03.10.2018 08:35

Wizyta olimpijczyków w Michałowicach

168
Choć od ich występów i zwycięstw w wielkich imprezach minęło wiele lat, to oni nadal są czynni w sportowym życiu. Dziś wspierają swoich młodszych kolegów i koleżanki, ale przede wszystkim działają na rzecz promowania idei olimpijskich. Przykładem tego niech będzie Sympozjum Europejskich Stowarzyszeń Olimpijczyków.

Trzydniowe sympozjom to inicjatywa Towarzystwa Olimpijczyków Polskich, które z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości postanowiło włączyć się w ogólnopolskie obchody i zaprosić olimpijczyków, którzy reprezentują państwa Trójmorza na I Sympozjum Europejskich Stowarzyszeń Olimpijczyków.

Wiele tematów i rozmów znalazło się podczas trzydniowego sympozjum, a na jeden z tych dni olimpijczycy zawitali do naszej gminy. Dokładnie do Michałowic, gdzie działa Centrum Medyczne i Rehabilitacji Kriosonik i gdzie od lat olimpijczycy i sportowcy powracają do zdrowia po kontuzjach i urazach.

W spotkaniu, na zaproszenie organizatorów, udział wziął wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. "Jestem zaszczycony, że mogę uczestniczyć w waszym spotkaniu, w tak szanownym gronie, w gronie osób, którym kiedyś kibicowałem" – mówił Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice. "W naszej gminie wspieramy sport, a infrastruktura do jego uprawiania znajduje się przy każdej gminnej szkole. Po dzisiejszym spotkaniu z wami marzy mi się, żeby z tych naszych boisk narodził się choćby jeden sportowiec taki, jak wy".

Prezes Towarzystwa Olimpijczyków Polskich, Mieczysław Nowicki dziękując w imieniu uczestników sympozjum za ciepłe słowa podkreślił, że byli olimpijczycy są otwarci na współpracę i jeśli tylko na terenie gminy będą się odbywały imprezy sportowe, to bardzo chętnie wezmą w nich udział, aby wzmocnić ducha sportowego i ideę olimpijską.

Patronem medycznym Towarzystwa Olimpijczyków Polskich jest Centrum Medyczne i Rehabilitacji Kriosonik, ale w centrum nie tylko sportowcy mogą dochodzić do zdrowia, ponieważ placówka jest ogólnie dostępna dla wszystkich, którzy potrzebują rehabilitacji i pomocy działu fizjoterapii.

 

 

Podobne tematy: Michałowice

Zobacz także