02.02.2020 21:59

BAL KARNAWAŁOWY w NOWEJ WSI

185
Karnawałowe bale przebierańców w Nowej Wsi to już niemal tradycja. Tradycja, którą mieszkańcy bardzo chętnie kultywują i w której równie chętnie biorą udział. W tym roku bal przebierańców dla dzieci odbył się w niedzielę, 2 lutego.

Zabawa zorganizowana została w świetlicy, na dzieci – uczestników zabawy czekali organizatorzy. Pan Ryba i pomocnik – aktorzy, którzy na co dzień zajmują się animacją zabaw dla dzieci. A przede wszystkim Elżbieta Biczyk, radna Gminy Michałowice i sołtys Nowej Wsi w jednej osobie, która tego dnia wystąpiła w roli królewny. Powitała dzieci, przypominając im, że karnawał to czas tańców i dobrej zabawy. Wszystkim życzyła wspaniałego, radosnego popołudnia. Zachęcała rodziców i opiekunów do włączania się do wspólnych tańców.  

Dzieci przebrane we wspaniałe stroje motyli, księżniczek, Calineczek, wróżek, panien dworu, strażaków, rycerzy, batmanów, kapitanów statków i wielu, wielu innych postaci z bajek zapełniły parkiet nowowiejskiej świetlicy. I już na początku dzieci wyruszyły w wielki rejs po morzach i oceanach. Zabawa była wyjątkowo udana.

Ogromną atrakcją były wspólne tańce, były wężyki, pociągi, tańce na gazecie i wiele, wiele innych. Dużym powiedzeniem cieszył  się konkurs na przeciąganie liny, a także przeskakiwanie przez linę, tak, aby jej nie dotknąć. Na krótką przerwę i słodki poczęstunek, na który zaprosiła Elżbieta Biczyk, wszystkie dzieci udały się z wielką ochotą. Chętnie piły chłodne napoje i jadły przygotowane ciasteczka i owoce.  

Była to kolejna zabawa. Warto przypomnieć, że w miejscowości organizowane są zabawy mikołajkowe dla dzieci, zabawy z okazji Dnia Dziecka. Została sfinansowana z funduszu sołeckiego Nowej Wsi, zgodnie z głosowaniem mieszkańców. Do zobaczenia za rok!

8 lutego odbędzie się bal karnawałowy przebierańców dla dorosłych mieszkańców. Na bal zaprasza sołtys i Rada Sołecka Nowej Wsi, zabawa odbędzie się w remizie strażackiej. Organizatorzy zapraszają i zachęcają, aby telefonicznie zapisywać się na bal.  

Podobne tematy: Nowa Wieś

Zobacz także