Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Nowej Wsi już jedenasty raz
Mimo mrozu i śnieżycy wolontariusze wracali zadowoleni i z pełnymi puszkami Licytacje darów dostarczyły wszystkim wielu emocji Właścicielem koszulki WOŚP został obecny na finale Wójt Gminy Michałowice Krzysztof Grabka A ofiarowany przez samorząd szkolny miś Eustachy trafił w ręce najmłodszych Licytowano również okolicznościowy tort Na scenie przez całe popołudnie prezentowały się dzieci i młodzież Była okazja do zmierzenia ciśnienia i poziomu cukru we krwi Ogromnym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa Serduszkowa kawiarenka pełna była rozmaitych pyszności przygotowanych przez rodziców uczniów
Podobne tematy: WOŚP

W tym roku, w Zespole Szkół w Nowej Wsi udało się zebrać aż ponad 31 tysięcy złotych. To największa kwota w historii tutejszych finałów WOŚP.


W niedzielę 10 stycznia, podczas XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w całej Polsce zbierano środki na wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci. Tradycyjnie w akcję włączyła się Szkoła w Nowej Wsi.

Uczniowie, rodzice i nauczyciele włożyli mnóstwo wysiłku, aby jak najlepiej wesprzeć akcję, zainicjowaną przez Jurka Owsiaka. Przypomnijmy, że podczas poprzednich dziesięciu finałów, udało się tu zebrać pokaźną sumę 206 565,32 złotych.
Jak zwykle, z samego rana w teren wyruszyli wolontariusze. W tym roku mieli naprawdę trudne zadanie, ponieważ zima zaatakowała wyjątkowo ostro. Wracali zziębnięci, ale radośni. Mieszkańcy nie żałowali pieniędzy, a puszki z godziny na godzinę stawały się coraz cięższe.

A o godzinie 15 rozpoczął się finał w szkole. Wszystkich obecnych przywitała Dyrektor Ewa Dymura, a chwilę później na scenie pojawili się młodzi artyści. Dzieci z zerówki i przedszkolaki śpiewały piosenki i tańczyły. Tego dnia w szkole było naprawdę mnóstwo atrakcji i możliwości zasilenia konta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Bardzo wielu emocji dostarczyła wszystkim licytacja darów, wśród których były między innymi: koszulka, kubek i kalendarze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, karnety na jazdę konną, programy antywirusowe, ręcznie malowany talerz i wiele, wiele innych wspaniałych rzeczy. Kwoty za licytowane przedmioty były naprawdę imponujące. Właścicielem koszulki został Wójt Gminy Michałowice Krzysztof Grabka, który od samego początku uczestniczył w finale.
Odbył się pokaz tańca towarzyskiego, swoimi umiejętnościami chwaliły się dzieci ze szkoły muzycznej Akolada, występowała młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum, zorganizowano aukcję prac plastycznych. W tym roku była również możliwość pomiaru ciśnienia tętniczego oraz zbadania poziomu cukru we krwi. Ogromną atrakcją była jak zwykle loteria fantowa. Kolejka po losy była bardzo długa już od samego początku.Tradycyjnie też działała serduszkowa kawiarenka, gdzie na wszystkich czekało jadło polskie oraz niezliczona ilość rozmaitych przepysznych ciast. Nie sposób było spróbować wszystkich.

Wieczorna dyskoteka to z kolei punkt programu, na który czekała niecierpliwie cała młodzież.
A w poniedziałek nadszedł czas na liczenie pieniędzy, trwało to aż do wtorkowego południa.

Kolejny finał za nami… jak zwykle bardzo udany. Nowa Wieś znów stanęła na wysokości zadania. A wszystko to dzięki ogromnej pracy, aktywności i zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły. I oczywiście dzięki hojnym mieszkańcom Nowej Wsi i ich wyjątkowo wielkim sercom.

Opublikowane przez: Anna Bąkowska

Zobacz także

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowej Wsi 17.01.2017 20:59

W tym roku sztab w Nowej Wsi zebrał rekordową kwotę 64 309,97 zł, ponad 14 tys. więcej niż w ubiegłym roku. Fundusze te, zgodnie z ideą 25. finału WOŚP, zostaną przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

czytaj więcej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie. Foto: bz.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie 16.01.2017 11:05

Podczas 25. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy padł w Komorowie rekord. Udało się zebrać ponad 58 350 zł. Jest to ponad dziesięć tysięcy więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym. Pieniądze do puszek zbierało 94 wolontariuszy. Wielu uczniów i nauczycieli zaangażowanych było w organizację koncertu i licytację w miejscowej szkole.

czytaj więcej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Nowej Wsi

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowej Wsi 15.01.2013 00:00

W niedzielę 13 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w całej Polsce dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. W Nowej Wsi zebrano 38 288 złotych.

czytaj więcej
21 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Komorowie

21 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Komorowie 14.01.2013 15:00

W tym roku Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Komorowie, udało się zebrać ponad 40 230 złotych. Pieniądze do puszek zbierało osiemdziesięciu ośmiu wolontariuszy. Wielu uczniów i nauczycieli zaangażowanych było w organizację imprezy towarzyszącej w komorowskiej szkole. Szefem komorowskiego sztabu WOŚP był Dariusz Zaręba. WOŚP wpierała w tym roku również Elżbieta Gradowska, wieloletnia dyrektor szkoły, a także szefowa sztabu w latach ubiegłych.

czytaj więcej
Nowa Wieś - XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Nowej Wsi już trzynasty raz!!! 10.01.2012 00:00

W tym roku, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi udało się zebrać aż ponad 43,5 tys. złotych. To największa kwota w historii tutejszych finałów WOŚP.

czytaj więcej
W komorowskim sztabie 60 wolontariuszy zbierało pieniądze do puszek

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – Komorów 2012 09.01.2012 13:00

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz dwudziesty. W Komorowie sztab WOŚP liczył 60 wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze do puszek. Wielu uczniów i nauczycieli zaangażowanych było w organizację imprezy towarzyszącej w komorowskiej szkole. Szefem komorowskiego sztabu WOŚP był Dariusz Zaręba. WOŚP wpierała w tym roku również Elżbieta Gradowska, wieloletnia dyrektor szkoły, a także szefowa sztabu w latach ubiegłych. Zebrano ponad 34 tys. zł.

czytaj więcej
Ewa Dymura Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi powitała wszystkich przybyłych na XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi – zebrano ponad 42 tys. złotych. 11.01.2011 10:00

Nowa Wieś kolejny raz stanęła na wysokości zadania. Zebrane środki to zdecydowanie najwyższa kwota spośród wszystkich dotychczasowych finałów.

czytaj więcej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie - komorowscy wolontariusze

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie 10.01.2011 21:00

W tym roku Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Komorowie, udało się zebrać ponad 42 tysięcy złotych. Jest to o ponad tysiąc złotych więcej, w porównaniu z rokiem ubiegłym. Pieniądze do puszek zbierało stu wolontariuszy z gimnazjum i liceum. Do akcji włączyli się również uczniowie szkoły podstawowej, którzy zbierali pieniądze w asyście rodziców. Szefem sztabu WOŚP od lat jest pani Elżbieta Gradowska.

czytaj więcej
Od rana wolontariusze WOŚP z Komorowa zbierali pieniądze do puszek.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Komorów 2010 12.01.2010 18:00

W tym roku Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Komorowie udało się zebrać ponad 38 tysięcy złotych. Pieniądze do puszek zbierało stu wolontariuszy z gimnazjum i liceum. Na rzecz Orkiestry komorowscy tenisiści, pod okiem Wojciecha Bentyna, dyrektora gimnazjum, zorganizowali zawody. Szefem sztabu WOŚP od lat jest pani Elżbieta Gradowska.

czytaj więcej