VI Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego

25.04.2016 10:30     159

W niedzielę 24 kwietnia 2016 r. rozegrano szóstą edycję wiosennego turnieju tenisa stołowego o puchar Wójta Gminy Michałowice, w hali sportowej komorowskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

Turniej został zorganizowany w ramach dotacji gminnej dla organizacji pozarządowych z zakresu kultury fizycznej i sportu. Jak zwykle frekwencja dopisała – zgłosiło się prawie 40. uczestników, wśród których byli m.in. uczniowie szkoły podstawowej i liceum z ZSO w Komorowie.

Zawody były rozgrywane w czterech kategoriach: „Młodzik”, „Junior”, „Open Amateur” i „Open Professional”. W kategoriach „Młodzik”, „Junior” i „Open Professional” uczestniczy grali systemem „każdy z każdym”, zaś spotkania w klasie  „Open Amateur” toczyły się „do 2 przegranych potyczek” (o zwycięstwie decydował wygrany mecz, zawodnik przegrywający rywalizował dalej). Wszystkie mecze rozgrywano do 3 wygranych setów, po 11 punktów każdy.

Rywalizacja przebiegała pasjonująco, a każdy pojedynek był zacięty. Wszyscy gracze walczyli do ostatniej „piłeczki”.  Po kilku godzinach sportowej rywalizacji wyłoniono triumfatorów w czterech kategoriach. W kategorii „Młodzik” I miejsce wywalczył Kuba Myśliwiec, II miejsce zajął Michał Strojek, III miejsce Jan Erdman, a na IV miejscu uplasował się Mikołaj Bigaj (wszyscy chłopcy trenują w sekcji tenisa stołowego UKS Komorów). W „Juniorach”: I miejsce zdobył Patryk Kruczyk, II miejsce – Aleksander Piotrkowicz (gracz z sekcji tenisa stołowego UKS Komorów), III miejsce – Brunon Ostapiuk.

Zwycięzcą w grupie „Open Amateur”: został  Artur Piersa, II miejsce zajął Jerzy Ostapiuk, III miejsce przypadło Piotrowi Knapczyńskiemu, a na IV miejscu uplasował się Piotr Karpień (zawodnicy z miejsc II-go i III-go są uczestnikami zajęć z tenisa stołowego  UKS Komorów).

Kategorię „Open Professional” wygrał Marek Biernat, na drugiej pozycji znalazł się Aleksander Romaszko, trzeci stopień podium przypadł Markowi Cylińskiemu, a tuż za „pudłem” ukończył zmagania Robert Błachuta (wszyscy są członkami sekcji tenisowej UKS Komorów).

Triumfatorzy swoich grupach (od miejsca 1. do 4.) otrzymali pamiątkowe medale oraz wiele różnorodnych nagród rzeczowych. Dodatkowo każdy uczestnik turnieju otrzymał napój do picia oraz słodycze.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne przygody i rywalizację sportową w 2016 r. podczas turniejów upowszechniających tenis stołowy wśród wszystkich mieszkańców naszej społeczności.

Ze sportowymi pozdrowieniami - prezes Zarządu UKS „Komorów”/ kierownik sekcji: dr inż. Marcin Jagiełło

Opublikowane przez: Stanowisko ds. promocji

Nareszcie wakacje! Tak wyczekiwane przez wielu uczniów, którzy jak najszybciej chcieliby rozpocząć czas wspaniałej zabawy. Koniec roku szkolnego to także okazja do podsumowań i prezentacji osiągnięć, a tych w tym roku szkolnym było naprawdę sporo.

„Zdrowo i aktywnie w Gminie Michałowice” to nazwa gminnego konkursu, który propaguje zdrowy styl życia, a jego uroczysta gala, na której zostali nagrodzeni jego laureaci odbyła się 7 czerwca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

Już za kilka dni rozpoczną się upragnione wakacje, a ostatnie dni roku szkolnego są bardzo dobrą okazją na przypomnienie najważniejszych zasad bezpiecznego wypoczynku.

W niedzielę, 22 kwietnia 2018 r. została rozegrana VIII edycja corocznego wiosennego turnieju tenisa stołowego o puchar Wójta Gminy Michałowice, na hali sportowej w komorowskiej szkole. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach: „Młodzik”, „Junior”, „Open”. Frekwencja jak zwykle dopisała – zgłosiło się prawie 70. uczestników, co świadczy o dużej popularności tej dyscypliny sportu.

Fundacja Okiem Kamery w urzędzie marszałkowskim (zdjęcia: Katarzyna Wołek)

Młodzi filmowcy w akcji 25.04.2018 14:10

Przed młodzieżą działającą w Fundacji Okiem Kamery przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Komorowie kolejne wyzwanie. Młodzi filmowcy zostali poproszeni przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego o przeprowadzenie konkursu filmowego związanego z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

WARSZTATY TANECZNE - SZKOŁA W KOMOROWIE Foto:bz.

WARSZTATY TANECZNE - SZKOŁA W KOMOROWIE 17.04.2018 07:25

Warsztaty taneczne są drugą, obok zajęć plastycznych, propozycją, która umożliwia rozwijanie zdolności młodych mieszkańców Komorowa. Odbywają się w szkole w Komorowie.

WARSZTATY PLASTYCZNE W KOMOROWIE Foto: bz.

WARSZTATY PLASTYCZNE W KOMOROWIE 29.03.2018 09:20

20 marca ruszyły warsztaty plastyczne w Komorowie. Już pierwsze zajęcia okazały się być owocne w pomysłowe prace, wykonane przez dzieci i młodzież z Komorowa.

Za nami Wielka Gala Laureatów Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Singing Schools”. Koncert finałowy, w którym wystąpili laureaci konkursu odbył się 17 marca, w sali multimedialnej urzędu gminy.

Komorowskie LO Brązową Szkołą 2018 r. rankingu PERSPEKTYW !

Komorowskie LO "Brązową Szkołą 2018 r." rankingu PERSPEKTYW ! 12.01.2018 09:25

10 stycznia br. w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej zostały ogłoszone wyniki XX jubileuszowego Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie zajęło wysokie 79 miejsce w województwie mazowieckim, zaś w ogólnopolskim rankingu zostało sklasyfikowane na 351 pozycji. Gratulujemy

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, jak również ich opiekunom-trenerom, którzy reprezentowali gminę Michałowice w turniejach "Mazovia Cup" w roku szkolnym 2016/2017. To dzięki nim już po raz trzeci nasza gmina zajęła I miejsce w podsumowaniu Turniejów Sportowych organizowanych w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia”.