09.05.2011 12:00

UKS Medagro Komorów w półfinale Mistrzostw Polski w koszykówce kadetów!!!

22
Od 6 do 8 maja trwał ćwierćfinał Mistrzostw Polski w koszykówce kadetów. Drużyna z Komorowa zajęła pierwsze miejsce. Przed zawodnikami trenera Grzegorza Tomaszewskiego czeka kolejne wyzwanie – półfinał. Patronat nad imprezą objął Krzysztof Grabka – wójt gminy Michałowice.
W ćwierćfinale mistrzostw Polski w koszykówce kadetów wzięły udział cztery drużyny: UKS Medagro Komorów, Meduza Gdański, Korona Kraków i Mosm Bytom. Rozegranych zostało sześć meczów. W piątek drużyna UKS Medagro Komorów wygrała z drużyną z Gdańska, w sobotę koszykarze z komorowa rozegrali zwycięski mecz, tym razem z drużyną z Krakowa. Niedzielny mecz zawodników z UKS Komorów z drużyną z Bytomia również zakończył się zwycięstwem naszych zawodników (wynik : 53 do 46). Do półfinału weszły dwie drużyny, UKS Komorów oraz drużyna Mosm Bytom, której przegrana z naszymi zawodnikami nie przeszkodziła w dostaniu się do półfinału. Gratulujemy!

Niedzielny mecz sędziował Marcin Miszkiewicz i Tomasz Seferyński. Mecz oglądał Stanisław Kucicki, komisarz Zawodów z PZKosz. Ostatni niedzielny mecz koszykówki zgromadził wielu kibiców, byli rodzice, którzy dopingowali zawodników, koleżanki i koledzy. Chociaż oba grające zespoły miały już zapewnione wejście do półfinału, to jednak gra była zacięta i bardzo wyrównana, lekką, kilkupunktową przewagę mieli zawodnicy z Komorowa. Ale napięcie było do ostatniej sekundy meczu.
Drużyna Grzegorza Tomaszewskiego grała w następującym składzie: Szymon Bąkiewicz, Tomasz Tarczyk, Kamil Czosnowski, Mateusz Paziewski, Roman Janik, Mateusz Mieszkowski, Adam Głodowski, Paweł Łuc, Kamil Kuczborski, Przemek Dyjas, Patryk Rusin i Rafał Mitura.
Honorowy patronat nad organizacją ćwierćfinałów objął Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice, który po zakończeniu rozgrywek wręczył puchary najlepszym drużynom. W imieniu drużyny UKS Medagro Komorów puchar, za zajęcie pierwszego miejsca, odebrał Roman Janik – kapitan drużyny.
Półfinał Mistrzostw Polski odbędzie się za dwa tygodnie ( 20 - 22 maja), w tym tygodniu zarząd PZ Kosz zdecyduje, gdzie odbędzie się turniej. W półfinale nasi zawodnicy zagrają z drużyną Sieraków, która jest vice mistrzem Polski Kadetów, drużyną z Gniezna, która jest trzecią drużyną w Wielkopolsce i z drużyną z Kielc lub Lublina. Trzymamy kciuki!
Przypominamy, że drużyna UKS Medagro Komorów jest mistrzem Mazowsza.
Autor: Beata Izdebska-Zybała
Opublikowany przez: Beata Izdebska-Zybała