22.08.2019 14:20

„Wehikuł czasu - wędrówki do przeszłości i przyszłości” - Półkolonie 19.08.2019-30.08.2019

60
Ostatnie dwa tygodnie wakacji, to już tradycyjnie dla grupy dzieci z naszej gminy czas spędzony na półkoloniach organizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Michałowice. Od poniedziałku, 19 sierpnia, ruszyła kolejna edycja.

Pod czujnym okiem pani Beaty Pawełczyńskiej, wszystkie dzieci wraz z wychowawcami oraz wolontariuszami realizują bogaty program półkolonii. W bieżącym roku gościmy w naszej gminie wolontariuszy z Serbii, Hiszpanii, Włoch, Turcji, Chin, Portugalii oraz dwie koordynatorki naszych wolontariuszy.

Zajęcia rozpoczęły się warsztatami: „Rufus w opałach – poznaj zagrożenia, z którymi możesz spotkać się każdego dnia”, podczas których dzieci poznały zasady bezpieczeństwa. We wtorek uczestnicy byli na wycieczce w Muzeum Figur Stalowych, gdzie obejrzeli kolekcję wyjątkowych rzeźb wykonanych ze stali. a w środę czekało na nich mnóstwo atrakcji w Parku Rozrywki Julinek. Każdy dzień zaskakuje ilością ciekawych zajęć. Program półkolonii zapowiada się bardzo interesująco. Z niecierpliwością wszyscy czekamy, co przyniosą następne dni.

Autor:

Magdalena Mosiejczyk-Gołos

Podobne tematy: półkolonie, GOPS

Zobacz także