21.03.2016 13:45

Wielki sukces szczypiornistów z Michałowic

154
Drużyna z Michałowic i tym razem nie miała sobie równych, wygrywając wszystkie mecze w rozegranym na szczeblu międzypowiatowym turnieju piłki ręcznej chłopców szkół podstawowych, który odbył się 17 marca w Teresinie. Chłopcy będą reprezentantami regionu podczas Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W zawodach wzięły udział drużyny, które zdobyły mistrzostwo swoich powiatów: mistrz powiatu pruszkowskiego - drużyna ze szkoły podstawowej w Michałowicach, powiatu sochaczewskiego - z Teresina, powiatu grodziskiego - z Podkowy Leśnej, powiatu żyrardowskiego - z Radziejowic oraz mistrzowie i wicemistrzowie  powiatu warszawskiego zachodniego - ze Starych Babic i Płochocina.

W fazie grupowej najlepszym zespołem grupy A została ekipa z Teresina, pokonując reprezentację Starych Babic 9:7 i Radziejowic 12:5.

W grupie B niepokonani zostali szczypiorniści z Michałowic, notując zwycięstwa z Podkową Leśną 10:5 i Płochocinem 10:4.

W meczu o III miejsce zagrały drużyny z Podkowy Leśnej i Starych Babic. Po zaciętym spotkaniu Podkowianie wygrali 11:10, zdobywając brązowy medal.

W finale  spotkały się drużyny z Michałowic i Teresina. Stawka była wysoka: zwycięzca, oprócz złotego medalu, zyskiwał także awans na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, podczas których spotykają się najlepsi z najlepszych z całego województwa.

Po zaciętej walce I miejsce i tytuł mistrzowski turnieju zdobyła reprezentacja z Michałowic, pokonując ekipę gospodarzy 8:4. Tym samym, po 3 latach, drużyna z Michałowic wraca na finały Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.