30.05.2022 13:59

"Tydzień bez zabawek" w gminnym przedszkolu w Nowej Wsi

31
Na przełomie lutego i marca dzieci z grupy Smerfy z Gminnego Przedszkola w Nowej Wsi brały udział w innowacyjnym projekcie – "Tydzień bez zabawek".

Kilka dni wcześniej rodzice przynosili do przedszkola rożne rzeczy, które zabawkami nie są. Przedszkolaki wiedziały, że z sali znikną wszystkie zabawki, ale nie do końca nam wierzyły, były też przekonane, że będzie im się nudzić.  

W czasie trwania projektu dzieci wspólnie z Paniami wykonywały różne zabawki, miały kąciki do samodzielnego tworzenia. W ciągu tygodnia zrobiliśmy np. boisko z kartonu, makietę miasta czy domek grupy Smerfy. Nowe zastosowanie znalazły kawałki styropianu (stały się klockami), fasola i groch (służyły do segregowania) oraz guziki (segregowanie, nawlekanie, układanie konstrukcji).  

Z dnia na dzień dzieciom podobało się coraz bardziej, na koniec projektu niemalże jednogłośnie przedszkolaki stwierdziły, że był to SUPER TYDZIEŃ i nie chcą starych zabawek!  

Z rozmów z rodzicami wiemy, że dzieci dużo opowiadały rodzicom w domu o "Tygodniu bez zabawek". Były bardzo zadowolone. Lubimy sprawiać im radość.   

Wychowawczynie Grupy Smerfy  

Opublikowany przez: Stanowisko ds. promocji
Podobne tematy: przedszkole w Nowej Wsi

Zobacz także