04.12.2016 20:20

Złoto dla koszykarzy z gminy Michałowice w turnieju „Mazovia Cup”

245
Turniej koszykówki chłopców szkół gimnazjalnych, to trzecie rozgrywki, jakie w tym roku odbyły się w ramach „Mazovia Cup” sezonu 2016-2017.

3 grudnia do sali na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Komorowie, gdzie odbył się turniej, przybyło siedem drużyn zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gmin Zachodniego Mazowsza – „Mazovia”. Zawodnicy z Podkowy Leśnej, Michałowic, Nadarzyna, Leszna, Błonia, Milanówka i Brwinowa rywalizowali w dwóch grupach.

 

Turniej koordynowany przez trenera Grzegorza Tomaszewskiego rozpoczął się punktualnie o 8: 30, a wśród kibicujących naszej drużynie był wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka.

 

Po fazie grupowej przyszedł czas na wielkie emocje w rozgrywce finałowej, gdzie walcząc o zwycięstwo spotkały się drużyny z Błonia i Michałowic, a zawodnicy z Milanówka i Podkowy Leśnej stoczyli bój o 3 miejsce.

 

Wysoka forma koszykarzy naszej drużyny sprawiła, że w meczu finałowym zdecydowanie pokonali zawodników z Błonia, choć trzeba przyznać, że pod jego koniec mogli przyprawić kibiców o zawał serca. Jednak tak się nie stało, a spotkanie zakończyło się wynikiem 17: 10 i tym samym koszykarze z naszej gminy zostali zwycięzcami turnieju.

 

Na zakończenie turnieju odbyła się uroczysta dekoracja medalowa, której wspólnie dokonali wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka i burmistrz Podkowy Leśnej – Artur Tusiński. Wręczając jednocześnie uczestnikom turnieju pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody.

 

Klasyfikacja końcowa Turnieju koszykówki chłopców szkół gimnazjalnych – „Mazovia Cup” 2016

 

  1. Michałowice
  2. Błonie
  3. Podkowa Leśna
  4. Milanówek
  5. Leszno
  6. Nadarzyn
  7. Brwinów

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak
Podobne tematy: szkoła w Komorowie, Mazovia

Zobacz także