XIII Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Marcysiak
W turnieju wzięło udział ponad 300 zawodników z 15 klubów. fot. Mariusz Marcysiak Ważenie zawodników przed walką. fot. Mariusz Marcysiak Ostatnie wskazówki sędziego głównego maty dla sędziów technicznych. fot. Mariusz Marcysiak Najmłodsi adepci KS Zdrowie w konkurencji kata. fot. Mariusz Marcysiak Walki dziewcząt były równie emocjonujące jak pojedynki chłopców. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak Sędziowie bardzo dokładnie liczyli każde uderzenie zawodników. fot.Mariusz Marcysiak Cios za cios. fot. Mariusz Marcysiak Uroczysta dekoracja zwycięzców. Od lewej prezes OZKWM – Tomasz Lenkiewicz, prezes KS Zdrowie - Jarosław Gajek oraz pozostali sędziowie zawodów. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice, turniej karate

Już po raz XIII na matach Zespołu Szkół w Michałowicach, odbył się Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice.


Tegoroczny turniej został rozegrany 13 listopada i tak jak w latach ubiegły cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem klubów karate tradycyjnego z terenu naszego województwa i nie tylko.

 

W XIII edycji turnieju wystartowało ponad 300 zawodników z 15 klubów, w tym zawodnicy Mazowieckiej Ligi Karate, dla których uczestnictwo w zawodach było kolejnym ważnym sprawdzianem w lidze. W turnieju uczestniczyli zawodnicy z klubów m.in. z Warszawy, Mińska Mazowieckiego, Józefowa, Radzymina, Ostrołęki, Otwocka, Piaseczna, Nadarzyna i Michałowic – KS „Zdrowie” – gospodarz turnieju oraz jeden klub z Łodzi.

 

Prezes Klubu Sportowego „Zdrowie”, Sensei Jarosław Gajek i jednocześnie sędzia główny turnieju, kilka minut po godz. 10. oficjalnie otworzył turniej, w czasie którego zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach na trzech matach i w kilkunastu kategoriach.

 

W pierwszej części turnieju na matach pojawili się zawodnicy Mazowieckiej Ligi Karate, którzy są już zaprawieni w turniejowych bojach. W tym roku ze względów bezpieczeństwa zawodników oraz dostosowywania zasad do przyszłych olimpijskich reguł, konkurencja kumite została rozegrana w formule light contact. Natomiast w sesji popołudniowej do rywalizacji przystąpili zawodnicy startujący w turnieju „Pierwszy Kroczek”, czyli zawodnicy rozpoczynający swoją przygodę z karate tradycyjnym.

 

Organizowany przez KS „Zdrowie” turniej od wielu lat charakteryzuje się wysokim poziomem sportowej rywalizacji oraz wysokim poziomem pod względem organizacyjnym. Zaangażowanie członków kierowanego przez Senseia Jarosława Gajka klubu w przygotowanie i przeprowadzenie turnieju sprawiają, że z roku na rok do turnieju przystępuje coraz więcej zawodników, podnosząc tym samym jego rangę czym też rozsławia naszą gminę.

 

Na zakończenie turnieju odbyło się uroczyste wręczenie zwycięzcom pucharów i pamiątkowych dyplomów. Puchary Wójta Michałowice wręczali: organizator i prezes KS „Zdrowie” – Jarosław Gajek, prezes Okręgowego Związku Karate Województwa Mazowieckiego – Tomasz Lenkiewicz oraz sędziowie turnieju.

 

XIII Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice został sfinansowany z dotacji gminnej dla organizacji pozarządowych.    

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Dzień Matki u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Matki u michałowickich seniorów 20.05.2018 17:20

„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność”. To miłość matki, mamy, mamusi. Słowa wypowiadane przez dzieci na całym świecie.

czytaj więcej
Spotkanie wielkanocne michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkanoc nastała, moc radości dała! 10.04.2018 09:25

W nastroju przeżywania świąt Wielkiej Nocy spotkali się seniorzy z Michałowic.

czytaj więcej
Zumba w Granicy. fot. Mariusz Marcysiak

Sportowo – taneczna gmina, czyli jak w miły sposób poprawić kondycję i uwolnić przy tym solidną dawkę endorfin. 09.03.2018 10:20

Jeżeli na co dzień brak nam energii i czujemy się przemęczeni, a także nierzadko podenerwowani, to znak, że potrzebujemy czegoś dla ucha i ciała.

czytaj więcej
Warsztaty kulinarne w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Wielkie gotowanie w Michałowicach 19.02.2018 13:00

Dobre jedzenie to nie tylko dobry przepis, ale również odpowiednie produkty i umiejętności, które sprawią, że nasza kuchnia odniesie sukces. A niezłym początkiem do tego sukcesu były warsztaty kulinarne w Michałowicach.

czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Dzień Babci i Dziadka u michałowickich seniorów 05.02.2018 12:15

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Jest to święto najwspanialszych osób na świecie, dlatego też jego obchody wymagają wyjątkowej oprawy, tak jak w minioną sobotę, 4 lutego, w Michałowicach.

czytaj więcej
Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 18.12.2017 20:10

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej
XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice 21.11.2017 14:15

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.

czytaj więcej
Koncert pieśni patriotycznej w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Patriotycznie rozśpiewane Michałowice 21.11.2017 11:00

Wydarzeniem kończącym gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru „Michałowiczanka”.

czytaj więcej