAZIEWSKI

Trener :
Grzegorz Tomaszewski

Autor: Urząd Gminy Michałowice
Opublikowany przez: Administrator