Przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji „Szkoła do hymnu”
16w Ogólnopolskiej Akcji „Szkoła do hymnu”, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
To wyjątkowe przedsięwzięcie co roku łączy uczniów i przedszkolaków z całej Polski, którzy wspólnie – w duchu patriotyzmu i jedności – śpiewają hymn narodowy
w przededniu Narodowego Święta Niepodległości.
Punktualnie o godzinie 11:11, w salach przedszkolnych rozbrzmiały dźwięki „Mazurka Dąbrowskiego”. Dzieci z dumą i przejęciem odśpiewały cztery zwrotki hymnu, stając się częścią wielkiej ogólnopolskiej wspólnoty uczniów, nauczycieli i wychowawców, którzy
w tym samym momencie oddawali hołd Ojczyźnie.
Celem akcji „Szkoła do hymnu” jest wspólne, radosne przeżywanie Święta Niepodległości oraz kształtowanie wśród najmłodszych postaw patriotycznych i szacunku do polskich symboli narodowych – flagi, godła i hymnu. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Mikołaja Kopernika Nowej Wsi do wydarzenia przygotowywano się już wcześniej. Dzieci poznawały historię polskich symboli narodowych, słuchały pieśni patriotycznych oraz rozmawiały o tym, czym jest wolność i dlaczego warto ją pielęgnować.
Tego dnia w przedszkolu panowała uroczysta atmosfera – sale ozdobiono biało-czerwonymi dekoracjami, a dzieci ubrane w odświętne stroje z dumą prezentowały barwy narodowe. Wspólne odśpiewanie hymnu było dla najmłodszych piękną lekcją historii
i tożsamości narodowej, ale też wzruszającym przeżyciem, które na długo pozostanie w ich pamięci.
Udział w akcji „Szkoła do hymnu” stał się doskonałą okazją do rozmów o patriotyzmie, wspólnocie i miłości do Ojczyzny. Dzieci z zaangażowaniem i radością pokazały, że również najmłodsi potrafią w piękny sposób uczcić tak ważne dla Polski święto.
Serdecznie gratulujemy wszystkim przedszkolakom oraz ich wychowawcom
za wspaniałe przygotowanie i aktywny udział w tym wyjątkowym wydarzeniu!
Autor:
Anna Firlik, nauczyciel
Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Nowej Wsi
Zobacz także