19.12.2018 09:10

XIII Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Michałowice

125
W niedzielę, 16 grudnia 2018 r. została rozegrana XIII edycja corocznego mikołajkowego turnieju tenisa stołowego o puchar Wójta Gminy Michałowice, która odbyła się w hali sportowej w ZSO w Komorowie. Turniej rozgrywany był w czterech kategoriach: „Młodzik”, „Junior”, „Open Amateur” i „Open Professional”.

Jak zwykle frekwencja dopisała i tym razem – zgłosiło się  60. uczestników, co świadczy niewątpliwie o dużej popularności tej dyscypliny sportowej.

Kategoria „Młodzik” rozgrywana była wg schematu „każdy z każdym”, kategorie „Junior” oraz „Open Amateur” rozgrywane były schematem „do 2. przegranych potyczek” (o zwycięstwie decydował wygrany mecz, zawodnik przegrywający rywalizował dalej), natomiast kategoria „Open Professional” rozgrywana była w 2. grupach wg schematu „każdy z każdym”. Mecze we wszystkich kategoriach rozgrywane były do 3. wygranych setów i oczywiście punktowane sety do 11. punktów.

Rywalizacja przebiegała pasjonująco, a każdy pojedynek był zacięty i każdy z uczestników walczył do ostatniej „piłeczki”. W końcu po wielu godzinach rywalizacji wyłoniono ostatecznych zwycięzców w czterech kategoriach.

Kategoria Młodzik: I miejsce wywalczył Adam Pilecki (UKS Komorów), II miejsce zajął Hubert Jagiełło (UKS Komorów), III miejsce Witek Hejduk (UKS Komorów).

Kategoria „Junior”: I miejsce wywalczyła  Julia Balcerzak (UKS Lupus Kabaty), II miejsce – Pascal Barmentloo (UKS Komorów), III miejsce – Jakub Myśliwiec ( UKS Komorów ).

Kategoria „Open Amateur”: I miejsce zdobył Jakub Biernacki (UKS Komorów), II miejsce – Artur Zamkowski (UKS Komorów), III miejsce – Oliver Grochała (Warszawa Ursus).

Kategoria „Open Professional”: I miejsce wywalczył Jerzy Kiełbik (Brwinów), II miejsce –Artur Wiśniewski (Bogoria Grodzisk Maz.),  III miejsce – Sławomir Woźniak  (UKS Komorów).

Wszyscy zwycięzcy od 1. do 3. miejsca otrzymali pamiątkowe statuetki i różnorodne nagrody rzeczowe oraz najmłodsi - nagrody pocieszenia. Dodatkowo każdy uczestnik turnieju otrzymał sportowy napój - wodę oraz mikołajkowe słodycze.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Równocześnie zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne przygody i rywalizację sportową już w nadchodzącym 2019 r. podczas naszych turniejów upowszechniających tenis stołowy wśród wszystkich mieszkańców naszej społeczności i łączących pokolenia.

Turniej był współfinansowany z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych, z zakresu kultury fizycznej i sportu.