06.06.2016 10:10

XVIII Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

98
W dniach 27-29.05.2016 odbyły się XVIII Finały Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej. Turniej odbywał się w SP nr 7 w Ciechanowie.

Udział w zawodach wywalczyło 8 najlepszych szkolnych drużyn w województwie. Reprezentantami naszego regionu była SP z Michałowic zwycięzca rozgrywek na szczeblu miedzypowiatowym. Turniej rozgrywany był w dwóch grupach. Młodzi Szczypiorniści z Michałowic rozpoczęli od remisu 10:10 ze SP z Radomia. W drugim meczu który dawał przepustkę do półfinałów i strefy medalowej Michałowice po zaciętym boju uległy 5:6 drużynie z Przasnysza. Ostatni mecz w grupie ekipa z Michałowic uległa bardzo dobrze grającej drużynie gospodarzy. W ostatnim dniu turnieju rozgrywane były mecze o miejsca i  Michałowice zwyciężyły z drużyną z Sokołowa Podlaskiego 11:9 zajmując V miejsce w Igrzyskach Mazowieckich. Gratulujemy. Złoty medal po zaciętym finale zdobyła SP z Płocka, srebro Ciechanów, brąz Przasnysz .

Skład drużyny : Piotr Brodowicz, Antoni Ślezak, Szymon Gruda, Marcel Sołowiej,  Bartosz Mantey, Mikołaj Grochala, Szymon Rzepniewski, Wojciech Bedełek, Maciej Czernicki, Krzysztof Kiersnowski, Stanisław Burs, Maksymilian Brejnak, Mateusz Ruciński