24.04.2017 11:10

VII Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego

76
W niedzielę 23 kwietnia 2017 r. została rozegrana VII edycja corocznego Wiosennego Turnieju Tenisa Stołowego o puchar Wójta Gminy Michałowice, na hali sportowej w Zespole Szkól Ogólnokształcących w Komorowie.

Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach: „Młodzik”, „Junior” i „Open”. Był on współfinansowany z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych, z zakresu kultury fizycznej i sportu. Jak zwykle frekwencja dopisała i tym razem.

Kategoria „Młodzik” z racji dużej liczby uczestników została podzielona na dwie grupy. W każdej grupie rywalizacja przebiegała schematem „każdy z każdym”, po czym do ścisłego finału awansowały po 2 osoby z danej grupy. Następnie finał rozgrywany był również schematem „każdy z każdym”. Podobny schemat rozgrywek był zastosowany w przypadku kategorii , „Junior”. Natomiast kategoria „Open” rozgrywana była schematem „do 2 przegranych potyczek” (o zwycięstwie decydował wygrany mecz, zawodnik przegrywający rywalizował dalej). Mecze w kategoriach „Młodzik” i „Open” rozgrywane były do 3 wygranych setów i oczywiście punktowane sety do 11 punktów, zaś w kategorii „Junior” rozgrywane zostały do 4 wygranych setów.

Rywalizacja przebiegała pasjonująco, a każdy pojedynek był zacięty. Uczestnicy walczyli do ostatniej „piłeczki”. Nie obyło się bez wzruszeń i łez, szczególnie w kategorii najmłodszych uczestników.

W końcu po kilku godzinnej zaciętej rywalizacji wyłoniono ostatecznych zwycięzców w trzech kategoriach.

Kategoria Młodzik: I miejsce wywalczył Max Utri, II miejsce zajął Mateusz Murawiec (UKS Komorów), III miejsce Jakub Myśliwiec (UKS Komorów), na IV miejscu uplasował się Pascal Barmentloo (UKS Komorów ) .

W kategorii „Junior”: I miejsce wywalczył Jan Erdman (UKS Komorów), II miejsce – Aleksander Piotrkowicz (UKS Komorów), III miejsce – Iwo Gopsz ( UKS Komorów ).

Kategorii „Open”  - I miejsce wywalczył Jacek Sosnowski, II miejsce – Marek Cyliński (UKS Komorów), III miejsce – Robert Błachuta (UKS Komorów) i IV miejsce – Jakub Biernacki (UKS Komorów).

Wszyscy zwycięzcy (od miejsca 1 do 3 oraz miejsce 4 w kat.Młodzik ) otrzymali pamiątkowe statuetki oraz wiele różnorodnych nagród rzeczowych. Poza tym nagrodę „pocieszenia” otrzymała w najmłodszej kategorii jedyna dziewczynka w „młodzikach” i na dodatek najmłodszy uczestnik naszego wiosennego turnieju. Dodatkowo każdy uczestnik turnieju otrzymał wodę – napój do picia oraz słodycze. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Jednocześnie chcielibyśmy serdecznie podziękować za wsparcie finansowe ze strony Gminy Michałowice, dzięki któremu możliwa była organizacja i przeprowadzenie kolejnej – VII już edycji wiosennego turnieju tenisa stołowego. Jeszcze raz gratulujemy aktualnym zwycięzcom VII Wiosennego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Michałowice i zapraszamy już teraz, wszystkich chętnych na kolejne przygody i rywalizację sportową w obecnym 2017 r. (grudniowy XII Mikołajkowy Turniej) podczas naszych turniejów upowszechniających tenis stołowy wśród wszystkich mieszkańców naszej społeczności.