Ewa Dymura Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi powitała wszystkich przybyłych na XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
W Nowej Wsi Orkiestra zagrała w tym roku już po raz dwunasty Wśród gości obecny był wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka z małżonką Jednym z punktów programu były pokazy judo Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki... ...i wielu innych młodych artystów Uczniowie z Nowej Wsi przygotowali wystawę bożonarodzeniowych szopek Serduszkowa kawiarenka jak zwykle cieszyła się ogromnym powodzeniem Dużą atrakcją dla najmłodszych był bal kostiumowy Przez cały czas na bieżąco liczono pieniądze z puszek przynoszonych przez wolontariuszy
Podobne tematy: WOŚP

Nowa Wieś kolejny raz stanęła na wysokości zadania. Zebrane środki to zdecydowanie najwyższa kwota spośród wszystkich dotychczasowych finałów.


W niedzielę 9 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w całej Polsce dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.
To już XIX Finał, a Zespół Szkolno – Przedszkolny w Nowej Wsi, włączył się w tym roku w tę szczytną akcję organizowaną przez Jurka Owsiaka po raz dwunasty. W ubiegłych latach, dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich mieszkańców, w Nowej Wsi zebrano łącznie 239 311, 7 złotych.
W niedzielny poranek jak zwykle w teren wyruszyli wolontariusze z puszkami, a o godzinie 15 w szkolnej hali sportowej rozpoczął się wielki finał. Wszystkich powitała dyrektor Ewa Dymura, następnie tradycyjnie wykonana została piosenka „Razem weselej”. Jak co roku dla przybywających przygotowano mnóstwo atrakcji. Wśród obecnych gości był wójt gminy Michałowice Krzysztof Grabka z małżonką oraz miejscowi radni.Jednym z ważniejszych punktów programu była licytacja darów, wśród których znalazły się między innymi: kubek, koszulki i kalendarze okolicznościowe WOŚP, płyta z kolekcji Przystanku Woodstock, ogromne pluszowe maskotki, drzewka bonsai, wspaniały tort, portfele skórzane i wiele innych rzeczy. Licytacja dostarczyła prawdziwych emocji, ale przede wszystkim, dzięki hojności mieszkańców, zasiliła konto Orkiestry. Kubek sprzedany został za 540, a koszulka aż za 600 złotych. Pozostałe przedmioty też cieszyły się ogromnym powodzeniem.
Na scenie cały czas prezentowały się dzieci i młodzież. Były śpiewy, tańce, pokazy judo. Zorganizowana została także wystawa bożonarodzeniowych szopek i prac plastycznych, wykonanych przez uczniów.
Tak jak co roku, ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Od samego początku po los trzeba było czekać w wydłużającej się z minuty na minutę kolejce.
Ciągły ruch panował też w kawiarence, gdzie na gości czekało jadło polskie oraz przeróżne wyśmienite słodkie wypieki.
Dużą atrakcją dla najmłodszych był bal kostiumowy. W całej szkole pełno było księżniczek, wróżek, piratów, spidermanów, biedronek… kostiumy dzieci były naprawdę przepiękne i niepowtarzalne.
Z kolei dla młodzieży, wieczorem zorganizowano dyskotekę.Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowej Wsi należą się ogromne słowa uznania i podziękowania. Nowowiejska społeczność po raz kolejny pokazała, jak ważny jest dla niej los chorych dzieci i jak wiele serca potrafi i chce okazać tym, którzy tego potrzebują.

Opublikowane przez: Anna Bąkowska

Zobacz także

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowej Wsi. fot. Mariusz Marcysiak

25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowej Wsi 17.01.2017 20:59

W tym roku sztab w Nowej Wsi zebrał rekordową kwotę 64 309,97 zł, ponad 14 tys. więcej niż w ubiegłym roku. Fundusze te, zgodnie z ideą 25. finału WOŚP, zostaną przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

czytaj więcej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie. Foto: bz.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie 16.01.2017 11:05

Podczas 25. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy padł w Komorowie rekord. Udało się zebrać ponad 58 350 zł. Jest to ponad dziesięć tysięcy więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym. Pieniądze do puszek zbierało 94 wolontariuszy. Wielu uczniów i nauczycieli zaangażowanych było w organizację koncertu i licytację w miejscowej szkole.

czytaj więcej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Nowej Wsi

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowej Wsi 15.01.2013 00:00

W niedzielę 13 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w całej Polsce dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. W Nowej Wsi zebrano 38 288 złotych.

czytaj więcej
21 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Komorowie

21 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Komorowie 14.01.2013 15:00

W tym roku Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Komorowie, udało się zebrać ponad 40 230 złotych. Pieniądze do puszek zbierało osiemdziesięciu ośmiu wolontariuszy. Wielu uczniów i nauczycieli zaangażowanych było w organizację imprezy towarzyszącej w komorowskiej szkole. Szefem komorowskiego sztabu WOŚP był Dariusz Zaręba. WOŚP wpierała w tym roku również Elżbieta Gradowska, wieloletnia dyrektor szkoły, a także szefowa sztabu w latach ubiegłych.

czytaj więcej
Nowa Wieś - XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Nowej Wsi już trzynasty raz!!! 10.01.2012 00:00

W tym roku, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi udało się zebrać aż ponad 43,5 tys. złotych. To największa kwota w historii tutejszych finałów WOŚP.

czytaj więcej
W komorowskim sztabie 60 wolontariuszy zbierało pieniądze do puszek

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – Komorów 2012 09.01.2012 13:00

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz dwudziesty. W Komorowie sztab WOŚP liczył 60 wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze do puszek. Wielu uczniów i nauczycieli zaangażowanych było w organizację imprezy towarzyszącej w komorowskiej szkole. Szefem komorowskiego sztabu WOŚP był Dariusz Zaręba. WOŚP wpierała w tym roku również Elżbieta Gradowska, wieloletnia dyrektor szkoły, a także szefowa sztabu w latach ubiegłych. Zebrano ponad 34 tys. zł.

czytaj więcej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie - komorowscy wolontariusze

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Komorowie 10.01.2011 21:00

W tym roku Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Komorowie, udało się zebrać ponad 42 tysięcy złotych. Jest to o ponad tysiąc złotych więcej, w porównaniu z rokiem ubiegłym. Pieniądze do puszek zbierało stu wolontariuszy z gimnazjum i liceum. Do akcji włączyli się również uczniowie szkoły podstawowej, którzy zbierali pieniądze w asyście rodziców. Szefem sztabu WOŚP od lat jest pani Elżbieta Gradowska.

czytaj więcej
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Nowej Wsi już jedenasty raz

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Nowej Wsi już jedenasty raz – zebrano ponad 31 tysięcy złotych! 12.01.2010 21:20

W tym roku, w Zespole Szkół w Nowej Wsi udało się zebrać aż ponad 31 tysięcy złotych. To największa kwota w historii tutejszych finałów WOŚP.

czytaj więcej
Od rana wolontariusze WOŚP z Komorowa zbierali pieniądze do puszek.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Komorów 2010 12.01.2010 18:00

W tym roku Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Komorowie udało się zebrać ponad 38 tysięcy złotych. Pieniądze do puszek zbierało stu wolontariuszy z gimnazjum i liceum. Na rzecz Orkiestry komorowscy tenisiści, pod okiem Wojciecha Bentyna, dyrektora gimnazjum, zorganizowali zawody. Szefem sztabu WOŚP od lat jest pani Elżbieta Gradowska.

czytaj więcej