22.03.2019 08:45

Dołącz do nas - rozlicz PIT w gminie Michałowice

235
To tylko dwa kroki. Wystarczy złożyć zeznanie podatkowe w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie i wpisać gminę Michałowice jako miejsca zamieszkania, a dzięki temu część Państwa podatku dochodowego będzie przeznaczona na działania realizowane w naszej gminie.

Podatek dochodowy od osób fizycznych jest głównym z dochodów naszej gminy, stanowi aż 43,4%. Od każdego 1000 zł zapłaconego podatku do naszej gminy wraca blisko 38%, czyli 380 zł, ale tylko w przypadku, gdy nasi mieszkańcy:

  • składają zeznanie w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie
  • oraz wpisują gminę Michałowice jako miejsce zamieszkania

To tylko dwie rubryki do wypełnienia, a zmienić mogą wiele! Dzięki temu część Państwa podatku dochodowego zostanie przeznaczona na działania realizowane bezpośrednio przez naszą gminę (szczegółowo na co przeznaczane są nasze pieniądze w infografice poniżej).

Ustawa o PIT (ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym, art. 45 ust. 1b) określa, że urzędem skarbowym właściwym do składania rocznych zeznań podatkowych jest urząd stosowny według miejsca zamieszkania podatnika. Równoznaczne jest to z tym, że dla organu podatkowego adres zameldowania nie ma żadnego znaczenia.

 

 

podatki

                              

d

 

 

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji
Podobne tematy: podatki, Urząd Skarbowy

Zobacz także