12.11.2019 20:25

Biało Czerwony Marsz dla Niepodległej

153
Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy 12 listopada przeszli ulicami Michałowic świętując w ten sposób Dzień Niepodległości. To był marsz pamięci, ale i również marsz ku przyszłości naszej ojczyzny.

Po tym jak cala Polska świętowała 11 listopada, na ulice Michałowic wyszli najmłodsi mieszkańcy naszej gminy, którzy postanowili uczcić to wielkie święto biało czerwonym marszem dla niepodległej.

To nowa inicjatywa w naszej gminie, która zrodziła się w Przedszkolu Gminnym i Szkole Podstawowej w Michałowicach. Koordynatorkami marszu były odpowiednio: Panie Anna Zaręba i Agnieszka Worobiec oraz Panie Dorota Zabrzygraj i Roksana Ostrowska.

Punktem zbornym wyznaczonym do startu marszu było boisko szkolne, na którym jeszcze przed wymarszem odśpiewano hymn narodowy, a Panie dyrektor – Renata Bontron i Małgorzata Widera zachęcały do marszu.

Dzisiaj wielka jest rocznica, 11 listopada. Tym co zmarli za ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa. I my dzieci o tym pamiętamy i dlatego dziś się tutaj spotykamy. Piękny wierszyk zaprezentowany przez dzieci z Gminnego Przedszkola w Michałowicach rozpoczął poniedziałkowy marsz niepodległości, który przeszedł ul. Raszyńską, 3. Maja, Ludową i Szkolną.  

Piękny wierszyk i piękny marsz. To był bez wątpienia najbardziej radosny marsz upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości. A w tym roku obchodzimy już 101 rocznicę, więc marsz był świetną inicjatywą rozpoczynającą kolejne stulecie wolnej i niepodległej Polski.

Dodajmy, że w marszu oprócz najmłodszych mieszkańców naszej gminy (przedszkolaki i uczniowie klas 0] udział wzięli również nauczyciele, rodzice i dziadkowie. A podczas całego marszu można było usłyszeć patriotyczne pieśni m.in. „Przybyli ułani pod okienko”, „My pierwsza brygada”, „Piechota”, „O mój rozmarynie”. Tak naprawdę pieśni patriotycznych nie zabrakło także na mecie marszu, gdzie Panie z chóru „Michałowiczanka” zaprosiły wszystkich uczestników marszu do wspólnego śpiewania.

 

 

Opublikowany przez: Mariusz Marcysiak

Zobacz także