13.12.2017 08:30

Złoto i brąz na ogólnopolskim turnieju w Łomży

68
Na Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki w Łomży zawodnicy z UKS Akademia Koszykówki Komorów wywalczyli złoto i brąz. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Karol Skrętowski, zaś w najlepszej piątce znaleźli się Maciek Małecki i Janek Paradowski. Gratulujemy!

Pod koniec listopada koszykarze z UKS Akademia Koszykówki Komorów udali się na turniej ogólnopolski do Łomży. Była to już 25 edycja turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Łomża.

W turnieju w kategorii 2007 klub z Komorowa wystawił dwa zespoły. Jeden z rocznika 2007, drugi szkoleniowo młodszy.

Po trzech dniach rywalizacji w finale spotkał się  zespół z Komorowa I z zespołem z MKS z Grójca. Komorów I wygrał 47 : 20, zajmując tym samym I miejsce w turnieju.

W rozgrywkach o trzecie miejsce komorowski młodszy zespół, po zaciętym meczu, wygrał z  UKS "47" Białystok 22:17.

8. JAR Elbląg

Chłopcy otrzymali brązowe i złote medale oraz puchary. Najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju został Karol Skrętowski. W piątce gwiazd turnieju znaleźli się Maciek Małecki i Janek Paradowski. W drugiej piątce wyróżniono Wojtka Borka oraz Pawła Mazurka. Najlepszymi zawodnikami w zespole okazali się Cezary Miernicki oraz Tomasz Bodzan.

Drużyny z UKS Akademii Koszykówki Komorów mogły uczestniczyć w turnieju dzięki dotacji gminnej dla organizacji pozarządowych, a także wsparciu rodziców .