25.04.2016 10:30

VI Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego

175
W niedzielę 24 kwietnia 2016 r. rozegrano szóstą edycję wiosennego turnieju tenisa stołowego o puchar Wójta Gminy Michałowice, w hali sportowej komorowskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

Turniej został zorganizowany w ramach dotacji gminnej dla organizacji pozarządowych z zakresu kultury fizycznej i sportu. Jak zwykle frekwencja dopisała – zgłosiło się prawie 40. uczestników, wśród których byli m.in. uczniowie szkoły podstawowej i liceum z ZSO w Komorowie.

Zawody były rozgrywane w czterech kategoriach: „Młodzik”, „Junior”, „Open Amateur” i „Open Professional”. W kategoriach „Młodzik”, „Junior” i „Open Professional” uczestniczy grali systemem „każdy z każdym”, zaś spotkania w klasie  „Open Amateur” toczyły się „do 2 przegranych potyczek” (o zwycięstwie decydował wygrany mecz, zawodnik przegrywający rywalizował dalej). Wszystkie mecze rozgrywano do 3 wygranych setów, po 11 punktów każdy.

Rywalizacja przebiegała pasjonująco, a każdy pojedynek był zacięty. Wszyscy gracze walczyli do ostatniej „piłeczki”.  Po kilku godzinach sportowej rywalizacji wyłoniono triumfatorów w czterech kategoriach. W kategorii „Młodzik” I miejsce wywalczył Kuba Myśliwiec, II miejsce zajął Michał Strojek, III miejsce Jan Erdman, a na IV miejscu uplasował się Mikołaj Bigaj (wszyscy chłopcy trenują w sekcji tenisa stołowego UKS Komorów). W „Juniorach”: I miejsce zdobył Patryk Kruczyk, II miejsce – Aleksander Piotrkowicz (gracz z sekcji tenisa stołowego UKS Komorów), III miejsce – Brunon Ostapiuk.

Zwycięzcą w grupie „Open Amateur”: został  Artur Piersa, II miejsce zajął Jerzy Ostapiuk, III miejsce przypadło Piotrowi Knapczyńskiemu, a na IV miejscu uplasował się Piotr Karpień (zawodnicy z miejsc II-go i III-go są uczestnikami zajęć z tenisa stołowego  UKS Komorów).

Kategorię „Open Professional” wygrał Marek Biernat, na drugiej pozycji znalazł się Aleksander Romaszko, trzeci stopień podium przypadł Markowi Cylińskiemu, a tuż za „pudłem” ukończył zmagania Robert Błachuta (wszyscy są członkami sekcji tenisowej UKS Komorów).

Triumfatorzy swoich grupach (od miejsca 1. do 4.) otrzymali pamiątkowe medale oraz wiele różnorodnych nagród rzeczowych. Dodatkowo każdy uczestnik turnieju otrzymał napój do picia oraz słodycze.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne przygody i rywalizację sportową w 2016 r. podczas turniejów upowszechniających tenis stołowy wśród wszystkich mieszkańców naszej społeczności.

Ze sportowymi pozdrowieniami - prezes Zarządu UKS „Komorów”/ kierownik sekcji: dr inż. Marcin Jagiełło

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji