13.11.2014 15:30

XI Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice

405
9 listopada, w niedzielę, 2014 r. w hali gimnastycznej Zespołu Szkół w Michałowicach odbył się XI Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. Otworzył go główny organizator imprezy, prezes Klubu Sportowego „Zdrowie” Jarosław Gajek. Rano zawodników odwiedził wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka.

Pomimo licznych obowiązków – obchody w miejscowościach naszej gminy Święta Niepodległości – na turniej na chwilę zajrzał wójt Krzysztof Grabka, by na ręce prezesa Gajka złożyć życzenia zawodnikom udanych walk.

 

Startowało 250 zawodniczek i zawodników z województwa mazowieckiego. W zawodach wzięły udział kluby: Mazowiecki Klub Karate Kyokushin – Międzyszkolny Klub Karate Kyokushin z Radzymina, Mińsko-Mazowiecki Klub Karate Kyokushin, Wołomiński Klub Karate Kyokushin, Klub Karate Kyokushin z Kobyłki, kluby Bushi – KSW Bushi Józefów, KSW Bushi Piaseczno; Stowarzyszenie Sportów Walki Husarz – Warszawa, Klub Karate Shinkyokushin SEKAJ z Warszawy oraz jako gospodarz Klub Sportowy Zdrowie – Michałowice.

Walki równolegle odbywały się na trzech matach: A, B i C. Sędziowie siedzący przy stolikach kolejno zapowiadają: Do walki przygotuje się (sędzia wymienia nazwisko) strona czerwona (w czerwonym kasku) i (w niebieskim kasku) strona niebieska (sędzia wymienia nazwisko).

 

Odbywa się walka za walką: na maty wchodzą kolejni zawodnicy, mija godzina za godziną. Sędziowie wstrzymują, przerywają walki rzucając niebieski albo biały woreczek na matę. Sędzia siedzący przy narożniku maty podnosi czerwoną albo białą chorągiewkę. Zawody rozpoczęły się rano, a zakończyły po zapadnięciu zmroku.

 

Ze względu na liczne kategorie (wiek, waga) podajemy tylko nazwiska zawodników z naszej gminy, którzy wyróżnili się na turnieju, a więc z klubu „Zdrowie”.

 

Miejsca na podium zajęli:

 

waga 23 – 26 kg

I – Maria Matusiewicz, rocznik 2007

 

waga do 22 kg

III – Mateusz Godlewski, rocznik 2007

 

waga 31 kg – 36 kg

III – Piotr Marczak, rocznik 2007

 

waga 23 – 24 kg

I – Henryk Szewczyk, rocznik 2006

 

waga do 25 kg

I – Maxymilian Tonley, rocznik 2006

 

waga 26 – 27 kg

I – Szymon Sobieraj, rocznik 2005

 

waga 31 – 34 kg

II – Mikołaj Woźniak, rocznik 2005

 

waga 35 – 40 kg

I –Tuan Sagan, rocznik 2005

 

waga 24 – 26 kg

I – Maciej Parol, rocznik 2004

 

waga do 31 kg

III –Pola Gradowska, rocznik 2004

 

waga do 36 kg

I – Tra Vu Linh, rocznik 2004

 

waga 36 – 38 kg

III – Krzysztof Gumiński, rocznik 2004

 

waga do 41 kg

III – Wojciech Bedełek, rocznik 2003

      

Waga +41 kg

I – Mateusz Mróz, rocznik 2003

 

waga do 60 kg

I – Mateusz Ruciński, rocznik 2003

 

 

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opublikowany przez: Stanisław Szałapak

Zobacz także