XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice. fot. Mariusz Macysiak
W turnieju udział wzięło blisko 350 zawodników z 17 klubów. fot. Mariusz Marcysiak Ostatnie uwagi sędziego, fot. Mariusz Marcysiak sprawdzenie o co idzie gra, fot. Mariusz Marcysiak rozgrzewka żeby nie doznać kontuzji fot. Mariusz Marcysiak i turniej można rozpocząć. fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz Marcysiak fot. Mariusz marcysiak fot. Mariusz Marcysiak i Puchar Wójta Gminy Michałowice zdobyty. fot. Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: Michałowice, turniej karate

Blisko 350 zawodników walczyło na matach w Michałowicach o Puchar Wójta Gminy Michałowice.


Tegoroczny turniej odbył się 18 listopada i podobnie jak w latach ubiegłych zawodnicy licznie stawili się na matach Zespołu Szkół w Michałowicach. Dokładnie zawodnicy z 17 klubów Mazowieckiej Ligi Karate, rywalizowało w konkurencjach kumite i kata. Turniej był podzielony na dwie części, tak aby zapewnić udział w zawodach zarówno zawodnikom z wyższym stopnień umiejętności jak i zawodnikom zaczynającym swoją przygodę z tym sportem. Sportem, a w zasadzie sztuką, ponieważ karate zgodnie z japońską tradycją jest sztuką walki, a jej popularność znana jest na całym świecie.

 

Kilka minut po dziesiątej Sensei Jarosław Gajek dokonał uroczystego otwarcia turnieju, którego sędzią głównym był Sensei Mariusz Mazur – 5 dan i pięciokrotny Mistrz Polski.

 

W pierwszej kolejności do rywalizacji na matach przystąpili zawodnicy w konkurencji kata, czyli serii skoordynowanych ćwiczeń/ruchów, które wykonywane są z zachowaniem odpowiedniej i ustalonej kolejności. W tej konkurencji równie ważna jak kolejność wykonywania ruchów jest też tempo i dynamika. Kata to swego rodzaju improwizacja walki bez przeciwnika, a dokładnie kilkoma przeciwnikami.

 

Po konkurencji kata przyszedł czas na realne starcie w kumite. Wzorem ubiegłego roku ze względów bezpieczeństwa zawodników oraz dostosowywania zasad do olimpijskich reguł, konkurencja kumite została rozegrana w formule light contact. W tej najbardziej widowiskowej konkurencji karate wszyscy zawodnicy zaprezentowali się wspaniale, jednak jak w każdym turnieju zwycięzca może być tylko jeden, więc każdy starał się ze wszystkich siła, aby osiągnąć zwycięstwo.  

 

Zarówno zawodnicy startujący w turnieju głównym jak i turnieju „Pierwszy kroczek” rywalizowali w swoich kategoriach, a o podziale do kategorii decydował rok urodzenia, płeć i waga, która była sprawdzana w dniu turnieju.

 

Udział w turnieju o Puchar Wójta Gminy Michałowice to jak mówi Sensei Jarosław Gajek – organizator turnieju, nagroda dla zawodników za ich cały rok wytężonej pracy i wielu godzin ćwiczeń. Turniej ma też cel motywacyjny do osiągania jeszcze lepszych wyników zarówno dla zawodników jak i sensejów/trenerów.

 

Turniej zakończyła uroczyste wręczenie zwycięzcom pucharów i pamiątkowych dyplomów. 

 

XIV Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Michałowice został sfinansowany z dotacji gminnej dla organizacji pozarządowych. 

 

 

Opublikowane przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także

Kolędowanie z zespołem Pectus. fot. Mariusz Marcysiak

Kolędowanie z zespołem Pectus 14.01.2018 12:59

Po blisko pięciu latach do naszej gminy ponownie zawitał zespół Pectus. Zespół, który tworzą czterej przesympatyczni bracia Szczepanikowie. Tomek, Marek, Mateusz i Maciek tym razem zaśpiewali nam znane i lubiane kolędy oraz najsłynniejsze piosenki bożonarodzeniowe.

czytaj więcej
Zmiana godzin otwarcia lodowiska w okresie ferii (15-26 stycznia)

Zmiana godzin otwarcia lodowiska w okresie ferii (15-26 stycznia) 12.01.2018 15:10

Podczas ferii ulegną zmianie godziny otwarcia lodowiska. Od poniedziałku do piątku lodowisko będzie czynne w godz. 9.00-13.00 oraz 15.00-21.00 (w godz. 13.00-15.00 przerwa techniczna). Natomiast w soboty i niedziele można skorzystać z lodowiska w godzinach 10.00-13.00 oraz 15.00-21.00 (w godz. 13.00-15.00 przerwa techniczna)

Zapraszamy!

czytaj więcej
Rodzinne granie w planszówki w Miochałowicach

Rodzinne granie w planszówki w Miochałowicach Data wydarzenia: 10.02.2018

Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza na warsztaty gier planszowych. W programie prezentacja gier, rozgrywki i turnieje oraz loteria z nagrodami (10 lutego, w godz. 11.00-13.00)

czytaj więcej
Zabawa kostiumowa Walentynki na parkiecie

Zabawa kostiumowa"Walentynki na parkiecie" Data wydarzenia: 10.02.2018

Sołtys Sołectwa Michałowice zaprasza mieszkańców na zabawę kostiumową "Walentynki na parkiecie". Zgłoszenia sms proszę kierować pod numer 600 058 085 od dnia 15 stycznia. Decyduje kolejność zgłoszeń. (10 lutego, godz. 20.00)

czytaj więcej
Wigilia michałowickich seniorów. fot. Mariusz Marcysiak

Wigilia michałowickich seniorów 18.12.2017 20:10

Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Radości osobistej, rodzinnej i w gronie znajomych. Wigilia michałowickich seniorów, która w minioną niedzielę, 17 grudnia odbyła się w szkole podstawowej w Michałowicach była tego bardzo dobrym przykładem.

czytaj więcej
XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne. fot. Mariusz Marcysiak

XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży 21.11.2017 21:50

Tak, tak to były już XIII Michałowickie Spotkania Artystyczne Dzieci i Młodzieży. Spotkania, które są swego rodzaju festiwalem talentów najmłodszych mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

czytaj więcej
Koncert pieśni patriotycznej w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Patriotycznie rozśpiewane Michałowice 21.11.2017 11:00

Wydarzeniem kończącym gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, był koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru „Michałowiczanka”.

czytaj więcej
„Iluzja” w letnim kinie plenerowym w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

„Iluzja” w letnim kinie plenerowym w Michałowicach 31.07.2017 07:05

Leżaki i światowa produkcja do obejrzenia pod chmurką czekało na chętnych chcących miło spędzić czas.

czytaj więcej
40-lecie Koła nr 2 Związku Emerytów, Rencistów Inwalidów w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

40 lat minęło! 09.07.2017 13:40

Szacownego jubileuszu 40-lecia doczekało się Koło nr 2 w Michałowicach Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów (ZERiI). Z tej okazji w minioną sobotę, 8 lipca w sali Centrum Medycznego i Rehabilitacji KRIOSONIK odbyło się jubileuszowe przyjęcie.

czytaj więcej
Piknik Rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach. fot. Mariusz Marcysiak

Doroczny Piknik Rodzinny w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach 03.06.2017 19:25

Biedronki, Krasnale, Motylki, Słoneczka, Tygryski, Zajączki, Misie, Kotki i Pszczółki. Wszystkie grupy przedszkolaków wraz z rodzicami spotkały się na dorocznym pikniku rodzinnym w Gminnym Przedszkolu w Michałowicach.

czytaj więcej