VI Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego

25.04.2016 10:30     147

W niedzielę 24 kwietnia 2016 r. rozegrano szóstą edycję wiosennego turnieju tenisa stołowego o puchar Wójta Gminy Michałowice, w hali sportowej komorowskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

Turniej został zorganizowany w ramach dotacji gminnej dla organizacji pozarządowych z zakresu kultury fizycznej i sportu. Jak zwykle frekwencja dopisała – zgłosiło się prawie 40. uczestników, wśród których byli m.in. uczniowie szkoły podstawowej i liceum z ZSO w Komorowie.

Zawody były rozgrywane w czterech kategoriach: „Młodzik”, „Junior”, „Open Amateur” i „Open Professional”. W kategoriach „Młodzik”, „Junior” i „Open Professional” uczestniczy grali systemem „każdy z każdym”, zaś spotkania w klasie  „Open Amateur” toczyły się „do 2 przegranych potyczek” (o zwycięstwie decydował wygrany mecz, zawodnik przegrywający rywalizował dalej). Wszystkie mecze rozgrywano do 3 wygranych setów, po 11 punktów każdy.

Rywalizacja przebiegała pasjonująco, a każdy pojedynek był zacięty. Wszyscy gracze walczyli do ostatniej „piłeczki”.  Po kilku godzinach sportowej rywalizacji wyłoniono triumfatorów w czterech kategoriach. W kategorii „Młodzik” I miejsce wywalczył Kuba Myśliwiec, II miejsce zajął Michał Strojek, III miejsce Jan Erdman, a na IV miejscu uplasował się Mikołaj Bigaj (wszyscy chłopcy trenują w sekcji tenisa stołowego UKS Komorów). W „Juniorach”: I miejsce zdobył Patryk Kruczyk, II miejsce – Aleksander Piotrkowicz (gracz z sekcji tenisa stołowego UKS Komorów), III miejsce – Brunon Ostapiuk.

Zwycięzcą w grupie „Open Amateur”: został  Artur Piersa, II miejsce zajął Jerzy Ostapiuk, III miejsce przypadło Piotrowi Knapczyńskiemu, a na IV miejscu uplasował się Piotr Karpień (zawodnicy z miejsc II-go i III-go są uczestnikami zajęć z tenisa stołowego  UKS Komorów).

Kategorię „Open Professional” wygrał Marek Biernat, na drugiej pozycji znalazł się Aleksander Romaszko, trzeci stopień podium przypadł Markowi Cylińskiemu, a tuż za „pudłem” ukończył zmagania Robert Błachuta (wszyscy są członkami sekcji tenisowej UKS Komorów).

Triumfatorzy swoich grupach (od miejsca 1. do 4.) otrzymali pamiątkowe medale oraz wiele różnorodnych nagród rzeczowych. Dodatkowo każdy uczestnik turnieju otrzymał napój do picia oraz słodycze.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne przygody i rywalizację sportową w 2016 r. podczas turniejów upowszechniających tenis stołowy wśród wszystkich mieszkańców naszej społeczności.

Ze sportowymi pozdrowieniami - prezes Zarządu UKS „Komorów”/ kierownik sekcji: dr inż. Marcin Jagiełło

Opublikowane przez: Stanowisko ds. promocji

Mikołajkowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Michałowice odbędzie się w czterech kategoriach wiekowych. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 4 grudnia (10 grudnia, godz. 10.00).

Chłopcy z rocznika 2006 UKS Akademii Koszykówki nie mieli sobie równych i zajęli I miejsce, zdobywając złoty medal w międzynarodowym turnieju Pivot Cup w Żyrardowie. Natomiast ich starsi koledzy z rocznika 2004 - zajęli III miejsce w ogólnopolskim turnieju w Bydgoszczy. Gratulujemy!

Festyn Rodzinny w komorowskiej szkole jest bardzo lubiany przez dzieci. Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy, nauczyciele szkoły podstawowej, rodzice, a także uczniowie, przygotowali moc atrakcji. Patronat nad festynem objął Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

Na ostatniej sesji Rady Gminy Michałowice, która odbyła się 14 września br, powody do świętowania mieli nauczyciele gminnych szkół, którzy odebrali z rąk wójta gminy Michałowice, Krzysztofa Grabki akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

I choć „Jeszcze w uszach szumią morskie fale, śpiewa głośno rześki, górski wiatr. Na wakacjach było, było tak wspaniale, ale teraz już do szkoły nadszedł czas.”

Wakacje, wakacjami, a w gminnych szkołach praca wre. Właśnie kończą się remonty.

Uczniowie szkół doczekali się upragnionych wakacji. W końcu mogą odłożyć mundurki, teczki, podręczniki, zeszyty i odpocząć od nauki. Na zabawę i wypoczynek przyszedł czas.

Brawo gminni gimnazjaliści!

Brawo gminni gimnazjaliści! 19.06.2017 11:10

Znów uczniowie III klas gimnazjów uzyskali średni wynik z obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego wyższy nich ich koledzy uczęszczający do szkół w Warszawie czy na terenie powiatu pruszkowskiego. Gratulujemy!!!

Koszykarze z UKS Akademia Koszykówki Komorów z roczników 2006 i 2007 nie ma sobie równych. W ostatnim czasie chłopcy wygrywają wszystkie turnieje. Drużyna z rocznika 2006 zdobyła puchar w poznańskim 39 Turnieju Mini-Kosza „Dzień Dziecka” imienia Tadeusza Dudzińskiego, zaś ich młodsi koledzy - w ogólnopolskim turnieju, który odbył się we Włocławku. Gratulujemy!

Koszykarze z Komorowa mistrzami Mazowsza!

Koszykarze z Komorowa mistrzami Mazowsza! 30.05.2017 08:50

Komorowscy koszykarze z rocznika 2005 zostali bezapelacyjnymi mistrzami województwa mazowieckiego !!! Nie mieli sobie równych, wygrywając wszystkie mecze w sezonie ligowym 2016/2017. Jest to ich drugie z rzędu mistrzostwo. Gratulujemy !