24.06.2019 10:45

Ostatnie spotkanie Michałowickiego Otwartego Uniwersytetu Wszelkiego Wieku

107
Już nie od dzisiaj wiadomo, że ruch to zdrowie, lecz warto dowiedzieć się, jak ten ruch wykorzystać jeszcze bardziej na naszą korzyść.

Na ostatnim spotkaniu Michałowickiego Uniwersytetu Otwartego w bieżącym roku akademickim zatytułowanym "Najlepsze formy aktywności seniora" fizjoterapeutka Małgorzata Grodzicka opowiadała, w jaki sposób można zaktywizować swoje ciało. Wykład skierowany był do starszych osób mieszkających w naszej gminie, chcących poznać metody ćwiczeń, po to, aby później móc pomóc sobie na w mnóstwie dolegliwości, jedynie poprzez codzienną aktywność fizyczną.

Spotkanie, rozpoczęło się od krótkiej prezentacji, podczas której autorka pokazała praktyczne informacje dotyczące wskazań oraz przeciwwskazań do ćwiczeń oraz serdecznie zapraszała wszystkich seniorów do aktywności sportowej. Następnie prowadząca już w praktyce pokazała wszystkie tajniki efektywnych i zdrowych ćwiczeń. Słuchając spokojnego jazz'u wszyscy uczestnicy po kolei ćwiczyli i rozciągali wszystkie partie mięśni. To było wspaniałe i aktywne spotkanie!

Do zobaczenia za rok!

 

Autor zdjęć i tekstu: Mikołaj Warsztocki

Zobacz także