04.03.2020 11:30

70-lecie małżeństwa mieszkańców naszej gminy

263
Pani Helena i Stefan Praszczałkowie, mieszkańcy Granicy, obchodzą dziś (4 marca) wyjątkowy jubileusz - 70-lecie małżeństwa.

Państwo Praszczałkowie zaprosili Panią Wójt Małgorzatę Pachecką do swojego domu, by wspólnie uczcić ten wspaniały jubileusz. Podczas wizyty, Pani Wójt wręczyła jubilatom pamiątkową tabliczkę z życzeniami i gratulacjami oraz dyplomy od gminy.

Pan Stefan Praszczałek urodził się i mieszkał przez młode lata w naszej gminie, wyruszył jednak za pracą do Jeleniej Góry, gdzie poznał Panią Helenę – rodowitą góralkę z Makowa Podhalańskiego. W województwie dolnośląskim małżonkowie spędzili większość wspólnych lat i tam wychowali pięcioro dzieci. W 1980 roku Pan Stefan i Pani Helena postanowili jednak wrócić do Gminy Michałowice i tu zostać na jesień swojego życia.

Gratulujemy Państwu Praszczałkom tak pięknej rocznicy i życzymy zdrowia oraz kolejnych wspólnych lat!

Opublikowany przez: Agnieszka Rzewuska
Podobne tematy: Wydarzenia Urzedu Gminy

Zobacz także